یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱ /
گزارش اولیه زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان؛ کوه ریزش کرد | خسارت به منازل مردم | تا راس الخمیه امارات زلزله احساس شد دستگیری عامل اسیدپاشی در کیانمهر کرج کودک ۶ ساله قمی قربانی تازه حمله سگ‌های ولگرد آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت از بانک ملی/اقلام کشف شده شناسنامه‌دار شد اهدای ۱۰۰ مجموعه جهیزیه به نوعروسان نیازمند توسط مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) شناسایی ۷۰ متخلف کنکور در جلسه امتحان! تصادف در مسیر کنارک به نیکشهر ۱۰کشته برجا گذاشت آغاز پیش ثبت نام اربعین حسینی از فردا دختر ۱۷ساله قهر کرد و به خانه مادربزگش رفت؛ پدرش قلب او را با تفنگ نشانه رفت ۲۷۰۰۰ داوطلب رقابت خود را آغاز کردند/۷۰ درصد داوطلبان کنکور در اردبیل زن هستند درگذشت کامبیز تشیعی در سکوت خبری حمله مرگبار سگ های ولگرد به کودک ۴ ساله تکرار روز صفر کرونایی برای بار دیگر در ایران تمرکز شهرداری اندیشه بر رفع نواقص شهری و ایمن سازی معابر و انتقال تیرهای برق مزاحم آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس اولی‌ها ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۱ ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار | ایراد آتش‌نشانی به ۹۲۴ مدرسه استان تهران قتل دردناک یک جوان ۲۱ ساله در قم / قاتل متواری شد / عکس قاتل کشف ۱۶۰۰ کیلو تریاک در بار ماهی در هرمزگان کشف ‌۴۰۰ هزار لیتر‌ سوخت قاچاق در ‌بندرعباس/ محموله در ۲۰ کانتینر “‌روغن پایه” جاساز شده ‌بود
کد خبر: 154405
تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
نویسنده خبر:
۰
2

یارانه‌های پنهان بیش از هزار هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و به ثروتمندان تعلق می‌گیرد

معاون اول رئیس جمهور گفت: یارانه‌های پنهان بیش از هزار هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود …….

هلدینگ رسانه ای خبر شهر
اسحاق جهانگیری ظهر امروز (پنجشنبه) در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی ضمن تبریک روز خبرگار به همه اصحاب رسانه و مطبوعات اظهار داشت: فعالان عرصه رسانه رسالت مهمی برای اطلاع رسانی به جامعه و انتقال دغدغه‌های مردم به مسئولین بر دوش دارند و این رسالت در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.
جهانگیری افزود: قدرت‌های بزرگ و زورگو جنگ روانی و رسانه‌ای جدی پیش از جنگ اقتصادی علیه ملت ایران آغاز کردند و امروز نیز همزمان با جنگ اقتصادی، تلاش می‌کنند افکار عمومی کشور را تحت تأثیر قرار دهند که در این میان نقش رسانه‌ها و خبرنگاران کشور برای بی اثر کردن این ترفند بسیار مهم و تعیین کننده است.
معاون اول رئیس جمهور یکی از اصلی‌ترین و بزرگترین رسالت‌هایی که امام خمینی (ره) برای نظام اسلامی ترسیم کرد را رفع محرومیت از اقصی نقاط کشور برشمرد و افزود: این برنامه همواره مورد تأکید و اصرار مقام معظم رهبری نیز بوده است.
جهانگیری با تأکید بر این که یکی از مهم‌ترین وظایف نظام اسلامی استقرار عدالت و محرومیت زدایی از اقصی نقاط کشور است تصریح کرد: امام خمینی (ره) متناسب با سیاست محرومیت زدایی و استقرار عدالت، نهاد‌هایی را تأسیس کرد که یکی از این نهاد‌ها جهاد سازندگی بود و گام‌های بلندی در جهت رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور برداشت.
معاون اول رئیس جمهور یکی از افتخارات خود را حضور در جهاد سازندگی در سال‌های نخست انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی شرایط و امکانات در مناطق محروم متحول شده و این جفاست که گاهی برخی افراد خدمات صورت گرفته را نادیده می‌گیرند، اما اگر فهرستی از این خدمات تهیه شود مشخص خواهد شد که در این دوران چه محرومیت‌هایی برطرف شده است.
جهانگیری در ادامه با تأکید بر این که مردم ایران در زمینه کمک به محرومین و مستضعفان با مردم هیچ کشوری قابل مقایسه نیستند خاطرنشان کرد: در سیلی که امسال در برخی استان‌ها شاهد آن بودیم، یکباره موجی از وحدت، یکپارچگی و به تعبیری ملت بودن مردم ایران به نمایش گذاشته شد و شاهد ایثار و فداکاری مردم استان‌های مختلف در کمک به سیل زدگان بودیم.
معاون اول رئیس جمهور افزود: این که بار‌ها تأکید شده است که مهاجرینی که یک کشور ایجاد می‌کنند با ملتی نظیر ایران که از تمدن کهن برخوردار هستند قابل مقایسه نیستند در چنین حوادثی نمایان می‌شود به عنوان نمونه آثار سیلی که چند سال پیش در کالیفرنیا اتفاق افتاد با وجود اقتصاد قدرتمند آمریکا، همچنان به چشم می‌خورد.
جهانگیری با تأکید بر این که دولت اصرار دارد چهره خشن فقر را از کشور بزداید تصریح کرد: یکی از تصمیمات دولت از ابتدای سال ۹۶ این بود که میزان مستمری همه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را سه تا چهار برابر افزایش دهد و برای این منظور حدود هفت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.
معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت تلاش کرده است این برنامه را هر سال متناسب با تورم دنبال کند و این میزان را افزایش دهد و این تصمیمی است که تغییر ناپذیر است و دولت با وجود محدودیت‌های بودجه تلاش می‌کند در حد امکان این افزایش انجام شود.
جهانگیری با اشاره به برنامه دولت برای توزیع سبد کالا در میان خانوار‌های بی بضاعت گفت: در ماه رمضان گذشته وقتی که به دلیل محدودیت بودجه امکان توزیع سبد کالا برای همه خانوار‌ها وجود نداشت، دولت تصمیم گرفت این سبد را برای خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد اجرا کند اقلام مختلف را در میان این خانوار‌ها توزیع کرد.
معاون اول رئیس جمهور یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد که با حمایت دولت در دستور کار قرار گرفته است را احداث مسکن برای مددجویان عنوان کرد و افزود: در این جهت گیری تلاش شده است با کمک منابع دولتی و منابعی از سوی خیرین واحد‌های مسکونی مورد نیاز مددجویان را تأمین کنیم.
جهانگیری با تأکید بر این که توانمندسازی مددجویان مسأله‌ای مهم و مورد تأیید مقام معظم رهبری است گفت: تقدیر از کسانی که با وجود شرایط دشوار با دریافت وام‌های خرد از کمیته امداد اشتغال و تولید ایجاد کرده اند روحیه بخش است. مددجویانی که با اعتماد و امید در بخش‌های مختلف و استارت آپ‌ها کارآفرین بوده اند مایه مباهات هستند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که مدیران کمیته امداد از دو تا سه هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه خود به خوبی در جهت توانمندسازی افراد استفاده کرده اند عملکرد این نهاد در استفاده از منابع اشتغال روستایی را نیز صحیح ارزیابی کرد.
جهانگیری ادامه داد: امروز اولویت اصلی کشور اقتصاد و ایجاد اشتغال است، بنابراین کسانی که با حداقل امکانات در این مسیر تلاش کرده اند شایسته تشکر هستند. امروز تعداد زیادی از افرادی که زیر پوشش کمیته امداد بوده اند به خاطر توانمند شدن از این خانواده خارج شده اند که موضوعی قابل تأمل است این اتفاق از سویی می‌تواند باری از دوش دولت بردارد و از سوی دیگر فرصت تحت پوشش قرار دادن افراد بی بضاعت دیگر را به وجود آورد.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ایران در برابر محدودیت‌ها و ضعف‌هایی که از نظر اقتصادی با آن مواجه است فرصت‌های بسیاری هم دارد، ایران کشوری فقیر نیست کشوری ثروتمند و پرظرفیت است و اگر همه مدیران و مسئولان و مردم با اراده همت کنند، می‌توانند کشور را پیش برده و بسازند باید با وحدت و همدلی این حرکت را تسریع کنیم.
جهانگیری افزود: فقط یارانه‌های پنهان بیش از هزار هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که به جای ضعیف‌ترین افراد جامعه به ثروتمندان تعلق می‌گیرد این ارقام قابل مقایسه با اعداد اعلام شده در خصوص کسری بودجه نیست بنابراین ما می‌توانیم از مشکلات با همت و تصمیمات بزرگ عبور کنیم.
معاون اول رئیس جمهور در پایان سخنان خود با تجلیل از عملکرد آقای بختیاری در مدیریت‌های مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون گفت: دولت با تمام قدرت از کمیته امداد پشتیبانی خواهد کرد تا برنامه‌های خوب خود را در جهت کمک به مددجویان پیش ببرد.
آنطور که پایگاه اطلاع رسانی دولت گزارش داده است؛ در این مراسم استاندار خراسان رضوی و رئیس کمیته امداد امام خمینی نیز در سخنانی گزارشی از اقدامات انجام شده در این استان برای محرومیت زدایی ارائه کردند و به تشریح برنامه‌های خود را برای توانمندسازی مددجویان پرداختند و سپس با حضور معاون اول رییس جمهور از تعدادی از کارآفرینان برتر کمیته امداد در استان خراسان رضوی قدردانی شد.
منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 154405 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

.