چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵:۱۸
دسته بندی: ورزشی
تاریخ انتشار: 05 مرداد 1397 - 15:24

وقتی «شفر» هم نمی داند چه بگوید!/ همه چیز درباره استقلال از زبان آقای سرمربی

سرمربی استقلال در اولین نشست خبری لیگ هجدهم شرکت کرد.به گزارش خبرشهر، وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با پیکان در اولین نشست خبری لیگ هجدهم شرکت کرد. سرمربی آبی ها در این نشست خبری که با سوالات زیادی همراه بود، درباره آخرین شرایط این تیم گفت و گو کرد. مشروح صحبت های شفر در ادامه می آید:

صحبت های اولیه؟

خوشحالم که دوباره بعد از یک مدت در کنار شما خبرنگاران هستم و دلم برای شما تنگ شده بود. به یاد دارید بعد از بازی با ذوب آهن در ورزشگاه آزادی، شما چهره من را دیدید که بابت همه چیز بسیار خوشحال بودم و این مشخص بود که من وقتی برای فصل جدید بازگردم، با همان خوشحالی و اعتماد به نفس کار را شروع کنم. الان باید بگویم که تیم بسیار خوبی داریم، همه بازیکنان ماندند، دو بازیکن بیشتر جذب کردیم و می توانیم برای ستاره سوم و قهرمانی بجنگیم. الان چی می توانم به شما بگویم؟ تیم جوانی داریم. امید ابراهیمی و مجید حسینی را از دست دادیم و شاید تیام و جپاروف نیز بروند. روزبه چشمی نیز مصدوم است و این اکنون شرایط ما است. بابت این شرایط خیلی خوشحال نیستم. ما بازیکنان بسیار جوان و با استعدادی داریم اما این بازیکنان جوان نیاز به بازیکنان بزرگتر دارند و این خیلی برای آقایی، صیادمنش و آذری راحت نیست که در روز اول برابر چند ده هزار نفر بازی کنند. ما دوباره از اول شروع می کنیم. می خواهم با هواداران صحبت کنم. هواداران باید یار دوازدهم ما باشند و بیشتر از قبل به آنها نیاز داریم. آنها باید این شانس و اجازه را به بازیکنان جوان تیم بدهند تا اشتباه کنند و باید به آنها کمک کنند تا روز به روز بهتر شوند و سپس برای کسب نتایج بهتر شانس خواهیم داشت. اردوی تدارکاتی ما بسیار خوب بود. هتل، غذا، زمین تمرین و بازی های دوستانه خوبی داشتیم و همه بازیکنان مانند فصل گذشته با تمام توان در تمرینات شرکت کردند. یک مربی بدنساز بسیار خوب ازآلمان آوردیم و سطح آمادگی جسمانی بازیکنان را بالا آورد اما اکنون دوباره از صفر شروع می کنیم. فردا بدون بازیکنان خارجی آغاز خواهیم کرد. این اعتماد به نفس و اطمینان را به بازیکنان می دهم که پشت تیم و بازیکنان جوان هستم و هنوز مشخص نیست کدام بازیکنان فردا در ترکیب قرار خواهند داشت. بعد از این نشست خبری برای ثبت قراردادها می رویم و امیدوارم همه چیز به خوبی انجام شود. این شرایط برای من عجیب و جدید نیست و در گذشته نیز این موضوع را در باشگاه های دیگر تجربه کردم اما اکنون نمی توانم به بازیکنانم بگویم برای قهرمانی شانس داریم. این باعث می شود یک فشار زیادی روی بازیکنان ما ایجاد شود. ما به دنبال بازیکنان جدید هستیم اما باور کنید که راحت نیست. شرایط تیام را نمی دانم. فکر می کنم در چند روز آینده جواب قطعی را بدهد اما کنون نمی دانم چه وضعیتی دارد. باشگاه ۳ ماه برای تمدید قرارداد تیام فرصت داشت و فردا بازی داریم و تیام اینجا نیست. مدیران باشگاه تغییر کردند و مدیران جدیدی امدند و در آینده اتفاقات خوبی رخ خواهد داشت اما این زمانی ممکن است که همه با هم کار کنند و با یک هدف مشترک جلو بروند. مطمئن هستم این اتفاق رخ می دهد اما اکنون یک سری مشکلاتداریم. دوباره از هواداران درخواست می کنم که تیم خود را حمایت کنند. بهترین هواداران را داریم و امیدوارم فردا شروع خوبی داشته باشیم اما کار سختی داریم.

سرنوشت جذب هافبک آلمانی؟

چند هفته قبل از سوی باشگاه اعلام شد که من لیست بازیکنان خارجی را ندادم اما من این لیست را دادم و نام او در لیست حضور داشت و نیومائر در این لیست بود.

صحبت درباره بازیکنان خارجی در اینستاگرام؟

من نزدیک به یازده ماه است که اینجا حضور دارم و بارها گفتم و درباره شایعات حرف نمی زنم. شما می توانید راجع به نفت وخاویار و فرش از من سوال کنید اما راجع به شایعات نه. ما اکنون بازیکن خارجی نداریم و من نیز لیست را به باشگاه داده بودم.

عدم حضور بویان و غیبت وریا غفوری؟

فکر می کنم بویان باز نگردد. وریا غفوری نیز در کنار دکتر نوروزی حضور داشت و قبل از تمرین امروز با دکتر نوروزی صحبت می کنم و امیدوارم بتواند بازی کند. دیروز در تمرین حضور نداشت و امیدوارم امروز به تمرین بیاید تا ببینیم شرایط چگونه می شود.

با توجه به شرایط بد استقلال در ابتدای فصل، لیگ را چگونه ارزیابی می کنید؟

من ۵ دقیقه پیش به شما گفتم آماده سازی شما در ترکیه خیلی خوب بود. زمین تمرین، مربی آمادگی جسمانی خوبی داشتیم و فقط اخباری که از تهران منتشر می شد، خیلی خوب نبود. باید روی فوتبال تمرکز کنیم.

تغییرات زیاد در خط میانی؟

یک مشکلی که وجود داشت و اکنون باید درباره آن صحبت کنیم. در لیگ قهرمانان فوق العاده بودیم، در لیگ خوب بازی کردیم و قهرمان حذفی شدیم. بازیکنانی مانند نورافکن، ابراهیمی، مجید حسینی و حتی چشمی و همه بازیکنان روز به روز بهتر شدند. این موضوع برای تیم ملی خوب بود و امید ابراهیمی بهترین بازیکن تیم ملی شد. مجید حسینی بهترین دفاع ایران بود و روزبه چشمی نیز بازی کرد و مصدوم شد. به همین دلیل باشگاه های دیگر بهترین بازیکنان ما را خواستند. طبیعی بود که امید ابراهیمی وقتی بهترین هافبک تیم ملی و استقلال بود و حالا باید برابر السد قطری به میدان برویم، فوتبال قطر خوشحال است که ابراهیمی در قطراست و در استقلال نیست و السد نیز از این موضوع خوشحال است. باید ببینیم شرایط مجید حسینی چگونه خواهد بود و او با ما قرار داد دارد. من به مدیرعامل گفتم که او باید اینجا بماند و یا باشگاهی که او را می خواهد باید پول زیادی بپردازد. او بازیکنی ۲۲ ساله و با آینده است و نباید اجازه بدهیم این بازیکن با رقم ناچیز به باشگاه دیگری برود. وقتی شما در یک باشگاه خوب بازی کنید، باشگاه های دیگر به دنبال شما می آیند. ابراهیمی بازیکن آزاد بود و رفت اما حسینی قرارداد دارد. برای ابراهیمی بهترین آرزوها را دارم. او در ۱۰ ماه حضور من خوب بازی کرد و فرمانده تیم ما بود و جایزه ای که در مراسم بهترین ها گرفت، حق او بود. قبلا گفته بودم که بهترین بازیکنان ایران در جام جهانی، بازیکنان داخلی و لیگ برتری بودند و امیدوارم شما نیز همین را دیده باشید.

استقلالی ها عقیده دارند که لیست دریافت نکردند؟

من نمی توانم در بازار فریاد بزنم که به باشگاه لیست دادم. اکنون در باشگاه تغییراتی انجام شده و من همیشه با مدیرعامل باشگاه و دستیار ایشان در تماس هستم.

تغییرات در خط حمله استقلال؟

ما صیادمنش جوان را داریم و باید کمک کنیم بالا و بالاتر برود. استقلال یکی از بزرگترین تیم ها است و وقتی یک مهاجم جوان به این تیم می آید با شرایط ان کنار بیاید. ما باید بازیکنانی که از باشگاه های کوچکتر می آیند را برای بازی های سخت و بزرگ آماده کنیم. بازیکنان زیادی در تیم من آمدند و سپس بازیکنان ملی شدند اما همه چیز قدم به قدم بود. نمی توانم اکنون به صیاد منش بگویم به زمین برو و بازی کن. ما برای آینده به او نیاز داریم. ما در قبال او مسئولیت داریم. درباره الحاجی گروه چیزی ندارم که بگویم.

صحبت های افتخاری راجع به رقم قرارداد؟

نظری ندارم. خوشحالم که نمی توانم شایعات را در رسانه ها بخوانم.

واکنش به حضور تیام در هتل المپیک تهران؟

من نگفتم او در تهران است. گفتم او در هتل المپیک است. شاید نیویورک و یا شاید رم. می توانم به شما شماره هتل المپیک را بدهم تا جست و جو کنید.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 127517 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.