یکشنبه, ۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۱:۱۸
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 - 16:41

هر کجا از اخلاق جدا شویم؛ هم از دین جدا شده ایم و هم از آرمان های انقلاب

دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در جمع مدیران و کارکنان شرکت عمران شهر جدید اندیشه به مناسبت گرامیداتش پیروزی انقلاب اسلامی با ذکر این نکته که تمامی مسائل انقلاب در بستر معنویت شکل گرفت و رشد پیدا کرد و به شعار پخته ای تبدیل شد؛ گفت: در این بستر معنویت که اخلاق در آن […]دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در جمع مدیران و کارکنان شرکت عمران شهر جدید اندیشه به مناسبت گرامیداتش پیروزی انقلاب اسلامی با ذکر این نکته که تمامی مسائل انقلاب در بستر معنویت شکل گرفت و رشد پیدا کرد و به شعار پخته ای تبدیل شد؛ گفت: در این بستر معنویت که اخلاق در آن موج می زند، ما هر کجا از اخلاق جدا شویم؛ هم از دین جدا شدیم و هم از آرمان های انقلاب.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در ویژه برنامه دهه مبارک فجر در شرکت عمران شهر جدید اندیشه ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی و گرمیداشت یاد و خاطره شهدا و حضرت امام گفت: این انقلاب براساس رهنمودهای حضرت امام(ره) پا گرفته و به پیروزی رسیده است و در حال حاضر با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و سایر بزرگان کشور، نباید راه حضرت امام به فراموشی سپرده شود و یا از آن مسیر خارج شویم.

فرماندار شهرستان شهریار با تبیین شرایط اصلاح و انقلاب در جوامع انسانی اظهار داشت: در مفاهیم و ادبیات سیاسی، بحث انقلاب را خیلی موضوع‌ میمون و مبارکی نمی­بینند و در مواجه با اصلاح و اصلاحات، انقلاب همواره با خود، خون و خشونت به همراه دارد و و در عوض اصلاح و اصلاحات در کمال آرامش و با گفتگو، بحث و شیوه­هایی که اساساً در حوزه­های دموکراسی و رفتارهای دمکراتیک تعریف می­شود، و انقلاب اتفاق نمی افتد مگر درمواقعی که حکومت­ها و افراد مسلط بر جامعه مثل پادشاهان و سلاطین اجازه نمی­دادند و یا ندهند اصلاحات نظر مردم و یا آن چیزی که مورد مطالبه مردم است محقق شود آن چیزی که در انقلاب ما اتفاق افتاد از این زاویه قابل تبیین است.

دکتر ناجی با ذکر این نکته که انقلاب ما در شرایطی اتفاق افتاد که نه نصیحت­ها، نه تذکرات و نه تبلیغات حضرت امام، روحانیت معظم و دلسوزان زمان کارساز نشد و نهایتاً موجب شکاف، انقلاب و سرنگونی رژیم شاه شد؛ گفت: این انقلاب با خود مفاهیمی داشت و دارای ماهیت ویژه­ای بود که در کنار شعارهایی که به درستی داده می­شد و باید دنبال شود. همچون استقلال که نشأت گرفته از فضای حاکم بر آن روز و آن زمان بود که در آن دوران، هم بلوک شرق و هم بلوک غرب در معادلات نظام بین­المللی وجود داشت که تلاش داشتند برکشورهای دیگر مسلط بشوند و آن چیزی که مشخصاً در کشور ما از سوی مردم اعلام شد استقلال از هر قدرت و جریان غالب در دنیا بود که این کشور می­خواهد بر روی پای خود بایستد و برای خود تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید ادامه داد: همه دولت­ها متعلق به نظامند و بزرگترین بخش و حجم از نظام سازمانی کشور را قوه مجریه تشکیل می دهد و علی­القاعده عموم و قاطبه مردم تعریف و برداشت خود از نظام را از عملکرد قوه مجریه می­بینند، نمی­خواهم قوه قضاییه و مقننه را مستثنی کنم آنها هم هستند، ولی بیشتر قوه مجریه است که مورد ارزیابی قرار می­گیرد و از این منظر می­باید عملکرد این دولت و دولت­های دیگر مورد ارزیابی قرار گیرد ببینم چقدر در مسیر انقلاب بودیم و آیا حرکت ها در مسیر استقلال کشور بود است یانه؟ و در همین بخش است که معمولاً اختلاف نظرات خود را نشان می دهد.

فرماندار شهرستان شهریار که در جمع مدیران و کارکنان شرکت عمران شهر جدید اندیشه سخن می گفت با ذکر این مطلب که بعضی­ها می­گویند با مذاکره استقلال خود را از دست می­دهیم؛ اظهار داشت: در مقابل این دیدگاه، بعضی­ها می­گویند ممکن است از طریق مذاکره به استقلال دست یابیم اما عموم برداشت­ها و افرادی که در چارچوب نظام و قانون به مباحثه می­پردازند از روی دلسوزی است و علی­القاعده ما اگر بتوانیم وابستگی خود را کم کنیم یعنی در مسیر استقلال حرکت کرده­ایم این یک تعریف روشن است حالا از هر شیوه­ای، یک مقطع جنگ می­شود، یک مقطع با مذاکره و یک مقطع با بی­طرفی این امر محقق می شود.

دکتر سعید ناجی فرمانار شهرستان شهریار در تشریح دستاوردهای دولت و حرکت دولت تدبیر و امید در مسیر استقلال گفت:  اگر ما پس از ۶۰ سال برای اولین بار تراز تجاری مان مثبت می­شود، عقل می گوید که این حرکت در مسیر کاهش وابستگی است و یا در حوزه کاهش تأثیر درآمدهای نفتی در تنظیم بودجه کشور، وقتی سهم درآمدهای نفتی بودجه کاهش پیدا می­کند یعنی وابستگی ما به نفت کم­تر می­شود یعنی در مسیر استقلال حرکت می­کنیم و این نشان دهنده این است که مجموعه دولت در مسیر استقلال و استقلال طلبی و استقلال خواهی است. مگر نه با شعار، حرف و پرخاشگری در این مقطع زمانی نمی­توان نتیجه گرفت. یا در بخش خودکفایی گندم، وقتی در یک ماده غذایی استراتژیک خودکفا می­شویم، یعنی در مسیر استقلال قدم برداشته ایم.

وی با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی افزود: این استقلال، این آزادی، و این جمهوری  اسلامی دارای چه چارچوبی است؟ کجا باشیم به استقلال رسیده ایم؟ آیا اگر رابطه مان را با یک کشوری قطع کنیم و یا با کشور دیگری رابطه برقرار کنیم این به معنای استقلال است یا عدم استقلال؟ ما باید معیارهایمان همان شعارها باشد؛ شعارهایی که دادیم و هزاران نفر به خاطر آن خون خود را دادند و ایثار کردند در مقطع انقلاب و بعد از آن، برای آن که آن آرمان­ها بماند؛ آرمان­ها آن چیزی نیست که بعضاً بعضی از ماها تصور می­کنیم.

فرماندار شهرستان شهریار ادامه داد: باید توجه داشته باشیم برای چه ما به یک حکومتی گفتیم نه، حواسمان به آن موضوعات باشد که آن را گم نکنیم. برای چه در آن مقطع گفتیم که آزادی می­خواهیم؟ حتماً این آزادی در آن زمان منشا بیرونی نداشت که ما بتوانیم مطبوعات آزاد داشته باشیم، رسانه­ها بتوانند آزاد فعالیت بکنند و افراد بتوانند آزاد حرفشان را بزنند.

ناجی با تاکید بر محوریت قانون گفت: البته قانون باید ملاک باشد و ما بعد از ۴ دهه باید به نقطه روشنی رسیده باشیم. کسی این حق را ندارد که به خاطر اینکه یک نفری جایی حرفی را می­زند به خاطر حرفش مورد توهین قرار بگیرد به خاطر حرفش حتی خارج از چارچوب­های قانونی مورد ضرب و شتم قرار بگیرد. اگر این رفتار از ما سر بزند و خارج از چارچوب قانونی باشد یعنی پشت کردن به آن آرمان­ها. خیلی باید دقت بکنیم که ما حدودمان را و خطوطمان را روشن بکنیم. هر روز نمی­توانیم برای خودمان یک خط بگذاریم و بگوییم این خط قرمز، خطوط قرمز مشخص و روشن است و نبایست خارج از قانون باشد.

فرماندار شهریار در بخش دیگری از سخنان خود در تبیین جمهوری اسلامی اظهار داشت: جمهوریت جمهوری اسلامی یعنی اینکه مردم ولی نعمت ما هستند خیلی قانون ساده و صریحی و این انقلاب برپاشد تا چیزی را تغییر دهد که در زمان حکومت پهلوی رعایت نمی­شد؛ چه چیزی رعایت نمی­شد؟ خواسته مردم و مطالبه قاطبه مردم رعایت نمی شد و این جمهوری اسلامی به خواسته مردم توجه کرد و آن را قانون­مند کرده است. امروز درراستای توجه به خواست و مطالبه مردم، قانون انتخابات داریم. و امروز براساس همان قانون رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، و ما نمی توانیم به نام انقلابی گری و داعیه انقلاب بودن منتخبان مردم را تخریب کنیم.این نوع نگاه نگاه انقلابی نیست و با آرمان­های انقلاب فاصله دارد  و باید از آن چیزی که فکر می­کنیم عدول کنیم به نفع قانون و به نفع خواسته مردم، به نفع آنچه آرمان انقلاب تعریف شده است و اگر توانستیم این کار را بکنیم در سر جایمان هستیم و می­توانیم ادعا کنیم که ما انقلابی هستیم و در مسیر انقلابیم

 ناجی افزود: اگر بخواهیم با استفاده از از ابزرارهایی که در اختیار داریم، برای تحمیل نظراتمان استفاده کنیم، این موضوع با جمهوریت و اسلامیت نظام منافات دارد.

وی با ذکر این نکته که تمامی مسائل انقلاب در بستر معنویت شکل گرفت و رشد پیدا کرد و به شعار پخته­ای تبدیل شد؛ گفت: در این بستر معنویت، اخلاق در آن موج می­زد و ما هر کجا از اخلاق جدا شویم؛ هم از دین جدا شدیم و هم از آرمان­های انقلاب.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با اشاره به این موضوع که ما نباید پس از چهار دهه به نقطه­ای برسیم که در مقابل حرف بخواهیم مشت بزنیم و یا حتی کلاممان توهین آمیز و یا هتاکانه باشد؛ گفت: اینها منطبق با آرمان­های انقلاب نیست و دهه فجر باید مقطعی باشد که در آن ندای وحدت و اتحاد سرداده شود و تلاش کنیم در این مقطع خودمان را بازسازی کنیم و موضوعات مورد اختلافمان را کم کنیم و بیشتر به یکدیگر نزدیک شویم چون آن چیزی که عامل بقای حکومت، نظام و کشورمان بوده و هست، وحدت اتحاد و آشتی است و باید تحمل مان را افزایش دهیم و جاهایی که منافع کشور لطمه نمی­بیند از یکدیگر دلجویی کنیم و با مهربانی و عطوفت برخورد کنیم و در ۲۲ بهمن به عنوان نماد ملی، از یک سری موضوعات اگر حقمان هم هست بگذریم به نفع وحدت ملی، اقتدار ملی و عزت ملی.

وی با دعوت از مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت:  توصیه می­شود ۲۲ بهمن همه بیایند با هر تصور و هر دیدگاهی و این روز را که نماد ملی، نماد ایثارگری و نماد حرکت چند دهه ما حتی قبل از سال ۵۷ است را حفظ کنیم و به آن افتخار کنیم و در این مسیر مقام معظم رهبری آن را قطعیت می­بخشد و اجازه نداریم عقب بمانیم و این حق را هم نداریم جلو بزنیم چرا که ما اعتقاد داریم رهبری نظام و انقلاب فردی است شجاع، مدیر، مدبر، آگاه به مسائل و صریح و ما اجازه نداریم که از خودمان تحلیلی و تفسیری غیر از آنچه ایشان مطرح می­کنند چه در برجام و چه غیربرجام ارائه بدهیم.

دکتر ناجی در پایان افزود: در حوزه اجرا، نباید اجازه بدهیم نارضایتی و یأس و ناامیدی در بین مردم رسوخ کند، یأس و ناامیدی و عقب نشینی مردم باعث تزلزل هر نظام بزرگی می­تواند باشد. این را تاریخ نشان داده و جزو اصول علمی شده است و باید حواسمان باشد از این مسیرها به جاهایی نرسیم که باعث تزلزل گردد.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 103642 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :