یکشنبه, ۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۰۵:۴۰:۵۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۸:۱۲

گزارش عملکرد فعالیتها و برنامه های ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۳ کمیته امداد شهریار

حسین قره گزلی مدیر کمیته امداد شهریار  در گفت وگو با خبرنگار  خبر شهر گفت  : عملکرد این نهاد به سالهای قبل از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۴۲ بر می گردد که تعدادی از بزرگان از طرف امام خمینی (ره) ماموریت رسیدگی به خانواده های نیازمندان را بر عهده داشتند. اقدامات حمایتی و امدادی این […]حسین قره گزلی مدیر کمیته امداد شهریار  در گفت وگو با خبرنگار  خبر شهر گفت  :

عملکرد این نهاد به سالهای قبل از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۴۲ بر می گردد که تعدادی از بزرگان از طرف امام خمینی (ره) ماموریت رسیدگی به خانواده های نیازمندان را بر عهده داشتند. اقدامات حمایتی و امدادی این افراد در زمان انقلاب سیر صعودی یافت. با پیروزی انقلاب ، حمایت از نیازمندان جز اولویت های نظام قرار گرفت و پس از ۲۲ روز در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ کمیته امداد امام به عنوان دومین نهاد انقلابی ، با صدور حکم پرخیر و برکت رهبر کبیر انقلاب برای مدت نامحدود، به منظور تحقق بخشیدن به اهداف عالیه کشور و ولایت فقیه در حمایت و امداد محرومان و مستضعفان و خودکفا نمودن آنان ، تاسیس گردید.

حسین قره گزلی افزود : از وظایف این اداره می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

۱-    تسهیلات لازم جهت ارایه خدمات بهداشتی و درمانی و اقدام به بیمه های درمانی در چارچوب قوانین

۲-    پرداخت مستمری، اعطای وام قرض الحسنه ضروری، کمک به تعمیر و تهیه مسکن، ازدواج و جهیزیه نیازمندان

۳-    خدمات فرهنگی به افراد و خانواده های نیازمند و فعالیتهای فرهنگی و تعمیق باورها و آموزه های دینی.

۴-    خدمات مشاوره و مددکاری و حمایتهای لازم حقوقی و قضایی به افراد نیازمند.

۵-    تمهیدات لازم به منظور احیا فرهنگ انفاق و ایثار، نشر سنتهای حسنه اسلامی و                                                     جذب و هدایت امکانات و کمکهای مردمی و اشخاص خیر و نیکوکار و امکانات و کمکهای بخشهای دولتی و غیر دولتی جهت حمایت از افراد و خانواده های نیازمند.

وی تاکید کرد : درکنار دیگر سرفصلهای کاری این مدیریت از جمله حمایت مددجویان که به تامین حداقل نیازهای اساسی ، بسیج امکانات در حمایت از حقوق محرومان ، رسیدگی به تغذیه، پوشاک، بهداشت، درمان، و مسکن، سالم سازی فضای فرهنگی و اعتقادی ، تقویت و هدایت استعداد های دانش آموزان و دانشجویان،  می پردازد ، امر توانمندسازی ، ترویج و روحیه فرهنگ کار و وجدان کاری بین خانواده های محرومین، فراهم آوردن امکانات خودکفایی، تلاش در ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای و ایجاد فرصت های شغلی نیز از فعالیتهای مهم امداد می باشد

در همین راستا این مدیریت به حمدالله توانسته از ابتدای سالجاری ۹۳ خدمات ذیل را به این عزیزان ارائه نماید.

پرداخت مستمری به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰/۱۵ ریال به ۴۸۹۹ خانوار به تعداد ۱۰۶۶۵ نفر ، پرداخت اجاره مسکن ۱۲۰۰ خانوار به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰ریال- اعطا جهیزیه به ۸۹ نوعروس به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳۷۵/۱ریال ،   هدیه ازدواج ۵۹ نفر فرزندان ذکور ۰۰۰/۰۰۰/۲۹۶ ریال،    جهیزیه ۳ نفر سرپرستان زن مبلغ   ۰۰۰/۰۰۰/۴۴ریال ، پاسخگویی به ۲۰۰۰خانوار جهت بیمه ایرانیان، – – تحت حمایت و تشکیل بیش از ۵۰۰ پرونده مددجویی ، ۱۲ مورد معافیت سربازی –        پرداخت هزینه های موردی ویژه ۹۵۵ مددجو به مبلغ   ۰۰۰/۱۱۲/۹۹۱ ریال   ، تامین خسارات درمان متفرقه بیمه شدگان ۲۳۰ مددجو   به مبلغ ۰۰۰/۲۵۲/۲۰۰ ریال، صدور بیمه های اجتماعی ۶۴۵ نفر از زنان سرپرست خانوار از مددجویان به مبلغ ۰۰۰/۲۵۹/۷۰۱/۲ ، پرداخت مبلغ۰۰۰/۵۰۰/۲۲۲ ریال تغذیه کودکان زیر ۶ سال ۶۵ کودک ، اجرای طرح بهداشتی ۱۰۰خانوار به مبلغ ۰۰۰/۷۰۵/۳۱ ریال که جمعاً بالغ بر مبلغ۰۰۰/۰۰۰/۱۴۶/۴ ریال هزینه شده است. پرداخت ۶۰ مورد جهیزیه مددجویی ۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰/۱ ریال ،   پرداخت ۱۱ مورد هدیه پسران به مبلغ پنجاه و پنج میلیون ریال ، در واحد اکرام ۵۵۸۴ حامی و ۱۰۸۸ یتیم علاوه بر حمایت مالی کودکان ایتام به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۸۰۰/۸ ریال با دریافت کمک از خیرین به مبلغ ۰۰۰/۸۰۰/۲۷۰ ریال برای مددجویان در امورات ودیعه مسکن، جهیزیه، لوازم التحریر، بازدید از منازل و گوسفند قربانی و توزیع ۴۵۰ پرس غذا هزینه شده است .

حسین قره گزلی افزود : در واحد مسکن ۱۳ مورد خرید ۰۰۰۰/۰۰۰/۹۱۰ریال و ۴۳ مورد تعمیر مسکن ۰۰۰/۰۰۰/۳۹۰ ریال جمعاً به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۹۹۵ ریال – اعطا ۴۰۴ مورد تسهیلات وام کارگشائی ویژه مددجویان و اقشار آسیب پذیر به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵۸۱/۵ ریال ،

در حوزه خودکفائی و اشتغال ۱۲۷ طرح از قبیل خیاطی ، خدمات کامپیوتری ، صنایع دستی ، انواع تولیدی ها و ….. به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱۴۸/۱ ریال از محل امداد و بانکی برای مددجویان و اقشار آسیب پذیر   و ۵۲۹ دوره آموزشی و ۸۱ مورد کاریابی به مبلغ ۰۰۰/۵۳۰/۹۵۰ ریال برگزار گردیده است که جمعاً ۰۰۰/۵۳۰/۰۹۸/۲ ریال می باشد .

وی خاطرنشان کرد:در واحد فرهنگی ۸۰۰ دانش آموز و ۱۵۰ دانشجو درکنار سایر واحد ها جمعاً به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳۴۰/۱ ریال در سرفصلهای شهریه تحصیلی دانش آموزی و دانشجوئی فعالیت کانون، ایاب و ذهاب، اردوهای دانش آموزی و زیارتی ، آموزش نوعروسان، جوایز، خدمات مشاوره ای ، هزینه گردیده است.

وی در پایان بیان کرد : پیامبر اکرم فرموده کسی که بیمار و ناتوانی را در کارهایش یاری دهد خداوند نیز او را در کارهایش یاری میکند . از خیرین ، نیکوکاران تقاضا می شود کمکهای خود را بابت هزینه های مسکن ،درمانی ، بهداشتی و تحصیلی ، مواد غذایی، البسه و لوازم خانگی ، خیرات، نذورات، قربانی گوسفند، عقیقه و وجوه نقدی از طریق سامانه ۷۳۵۵ و یا حضوراً به نشانی شهریار ، شهرک اداری ، خیابان پرستار جنب اداره محیط زیست و یا با شماره تلفن ۶۵۲۷۸۷۰۰ به این نهاد ارائه نمایند.

کمیته امداد

منبع خبر «» است و خبر شهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 71192 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :