جمعه, ۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۶:۴۹
دسته بندی: شهرستان شهریار
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱

نهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار برگزار شد

نهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار با حضور طاهری فرماندار شهرستان شهریار و اعضای شورای اداری برگزار شدبه گزارش خبرشهر، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سادات رسول امام جمعه باغستان در سخنانی با روایت حدیثی از حضرت امام صادق علیه السلام به ذکر مسایل اخلاقی در باب خصوصیات و انواع دوستی ها و رفاقت ها پرداخت.
در ادامه این جلسه طاهری فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به جایگاه و نقش شهدا در انقلاب اسلامی گفت: ما هرچه داریم از خون شهداست و اگر امروز اقتدار جمهوری اسلامی را می بینیم به برکت خون شهداست و امیدواریم به نحوی حرکت کنیم که مدیون و شرمنده شهدا نباشیم و در مسیر حرکت در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشا باشیم
فرماندار شهرستان شهریار که در اولین روزکاری خود جلسه شورای اداری را تشکیل داد، دلیل برگزاری این جلسه را در اولین روز کاری، مرور خط مشی و سیاست ها برای حرکت در انجام امور دانست و اجرای برنامه ها دانست و با ذکر روایتی تدبیر در امور را بسیار مهم و ارزشمند دانست تا در این فرصت اندک خدمت در مسیر اهداف نظام و دولت میسر شود.

** پتانسیل و ظرفیت موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهرستان شهریار
نوراله طاهری استفاده بهینه از موقعیت جغرافیایی و پتانسیل و ظرفیت مجاورت با کلانشهر تهران را اولین موضوعی دانست که باید مدنظر قرار گیرد و اظهار داشت: ظرفیت ها و پتانسیل فراوانی در جمعیت و موقعیت جغرافیایی وجود دارد که در جهت رشد و توسعه این شهرستان باید بکار گرفته شود.
طاهری با اشاره به موضوع مهاجرت و تبعات آن افزود: باید برنامه ریزی مناسبی در جهت جلوگیری از مهاجرت صورت پذیرد و باتوجه به این که مهاجرت صدمات فراوانی برای استان تهران داشته است؛ باید برنامه ریزی مناسبی در این خصوص داشته باشیم.

** ملاک سنجش و ارزیابی؛ برنامه ریزی و عمل در چارچوب برنامه
وی ادامه داد: اولین بودجه برنامه ششم در حال تدوین و تصویب است که می تواند ملاک مناسبی برای برنامه ریزی شهرستان باشد و باید در قالب اقتصاد مقاومتی در مورد مسایل مهمی که رئیس محترم جمهور نیز بر آنها تاکید داشت؛ سند چشم اندازی برای شهرستان شهریار تدوین کنیم و از کارهای بی برنامه پرهیز کنیم
فرماندار شهرستان شهریار ملاک سنجش و ارزیابی را برنامه ریزی و عمل در چارچوب برنامه اعلام کرد و گفت:  ادارات و دستگاه ها باید برنامه پنج ساله و برنامه سالیانه خود را تدوین کنند و این برنامه ها توسط ستاد ویژه ای که زیرمجموعه معاونت مربوطه فعالیت خواهد کرد پیگیری خواهد شد. شهرداران و دهیاران نیز باید برای شهرها و روستاها برنامه خود را تدوین کنند و برای داشتن برنامه ای جامع باید اطلاعات کامل و مناسبی در هر دستگاه وجود داشته باشد.
طاهری ادامه داد: شهرستان شهریار با داشتن تعداد زیاد شهر و روستا و جمعیت بالا ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد و در این دوره میزان کمک و مساعدت به شهرها و روستاها توسط دولت بسیار خوب و بی سابقه  بوده و باید با برنامه مدون با این بودجه ها برخورد کرد.

** نگاه به درون، عامل اصلی حل مسایل و مشکلات
طاهری در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این جمله که باید بتوانیم مسایل و مشکلات شهرستان را خودمان برطرف کنیم؛ از مدیران دستگاه ها و ادارات خواست که نگاه خود به بیرون از شهرستان را تغییر دهند و در حل مسایل و مشکلات، نگاه به داخل داشته باشند.
فرماندار شهرستان شهریار  با اشاره به این موضوع که باید موانع را از سر راه برداریم و این شهرستان باید بتواند خودش اداره کند؛ اظهار داشت: اشتغال، تولید و راه اندازی کارخانجات و کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل مسایلی است که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل ها می توانیم خودمان حل کنیم، به شرط آن که بخواهیم و هر کس به مسئولیت و وظایف خود عمل کند.
وی استاندار تهران را مسئولی دانست که تمام زندگی اش را وقف خدمت کرده است؛ گفت: ما هم به تاسی از ایشان و برنامه ریزی صورت گرفته حرکت کنیم و امروز هنر ما پرداختن به مسایلی است که بدان پرداخته نشده است چراکه قطعا کارهای بزرگ و مهمی در دوران حضور برادر ارزشمند جناب دکتر ناجی انجام شده است

** راه اندازی ستاد تسهیل سرمایه گذاری، تولید و اشتغال در شهرستان شهریار
طاهری یکی از برنامه های مهم فرمانداری را راه اندازی ستاد تسهیل عنوان کرد و گفت : ستاد تسهیل در فرمانداری شهرستان شهریار باید برای جذب سرمایه گذار، تولید، راه اندازی شهرک صنعتی و رفع مشکل اشتغال فعال شود.

** راه اندازی میز خدمت با محوریت حقوق شهروندی
وی راه اندازی میز خدمت در تمامی دستگاه ها و ادارات را با ویژگی های خاص خود یکی دیگر از برنامه ها دانست که باید قبل از سال جدید عملیاتی شود و افزود: کاری که امروز به عنوان میز خدمت انجام میشود قابل قبول نیست و باید همه دستگاه ها برای میز خدمت نه از نوع قبلی بلکه با محوریت رعایت حقوق شهروندی به عنوان پنجره واحد و با حضور زبده ترین نیروها برنامه ریزی کنند تا به مراجعه کننده ها پاسخگو باشد و کلیه مراحل رسیدگی به درخواست مراجعین را پیگیری کند چرا که کار میزخدمت آدرس دهی اتاق ها به ارباب رجوع نیست.

** لزوم وجود برنامه مدون برای دیدارهای مردمی و پیگیری حل مسایل و مشکلات مردم
برنامه ریزی منسجم و منظم برای دیدارهای مردمی و رسیدگی به مسایل و مشکلات مردم توسط دستگاه ها و ادارات موضوع دیگری بود که طاهری فرماندار شهرستان شهریار در شورای اداری بدان پرداخت و گفت: باید برنامه ریزی و تدوین برنامه دیدارها با مردم در زمانی که حضور داریم انجام شود و دیدار با مردم فقط به آن زمان محدود نشود و بعد از برنامه دیدار مردمی به مشکلات مطرح شده بپردازیم و گره از کار مردم باز کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر تقویت تعامل و همدلی بین مسئولان در جهت خدمت به مردم تاکید کرد و گفت: باید تعامل و همدلی در جهت اهداف نظام و رفع مشکلات و مسایل مردم و رفاه حال عموم وجود داشته باشد

** مدیران کل را با شهرستان آشتی دهید
طاهری از مدیران دستگاه ها و ادارات خواست تا مدیران کل را با شهرستان آشتی دهند تا پیگیری مسایل و مشکلات شهرستان در استان تسهیل شود و باید عدم حضور مدیران کل دستگاه ها و ادارات را در شهرستان شهریار از ضعف مدیر شهرستان دانست.
صرفه جویی در همه ابعاد،  احیای مناسبت های مختلف دینی و ملی وحفظ جایگاه ها از دیگر نکات مورد نظر فرماندار شهرستان شهریار بود که در جلسه شورای اداری مطح کرد و افزود:  قانون محور واقعی در تعیین جایگاه هاست چراکه قانون وظایف و حدود اختیارات را مشخص کرده است و حفظ جایگاه برای مسئولین نظام از اوجب واجبات است.
آماده بودن ستاد مدیریت بحران شهرستان، شهرداری ها و دستگاه ها و ادارات، در دسترس بودن و پاسخگو بودن مسئولان و نظم و انظباط مالی، اداری و اجتماعی از دیگر موضوعاتی بود که طاهری بر آن تاکید کرد و آسیب دیدن هر مسئولی را آسیب دیدن کل مجموعه شهرستان دانست.

** رضایت مردم نتیجه غایی همه فعالیت هاست
طاهری فرماندار شهرستان شهریار خدمت رسانی صحیح به مردم و رضایت مردم را نتیجه نهایی و غایی رعایت همه مواردی دانست که ذکر شد و با تاکید بر اعتقاد به نظام، مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، اجرای این برنامه ها را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست

وی در پایان گفت: نظر ما این است که با ظرفیت ها و نیروهای موجود این مسیر را ادامه دهیم و جابجایی مدنظر ما نیست مگر کسی که نتواند در مسیر برنامه ها و اهداف دولت حرکت کند.

منبع خبر «» است و خبر شهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 120227 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.