پنجشنبه, ۹ تیر ۱۴۰۱ /
دختر ۱۷ساله قهر کرد و به خانه مادربزگش رفت؛ پدرش قلب او را با تفنگ نشانه رفت ۲۷۰۰۰ داوطلب رقابت خود را آغاز کردند/۷۰ درصد داوطلبان کنکور در اردبیل زن هستند درگذشت کامبیز تشیعی در سکوت خبری حمله مرگبار سگ های ولگرد به کودک ۴ ساله تکرار روز صفر کرونایی برای بار دیگر در ایران تمرکز شهرداری اندیشه بر رفع نواقص شهری و ایمن سازی معابر و انتقال تیرهای برق مزاحم آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس اولی‌ها ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۱ ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار | ایراد آتش‌نشانی به ۹۲۴ مدرسه استان تهران قتل دردناک یک جوان ۲۱ ساله در قم / قاتل متواری شد / عکس قاتل کشف ۱۶۰۰ کیلو تریاک در بار ماهی در هرمزگان کشف ‌۴۰۰ هزار لیتر‌ سوخت قاچاق در ‌بندرعباس/ محموله در ۲۰ کانتینر “‌روغن پایه” جاساز شده ‌بود امکان تنظیم سند بدون حضور در دفتر اسناد رسمی فراهم شد مراکز بازپروری معتادان در رباط کریم راه اندازی می شود شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان آخرین وضعیت پروازهای حج اعلام شد اطلاعیه آموزش و پرورش تهران درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت افزایش مبتلایانِ تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر/ ۲ نفر جان باختند نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی/ دریافت وجه بیش از شهریه مصوب را گزارش دهید
کد خبر: 138134
تاریخ: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
نویسنده خبر:
۰
2

وزیر اطلاعات:سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه مستقیما علیه امنیت ایران وارد عمل شده‌اند

وزیر اطلاعات گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست، مستقیم علیه امنیت کشور وارد عمل شدند.

هلدینگ رسانه ای خبر شهر

به گزارش خبرشهر،  حجت‌الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ آذر) پارلمان و در جریان طرح سؤال جهانبخش محبی‌نیا، درباره تمهیدات امنیتی وزارت اطلاعات برای رفع اقدامات مخل امنیت، گفت: شرایط امنیتی امروز ما متفاوت با سال‌های گذشته است.

وی افزود: ما با شرایطی مواجه هستیم که سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست، مستقیم علیه امنیت کشور وارد عمل شدند و از جریانات و گروه‌های تروریستی با تمام وجود به صورت نقدی، کالایی و نیز آموزشی حمایت تمام‌عیار می‌کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: اگر قبلا در جنوب‌شرقی، شمال‌غربی و یا جنوب‌غربی کشور، تروریست‌ها با یک پیکان‌وانت و چند اسلحه کلاشینکف وارد می‌شدند، امروز آنها با موتورهای قوی، ماشین‌های شاسی‌بلند، اسلحه تیربار، فشنگ فراوان و توپ‌های ضدهوایی به مرزها تعرض می‌کنند.

علوی ادامه داد: آنها پیش از این آموزش‌های ابتدایی چریکی و نظامی می‌دیدند و الآن علاوه بر آن، آموزش اطلاعاتی هم می‌بینند که چطور ارتباطات تماس، رفت و آمد و قرار خود را از دید منابع اطلاعاتی پنهان کنند.

وی تصریح کرد: سالهایی  را پشت سر می‌گذاریم که یکی از حامیان تروریست‌ها، یعنی داعش، دولت خود‌خوانده تشکیل داده بود و تروریست‌ها از مراکز آموزشی مجهز برخوردار بودند. به انبارهای عظیم اسلحه‌های ارتش سوریه و عراق دست پیدا کرده بودند، امروز هم داعش، زمین را از دست داده ولی اسلحه را زمین نگذاشته است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به وضعیت بودجه وزارت اطلاعات، گفت: با توجه به مقتضیات جدید زمان و فناوری ها آیا نسبت به اعتبارات وزارت اطلاعات توجه ویژه کرده ایم که وزارت اطلاعات با تجهیزات جدید رصد را دنبال کند؟ وضعیت بودجه ما تغییر نکرده است. وقتی لجستیک وزارت اطلاعات متفاوت با تجهیزات دشمنان باشد ما با تهدیدات متفاوت برخورد می کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه با احصا نقاط ضعف و قوت امنیتی سند راهبردی امنیتی را تدوین و سیاست های اجرایی و برنامه های عملیاتی را طراحی کرده است.

وی ادامه داد: هر سال وزارت اطلاعات تقویم امنیتی سال را تنظیم کرده و در اختیار مسئولان قرار می دهد، در این راهبرد وزارت اطلاعات پیشگیری را مقدم بر درمان می داند و برخوردهای پلیسی را به عنوان آخرین راهکار درمان ارائه می کند.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: در زمینه علل و معلول های امنیتی به علل می پردازیم و برای پیشگیری از چالش ها بیش از ۳۰ گزارش راهبردی طی ۱۰ ماه گذشته در اختیار مقامات قرار داده ایم.

وی ادامه داد: در میدان مقابله با اقدامات امنیتی با توجه به توسعه حرکت تیم های تروریستی و بسیج دشمن اقدامات وزارت نیز سریع تر و گسترده تر شده است، در چند سال گذشته هر سه ماه یک بار تیم های تروریستی شناسایی می شدند. اما در حال حاضر هفته ای دو تا سه تیم تروریستی شناسایی می شود و دامنه رصد تیم های تروریستی و سرویس های پشتیبانی آنها را افزایش داده ایم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ تیم تروریستی را شناسایی و منهدم کرده ایم گفت: مواردی که آقای محبی نیا ذکر کردند به تعداد انگشتان دست بود پیش از مدیریت بنده تعداد حوادثی که در استان سیستان و بلوچستان و مرزهای کشور رخ می داد بیشتر از امروز بود از هر ۱۰۰ اقدام تروریستی ۹۷ تا ۹۸ اقدام را خنثی می کنیم.

به گزارش تسنیم، وزیر اطلاعات در پاسخ به سوال کاظم جلالی نماینده تهران مبنی بر این که موضوع اعطای حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در پیوست برجام چیست؟ با تاکید بر این که موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد، گفت: وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کنند عزیزان ما در آن نقل آن تامل بیشتری داشته باشند که مشخص شود آن موضوع صحت دارد یا خیر.

وی با بیان این مطلب که اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت مطرح شد، ذهنیت‌ها را به خود مشغول کرد‌، اظهار داشت: مساله‌ای که اگر واقعیت داشت بسیار خدشه‌آور و مشمئز کننده و نازیبا بود و هر کسی که آن را پذیرفته است باید به عنوان خائن شناخته شود و محاکمه شود. وقتی گوینده‌ای مطلبی را ادعا می‌کند او است که باید برای صحت مطلب خود دلیلی را ارائه نماید که چنین اتفاقی رخ نداده است. هیچ جای دنیا این رویه نیست که موضوعی را ثابت کنند که حقیقت نداشته است. گوینده باید مدرک بدهد نه این که اعلام کند که در صورت لزوم ارائه می‌کند. در حال‌ حاضر پنج سال گذشته است و مدرکی ارائه نشده است. این یعنی اصلا دلیل و مدرکی وجود ندارد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: ما در وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای و چه مذاکرات عمومی و چه مذاکرات خصوصی اشراف کامل داشته و  تمام موارد مذاکرات و حواشی آن را در اسرع وقت به استحضار  مقامات عالی نظام رسانده‌ایم. حتی آنجا که آقای عراقچی، قلم به سمت وزیر امور خارجه آمریکا پرتاب می‌کرد هم آن حاشیه و صحنه گزارش شد. لذا این موضوع که ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور داده شده است که به نوه و نتیجه‌هایشان بدهند وجود نداشته و صحت ندارد.

به گفته وزیر اطلاعات نفی این مطلب دلیلی نمی‌خواهد،‌ بلکه اثبات آن نیازمند دلیل است. به لحاظ ریشه و منشا خبر، ریشه به تمام معنا بی‌اعتبار و بی ارزش است.

وی با یادآوری این موضوع که در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۶ یک کانال دروغ پرداز ناشر دروغ و ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی مطلبی را منتشر کرد که مبنی بر این که در مذاکرات هسته‌ای توافق شده  ۲۸۰۰ گرین کارت به طرف ایرانی بدهند، گفت: آن قدر این مطلب بی‌اساس بود که هیچ یک از رسانه‌ها به جز یکی آن را باز نشر نداد. تنها یکی از نشریات رژیم صهیونیستی در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ این را دوباره منتشر کرد و باز هم هیچ رسانه‌ای نسبت به آن اعتنایی نکرد. خبر این رسانه هم این بود که ۲۸۰۰ گرین کارت داده شده است.

وی ادامه‌ داد: یک سال بعد در شرایطی که هیچ کسی نسبت به این خبر اعتنا نکرده بود یکی از عزیزان بزرگوار در ۹۷/۴/۵ مطرح می‌کند که در مذاکرات هسته‌ای صحبت شده است که آمریکایی‌ها ۲۵۰۰ گرین کارت به مذاکره کنندگان داده است و گرین کارت‌ها بین مقامات و مسئولان بذل و بخشش شود . این جا تعداد گرین کارت‌ها ۳۰۰ تا کم شده است. یک هفته‌ بعد فاکس نیوز آمریکا در ۹۷/۵/۱۲ این موضوع را مطرح می‌کند و ترامپ هم با مطلب فاکس نیوز آن را توییت می‌کند. سپس یکی از خبرگزاری‌های داخلی که از خبرگزاری‌های ارزشی هم هست در ۹۷/۴/۱۳ آن مطلب را به انتشار می‌رساند. در نهایت مقامات مطلع هر دو کشور آن را تکذیب می‌کنند.

علوی خاطر نشان کرد: این موضوع یکی از مصادیق بارز این آیه قرآن است که “مومنان وقتی خبری را از فاسقان می‌شنود در انتقال آن تحقیق کنند و بدون تحقیق آن را بازگو نکنند” چون در نهایت بازگو کردن آن از لحاظ حیثیتی لطمه وارد کرده و دیگر پشیمانی فایده‌ای ندارد. انتظار می رفت وقتی کانالی دروغ پرداز، ضد انقلاب، شایعه پراکن، جاعل و دروغگو مطلبی را مطرح می‌کند عزیزان در نقل آن تامل بیشتری داشته و صحت آن را بررسی کنند که اگر مطرح شود، اثرگذار خواهد بود.

علوی با اشاره به این که عملیات روانی دشمن با جدیت تمام علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: آنها به دنبال این هستند که جایگاه جمهوری اسلامی ایران را بین افکار عمومی دنیا مخدوش کنند مبنی بر این که مسئولان نظام مصالح کشور را با ۲۵۰۰ گرین کارت مبادله کردند. از طرف دیگر به دنبال آن هستند که اعتماد عمومی مردم به نظام را خدشه دار کنند، پس باید همه هوشیار باشیم و ندانسته در زمین دشمن بازی نکنیم چون این به اعتماد و سرمایه اجتماعی آسیب می زند.

 

منبع: تسنیم

 

مطالب مرتبط:

خبر مهم وزیر اطلاعات: یک عضو کابینه دولت متخاصم را در اختیار گرفتیم + فیلم

هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 138134 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید