دوشنبه, ۲ خرداد ۱۴۰۱ /
تلف شدن ۱۵۰ گوسفند در آتش‌سوزی دامداری سریال قربانیان «هوتک» تمامی ندارد/ کودک ۱۱ ساله به عنوان ششمین قربانی هفته اخیر جان باخت چادرخوابی همراهان بیماران بیمارستان کودکان تهران کشف ۶۰ تن برنج احتکار شده در «شهریار» اجتماع بزرگ سپاهیان محمدرسول الله (ص) با حضور سردار سلامی در جوار حرم امام راحل برگزار شد دفاتر ازدواج و طلاق الکترونیکی جایگزین دفاتر سنتی می‌شود ۹ فوتی دیگر کرونا در کشور شرایط نامناسب “شیر آفریقایی” در باغ وحش ارم ۳۱ اردیبهشت پایان سال تحصیلی/ اتمام امتحان دانش‌آموزان دبستانی تا ۱۲ خرداد دومین توله یوز آسیایی تلف شد مسابقات فوتبال لیگ برتر با حضور تماشاگران برگزار می‌شود فوت ۴ بیمار کووید۱۹ در کشور قاتل مامور پلیس به قصاص در ملأعام محکوم شد باله هزاران کوسه داخل کاسه‌های سوپ/ماجرای شبکه قاچاق کوسه در چابهار چه بود؟ از ببر بنگال باغ وحش ارم چه خبر؟ پشت پرده فعالیت تیم‌ پاسخگویی به «سوالات یارانه‌ای» چه می‌گذرد؟ افزایش خانوارهای «تک نفره» طی سال‌های اخیر/ «سنوات زناشویی» بیشتر شده است بازداشت عوامل زورگیری از یک خانم در شهرک وایین شناسایی ۲۵۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۷ تن دیگر جان باختند توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ اردیبهشت
کد خبر: 164374
تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
نویسنده خبر:
۰
2

وزیر دفاع: بعد از شهادت سردار سلیمانی، به دشمن جواب نرم و سخت دادیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن متکبر در سال‌های گذشته حرف از «گزینه نظامی روی میز» می‌زد؛ اما امروز از این گزینه خبری نیست، گفت:بعد از شهادت سردار «قاسم سلیمانی» به آن‌ها تفهیم شد و جواب نرم و سخت را به آن‌ها دادیم.

میر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صبح امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای اداری استان کرمان، اظهار داشت: امروز در کرمان توفیق زیارت مزار شهید دلاور سپهبد «قاسم سلیمانی» نصیبم شد و از این بابت خدا را شکرگزارم.

وی با بیان اینکه ما بر شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» همچنان ایستاده‌ایم، افزود: مردم با این شعار گفتند که ما می‌خواهیم از زیر سلطه استکبار و در رأس آن آمریکا جدا شویم و به جای آن، جاری شدن احکام اسلام را می‌خواهیم.

وزیر دفاع با یادآوری اینکه نعمت انقلاب اسلامی ارزان به‌دست مردم کشور ما نرسیده است، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی حاضر نبودند بپذیرند که مردم ایران صاحب یک نظام مردم‌سالار دینی شوند و استقلال ما برای دشمن گران تمام شده است.

امیر حاتمی تصریح کرد: شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» یک جنایت مسَلم و یک کار تروریستی به دست یک دولت مدعی در دنیا‌ست که ادعای مبارزه با تروریست‌ها را دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی در یک سفر رسمی و قانونی در کنار میزبان به شهادت رسید، گفت: تروریست دولتی آمریکا، سردار سلیمانی را به شهادت رساند که این اقدام، کار بسیار وقیحانه‌ای بود.

وی با تاکید بر اینکه حیات آمریکا با استکبار گره خورده است، افزود: انقلاب اسلامی ایران و استقلال مردم ایران مانع تجاوز آن‌ها شده است.

امیر حاتمی با بیان این‌که استقلال مردمی در جمهوری اسلامی ایران، برای دشمنان نگران‌کننده است، گفت: ایران عزیز ما یک نقطه راهبردی است و شمال، جنوب، شرق و غرب را به هم متصل می‌کند و یک نقطه گذرگاهی در منطقه و جهان محسوب می‌شود.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه اگر این جایگاه مهم دارای سرمایه، ثروت و منابع باشد، قطعا برای دشمن سخت است، تصریح کرد: دشمن با حداکثر بغض و کینه با ما دشمنی می‌کند.

وی با عنوان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت در این سال‌ها کار عجیب و بزرگی انجام داد، گفت: دشمن طراحی پیچیده‌ای انجام داده و تمام اشرار عالم را جمع کرده بود تا سالیان سال در منطقه درگیری باشد و تا بتواند هدف خود را دنبال کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که راه ما قدرتمند شدن است، گفت: ما باید روی پای خود بایستیم تا عزت‌مند شویم و این قدرت در تمام ابعاد لازم است.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه در بخش دفاعی بسیار قدرتمند هستیم و دلیل عمده آن تحریم شدن در روزهای اول انقلاب در بخش دفاعی و نظامی بود، گفت: دفاع مقدس باعث شد که بهترین‌های این ملت در حوزه نظامی تلاش کنند و امثال سردار شهید قاسم سلیمانی پای این کار مجاهدت کردند.

وی با بیان اینکه دشمن متکبر در سال‌های گذشته حرف از «گزینه نظامی روی میز» می‌زد؛ اما امروز از این گزینه خبری نیست، افزود: بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی به آن‌ها تفهیم شد و جواب نرم و سخت را به آن‌ها دادیم.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه مردم با حضور خودشان در مراسم تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی، پاسخ نرمی را به دشمن دادند که با همه ما طرف هستید، گفت: در این راستا حیثیت دشمن بر باد رفت و سرافکنده شد و سپاه پاسداران عزیز نیز در جوابی سخت، اراده و قاطعیت نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کرد.

امیر حاتمی با بیان اینکه نیاز نیست تکرار کنیم که اگر دست از پا خطا کنید چه می‌کنیم بلکه خودشان می‌دانند چه جوابی خواهند گرفت، افزود: در پایگاه‌ «عین‌الاسد» همان جایی را که باید مورد اصابت قرار می‌دادیم، هدف قرار دادیم و موشک‌ها خطا نرفت.

وی با اشاره به اینکه در سایر زمینه‌ها نیز باید به قدرتمندی کامل برسیم و خواهیم رسید، گفت: اشکالاتی وجود دارد؛ اما ما می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه نسبت به اشتغال جوانان عزیز کشور باید حساس باشیم و این یک تکلیف مهم است، افزود: بخشی از مبارزه ما خدمت به مردم است و دشمن می‌خواهد ما کاری برای مردم‌مان انجام ندهیم.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه هر کسی در مقابل دشمن کاری را انجام می‌دهد که مردم به آسایش و رفاه و آرامش برسند، در این مبارزه سهیم است و یک قدم برای انقلاب اسلامی برداشته است، گفت: امروز سرمایه‌گذاری در کشور و ایجاد یک اشتغال، امری مقدس است.

وی با بیان اینکه قدرت اصلی ما «مردم» عزیز ‌هستند و دشمن هم می‌داند سرمایه اصلی کشور ما مردم هستند، گفت: باید در هر حرکتی به مردم خدمت کرد؛ چراکه مردم در صحنه‌های مختلف به وظیفه شرعی و ملی خود عمل کردند.

وزیر دفاع با اشاره به انتخابات پیش رو، کم‌رونقی انتخابات را خواسته دشمن دانست و افزود: مردم به‌صورت با شکوه در انتخابات شرکت می‌کنند و انتخاب درست و دقیقی را انجام خواهند داد.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه ایثار و فداکاری سردار شهید قاسم سلیمانی یک ویژگی بزرگ بوده و همه وجود حاج‌قاسم غرق در خدمت به مردم بود، افزود: دل ما برای این همه تلاش شبانه‌روزی او می‌سوخت، اما او خسته نمی‌شد.

وی با بیان اینکه مردم ما فداکاری را دوست دارند و می‌پسندند و فداکاری سردار شهید «قاسم سلیمانی» باعث شد یک جهان به امنیت برسد که این خیلی ارزشمند است، گفت: شهید «قاسم سلیمانی» مصداق بزرگ فداکاری بود و همه چیز را برای خدا می‌خواست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که سردار شهید «قاسم سلیمانی» مظلوم بود، بیان داشت: وی رابطه خود با خدا را تنظیم کرد و فقط خدا را می‌دید و خدا هم رابطه او با مردم را درست کرد و محبوب دل‌های مردم شد.

امیر حاتمی با بیان اینکه سردار شهید «قاسم سلیمانی» بزرگ‌ترین کار را برای مبارزه با تروریست انجام داد و شقی‌ترین فرد عالم رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواست حاج قاسم را تروریست جلوه بدهد، گفت: اما مردم ما ظلم را نپذیرفتند و نخواهند پذیرفت.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 164374 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید