تاریخ : یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹ 9 ربيع أول 1442 Sunday, 25 October , 2020
7
اختصاصی خبرشهر

تداعی اربعین حسینی در محله ی ستارخان تهران به زحمت گروه فرهنگی و مردمی رحما +عکس

  • کد خبر : 158807
  • 28 سپتامبر 2019 - 23:22
تداعی اربعین حسینی در محله ی ستارخان تهران به زحمت گروه فرهنگی و مردمی رحما +عکس

به گزارش خبرنگار خبرشهر و سازمان بسیج رسانه ،جمعه شب گذشته(پنجم مهرماه ۹۸) گروه فرهنگی و مردمی رحما و عاشقان سیدالشهدا در محله ستارخان تهران دور هم جمع شدند تا‌ فضای اربعین حسینی را تداعی کنند؛ موکبی برپا شد و شعله هیزم زیر چای عراقی، یاد آور حرارت محبت حسین در قلوب مومنان بود. یادآور […]

به گزارش خبرنگار خبرشهر و سازمان بسیج رسانه ،جمعه شب گذشته(پنجم مهرماه ۹۸) گروه فرهنگی و مردمی رحما و عاشقان سیدالشهدا در محله ستارخان تهران دور هم جمع شدند تا‌ فضای اربعین حسینی را تداعی کنند؛ موکبی برپا شد و شعله هیزم زیر چای عراقی، یاد آور حرارت محبت حسین در قلوب مومنان بود. یادآور روایت شریفی که می فرماید: آفتابی که بر سر زائر حسین می تابد، گناهانش را مثل آتشی که هیزم را می سوزاند از بین می برد. خوشا به حال عاشقان و زائران حسین علیه السلام..
تا بر و بچه های جمعیت مردمی رحماء کفش های مردم را واکس می زدند و چایی شیرین تعارفشان می کردند با هم وارد گپ و گفتی از جنس مهر و محبت می شدند. مسیر گفتگو ها ،طریق یا حسین و جلوه عظمت و محبت امام حسین در اربعین بود. آخر کار وقت خداحافظی هیچ چیز مثل یک عکس یادگاری شیرینی این دیدار و گفتگو را ماندگار نمی کرد. عکسی که همان لحظه چاپ میشد و به صاحبش هدیه می شد. دیشب انگار کنار یکی از عمودهای طریق حسین بودیم. با جمعیت مردمی رحماء در دل ستارخان.

لینک کوتاه : https://khabareshahr.ir/?p=158807

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. بسیار زیبا

  2. بسیار طرح و ایده جالبی است. خدا خیرشون بده که فضای شهر رو اربعینی و حسینی کردند.