دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۳۹:۴۶
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1395 - 16:58

اخبار کوتاه انتظامی غرب استان تهران 11 بهمن ماه 1395

تداوم کار فرهنگی، ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی  معاون هماهنگ کننده غرب استان تهران تداوم کار فرهنگی را ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی و پیشبرد اهداف مأموریتی ناجا در حوزه پیشگیری از جرایم دانست. به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرهنگ ” داود عبدالمالکی ” در جمع  فرماندهان و معاونان با اشاره به […]تداوم کار فرهنگی، ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی

 معاون هماهنگ کننده غرب استان تهران تداوم کار فرهنگی را ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی و پیشبرد اهداف مأموریتی ناجا در حوزه پیشگیری از جرایم دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرهنگ ” داود عبدالمالکی ” در جمع  فرماندهان و معاونان با اشاره به اینکه تداوم کار فرهنگی، ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی است بیان داشت: در واقع جوهره سرمایه اجتماعی کیفیت روابط متقابل بین پلیس و مردم می باشد و هرچه این روابط نزدیکتر باشد می توان این رابطه را نشانه موفقیت و امنیت جامعه دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم سرمایه اجتماعی پلیس هستند افزود: تا مشارکت مردمی نباشد پلیس در موضوع پیشگیری اجتماعی موفق نخواهد شد و ما باید در کلیه برنامه های هفته ناجا سهم قابل توجهی برای مردم قائل باشیم .

این مقام انتظامی افزود: نیروی انتظامی با این اعتماد سازی بدنبال کاهش بار امنیتی و انتظامی در ناجا و همسو کردن مردم و تعامل و همکاری آنان در راستای برقراری نظم و امنیت پایدار درجامعه است.

سرهنگ عبدالمالکی تصریح کرد : استفاده از ظرفیت های مردمی برای غلبه بر مشکلات اجتماعی، بهترین شیوه کاهش آسیب ها و ناهنجاری ها در بین اقشار مختلف مردم بوده و در حقیقت پاسخی به مطالبات قانونی مردم برای ایفای نقش در توسعه نظم و امنیت اجتماعی آنان و گسترش چتر اقدامات پیشگیرانه، است.

وی تاکید کرد: هدف پلیس، رضایتمندی مردم است و برای رسیدن به این هدف والا باید علاوه بر تلاش مضاعف، دیگر ادارات دولتی را نیز به استمداد و همکاری دعوت کند.

معاون هماهنگ کننده استان با بیان اینکه امنیت یک تولید اجتماعی است و مردم باید با مشارکت و همراهی با پلیس در این راستا گام بردارند، خاطرنشان کرد: این تفکر و نگاه باید در تک تک افراد جامعه نهادینه شود تا بتوانیم به نحو مطلوب، فعالیت های انتظامی و امنیتی را انجام دهیم.

سرهنگ عبدالمالکی همچنین با اشاره به این مطلب که امنیت نعمت بسیار بزرگی است، تأکید کرد: تحقق و ارتقای احساس امنیت اجتماعی در گرو مشارکت عمومی است و رویکرد جامعه محوری نیز باعث پیوند این سه عنصر می شود و تحقق امنیت اجتماعی پایدار در جامعه، محصول کارکردهای موثر نهادهای مختلف اجتماعی و فرهنگی است.

وی توجه به اقشار  اجتماعی و جلب مشارکت مردمی را در دستیابی به امنیت پایدار مهم ارزیابی کرد و گفت: پلیس در کنار اقدامات انتظامی اهتمام جدی به انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی داشته و می کوشد تا با تعامل مطلوب و ارتباط سازنده با سازمان های فرهنگی، مراکز علمی و دانشگاهی و اصحاب رسانه احساس امنیت در مردم را  افزایش دهد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان تداوم کار فرهنگی را ضرورتی اجتناب ناپذیر در پایداری امنیت اجتماعی و پیشبرد اهداف مأموریتی ناجا در حوزه پیشگیری از جرایم دانست و اظهار داشت: باید در تأمین امنیت، آسایش، رفاه فردی و عمومی همت مضاعف و پشتکار ویژه داشت.

 

 دستگیری سارق موتورسیکلت با ۱۰ فقره سرقت در اسلامشهر

-فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر از دستگیری سارق موتورسیکلت با ۱۰ فقره سرقت خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرهنگ “ابراهیم حسن آبادی” در تشریح این خبر گفت: ماموران کلانتری ۱۳ گلدسته  ،حین گشت زنی به یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شدند.

وی بیان داشت:ماموران بلافاصله برای بررسی موضوع وارد عمل شده و به وی دستور ایست دادند اما موتورسوار بدون توجه به اخطار پلیس همچنان به فرار خود ادامه می داد که طی مسیر کوتاهی ماموران با اجرای طرح مهار در سطح حوزه استحفاظی موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و متهم را که پیاده قصد فرار داشت را دستگیر کنند.

سرهنگ حسن آبادی عنوان کرد:ماموران بعداز بررسی پلاک موتورسیکلت و استعلام از مرکز پیام متوجه شدند موتورسیکلت ساعاتی پیش از این محدوده به سرقت رفته است که در بازرسی از متهم ،تعدادی ابزار آلات سرقت،دو دستگاه تلفن همراه و یک قبضه چاقو کشف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد:متهم در بازجویی های پلیسی به  ۱۰ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرده و با شناسایی مالباختگان و دعوت از آنها،تحقیقات تکمیلی انجام و پرونده به همراه شکات و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ حسن آبادی از عموم شهروندان خواست؛ در صورت اطلاع از هر گونه ناهنجاری،مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰اطلاع تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

کشف لاستیک های قاچاق ۱۵ میلیاردی در غرب استان تهران 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف یک هزار و ۱۲ عدد  لاستیک قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در محور” صفادشت-اخترآباد”خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سردار “محسن خانچرلی” در گفت و گو با خبرنگار، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در محور” صفادشت- اخترآباد” به یک دستگاه تریلی مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی یک هزار و ۱۲ عدد لاستیک قاچاق کشف کردند، افزود: با توجه به فقدان مدارک گمرکی در این خصوص، متهم بلافاصله دستگیر و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده توسط کارشناسان ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان با بیان اینکه قاچاق از عوامل مهمی است که ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند، گفت: نیروی انتظامی با اقتدار با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد.

کشف محموله ۱۰ میلیاردی لباس های قاچاق در غرب استان تهران

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف لباس های قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در محور “صفادشت-اخترآباد” شهرستان ملارد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سردار “محسن خانچرلی” در گفت و گو با خبرنگار، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در محور “صفادشت- اخترآباد” به یک دستگاه تریلی مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد زیادی البسه قاچاق کشف کردند، افزود: با توجه به فقدان مدارک گمرکی در این خصوص، متهم بلافاصله دستگیر و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده توسط کارشناسان ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

سردار “خانچرلی” در پایان گفت: نیروی انتظامی طبق قانون با جدیت با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد.

انهدام باند جعل گذرنامه در غرب استان تهران 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام باند جعل گذرنامه و کشف ۷۰ فقره جعل گذرنامه و ۷میلیون چک پول در “اندیشه شهریار” خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سردار ” محسن خانچرلی ” در تشریح این گفت: فردی جهت تمدید پروانه اقامتی خود به اداره گذرنامه پلیس امنیت عمومی غرب استان تهران مراجعه کرده که با مشخص شدن این که گذرنامه وی جعلی می باشد، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مهاجرت و جعل گذرنامه پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: متهم در بازجوئی های پلیس اعتراف کرد که گذرنامه خود را در ازای پرادخت ۸ میلیون ریال از فردی در شهر اندیشه خریداری کرده است که بلافاصله ماموران به محل مورد نظر رفته و متهم را دستگیر کردند.

وی افزود:با دستگیری متهم و انتقالش به پلیس امنیت عمومی پرونده وارد مرحله تازه ای شد و متهم در بازجوئی های پلیسی اعتراف کرد که با همدستی چهار نفر دیگر اقدام به جعل گذرنامه می کرده که با همکاری متهم دستگیر شده چهار عضو دیگر این باند در سه عملیات پلیسی در شهرستان های غرب استان تهران دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران بیان داشت: متهمان در بازجوئی های پلیسی به ۷۰ فقره جعل گذرنامه اتباع بیگانه در یکسال گذشته اعتراف کردند.

سردار خانچرلی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۱۴ برگ چک پول ۵۰۰ هزار ریالی کشف کردند، خاطرنشان کرد:متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 102459 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :