....... رسول خدا(ص)
مقام حسین بن علی(ع) در آسمان بالاتر از مقام او در زمین است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار شهرستان قدس
  • شناسه : 157100
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • منبع : فرمانداری قدس
گشت زنی سازمان آتش نشانی شهر قدس از هیئات مذهبی درایام محرم
گشت زنی سازمان آتش نشانی شهر قدس از هیئات مذهبی درایام محرم

گشت زنی سازمان آتش نشانی شهر قدس از هیئات مذهبی درایام محرم

محسن همیانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر قدس از گشت زنی منظم موتورسیکلت‌های اطفاء در در ماه محرم به منظور شناسایی خطرات و تضمین ایمنی هیئات مذهبی و دسته های عزاداری خبر داد.

محسن همیانی گفت: با توجه به اینکه حضور فعال شهروندان به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ایستگاه های صلواتی، هیئت ها و مساجد وجود دارد، گشتهای موتور سیکلت به همراه کپسول آتش نشانی در سطح شهر به صورت منظم انجام می شود.
وی افزود: این اقدام با هدف تسریع و تسهیل شناسایی نقاط حادثه خیز و پیشگیری از بروز اتفاقات و سرکشی برای بررسی ایمنی مشعل های گازسوز هیئت ها و ایستگاه صلواتی می باشد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم ازدحام شهروندان عزادار در خیابان های شهر زیاد می باشد و عرض معابر نیز در برخی از نقاط اجازه عبور و مرور خودروهای سنگین آتش نشانی را نمی دهد این موتورسیکلت‌ها به صورت سریع تر با نیروهای کارآزموده آتش‌نشانی به محل های موردنیاز اعزام خواهند شد تا در صورت لزوم گزارش اعزام کمک را به مرکز ارسال نمایند.
وی در ادامه گفت: از هیئات و دسته های مذهبی تقاضا می گردد هنگام حضور در معابر شهر فضایی را برای تردد سایر خودروها و وسایل امداد رسانی از جمله خودروهای اورژانس آتش‌نشانی و پلیس را فراهم نمایند تا از بروز ترافیک و سد معابر نیز جلوگیری گردد.
همیانی در پایان بیان داشت: ضمن قبولی طاعات و عبادات مردم شریف قدس از شهروندان تقاضا داریم تا با رعایت نکات ایمنی و مشارکت و همیاری با نیروهای امدادی و موتورسیکلت های سیار در سطح شهر از بروز حوادث احتمالی پیشگیری به عمل آورند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.