سه شنبه, ۴ آبان ۱۴۰۰ / ۰۶:۱۳:۳۰
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 23 مهر 1394 - 9:07

نشست مشترک ستاد انتخابات استان تهران بر گزارشد

به گزارش خبر شهر ،سید شهاب الدین چاوشی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان تهران با نمایندگان احزاب، تشکل ها، گروه های سیاسی و اصحاب رسانه افزود: اگر می خواهیم در عرصه جهانی محکم و با اقتدار سخن بگوییم باید به رای مردم احترام بگذاریم. وی موفقیت در مذاکرات هسته ای با گروه 5+1 را […]به گزارش خبر شهر ،سید شهاب الدین چاوشی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان تهران با نمایندگان احزاب، تشکل ها، گروه های سیاسی و اصحاب رسانه افزود: اگر می خواهیم در عرصه جهانی محکم و با اقتدار سخن بگوییم باید به رای مردم احترام بگذاریم.

وی موفقیت در مذاکرات هسته ای با گروه 5+1 را نتیجه مقاومت و تحمل مردم دانست و خاطر نشان کرد: این دلواپسان که بخشی از آنان نیز قابل احترام هستند چرا زمانی که ارزش پول کشور به یک سوم کاهش یافت و قطعنامه های متعدد علیه نظام صادر شد سکوت کرده بودند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه امروز همه افکار عمومی کشور نظم سیاسی حاکم بر جامعه را پذیرفته اند عنوان کرد: این پذیرش در چارچوب حقوق و اصولی است که برای آحاد ملت در قانون اساسی ذکر شده است.

وی با بیان اینکه قانون اساسی مهمترین عاملی است که موجب شده ملت متکثر ما به هم پیوند بخورند تاکید کرد: همین قانون اساسی بر دولت فرض دانسته که در مقاطع مختلف به آراء و افکار عمومی رجوع کند و به سلیقه آنها در انتخاب افراد برای اداره کشور احترام بگذارند.

چاوشی افزود: اینکه قدرت در دست چه گروهی باشد تفاوتی ندارد و مهم حمایت و اقبال مردم به آن گروه است.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه نباید اجازه داد فضا برای حضور فرصت طلبان و تازه به دوران رسیده هایی که با تفکر انقلاب آشنایی ندارند باز شود گفت: این افراد به خاطر دستمال قدرت قیصریه نظام را به آتش می کشند.

چاوشی با تاکید بر حفظ شان و حرمت بزرگان نظام افزود: نباید اجازه داد فرصت طلبان با رفتارهای خود به شخصیت های مورد وثوق انقلاب حمله کنند.

وی با انتقاد از اتفاقات رخ داده در مجلس شورای اسلامی علیه قهرمانان دیپلماسی کشور خاطر نشان کرد: این مذاکرات با اذن رهبری آغاز شد و دولت بدون اجازه و حمایت رهبری توانایی ورود و توفیق در این موضوع مهم را نداشت.

رییس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به شرایط سخت کشور در دوران تحریم تصریح کرد: نیازهای اصلی و اساسی کشور در معرض آسیب های جدی قرار گرفته بود و معیشت، درمان و تامین داروهای بیماران خاص با مشکل جدی روبرو بود.

چاوشی تاکید کرد: امروز همه گروه ها و جریان های سیاسی به این نتیجه رسیده اند که باید بر سر منافع و مصالح ملی تفاهم شود.

وی با انتقاد از رفتارهای سابق کشور در عرصه سیاست خارجی افزود: چرا باید کاری می کردیم که جامعه بین المللی، ایران را یک تهدید و خطری بالقوه بشناسد.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه هنر جمهوری اسلامی هنر نفوذ در دلهای مردم منطقه است تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی، تفکر عدالت طلبی و مقابله با سلطه گری به جهان صادر شده و در منطقه نفوذ پیدا کرده است.

چاوشی هدف از شکل گیری پروژه ایران هراسی در جهان را مقابله با ایران و تفکر اسلامی ارزیابی کرد و گفت: ظهور پدیده داعش و سایر گروه های افراطی متحجر برای مقابله با نگاه عطوفت آمیز ایران در منطقه بود.

وی با اشاره به اینکه اگر تحریم ها شکسته نمی شد و ادامه می یافت معلوم نبود قادر به بازسازی اقتصاد ملی باشیم گفت: در آن صورت اقتدار نظام قربانی و خود به خود به حاشیه رانده می شدیم.

معاون استاندار تهران بر هم خوردن اتحاد آمریکا و اروپا علیه ایران را مزیتی بزرگ برای جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این اتحاد به دلیل برخی غفلت ها در عرصه سیاست خارجی شکل گرفته بود.

چاوشی افزود: آمریکا از گذشته دشمن ماست اما روابط ما با اروپا به شکل سابق نبود و صنعت و اقتصادمان به اروپا وابستگی هایی داشت.

وی با اشاره به اینکه شکسته شدن تحریم ها بدون تردید شکوفایی اقتصادی یک کشور را در پی دارد تاکید کرد: امروز برای نجات کشور از مشکلات فعلی راهی جز اتفاق نظر و همدلی باقی نمانده است.

معاون استاندار تهران گفت: امروز با پا فشاری بر دیدگاه های شخصی و گروهی، کاری از پیش نمی رود و باید به دور از اغراض و منافع شخصی به مسایل کشور نگاه شود.

چاوشی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری افزود: در تایید صلاحیت افراد در انتخابات به مر قانون توجه می کنیم و هیات های اجرایی مکلف شده اند در تایید صلاحیت ها به دور از سلیقه های شخصی تنها به قانون توجه کنند.

وی با بیان اینکه کسی که محکومیت قطعی ندارد براساس قانون از انتخاب شدن محروم نیست خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده وقتی مشارکت حداکثری محقق می شود آثار خوبی دارد بنابراین باید عرصه را برای حضور و مشارکت اکثریت باز کرد.

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: مردم باید حق انتخاب داشته باشند و حق الناس در تمامی مراحل انتخابات رعایت شود و ما قیم مردم نیستیم و اگر آنان اشتباه کنند هزینه اش را خود می پردازند.

چاوشی با تاکید بر اینکه در انتخابات حداقل ها را لحاظ خواهیم کرد تصریح کرد: انتخابات به معنای انتخاب اصلح است که تشخیص آن نیز بر عهده مردم است.

وی انتخابات را مظهر وفاق و همدلی ذکر کرد وافزود: اختلاف سلیقه ها که ناشی از هوس های شخصی است نباید ما را از توجه به امور مهم کشور باز دارد.

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: بی دین، بی دین است و اصلاح طلب یا اصولگرا بودن آن تفاوتی ایجاد نمی کند.
چاوشی تاکید کرد: اگر حلال و حرام رعایت نشود و اخلاق دینی زیر پا لگدمال شود فرقی بین اصلاح طلب و اصولگرا نیست.

وی تعدد احزاب و گروها را برای نظام یک فرصت دانست و افزود: همه گروه های سیاسی کشور بال های پیشرفت جمهوری اسلامی هستند.

چاوشی بر ضرورت داشتن انعطاف در رفتارهای سیاسی تاکید کرد و گفت: این نظام به همه مردم ایران تعلق دارد و همه کسانی که در پناه جمهوری اسلامی هستند از حقوقی احصا شده در چارچوب نظام سیاسی برخوردارند.

وی برگزاری خوب و صحیح انتخابات را موجب قوام نظام جمهوری اسلامی، تجدید حیات سیاسی و ایجاد امید برای مردم ذکر کرد و گفت: در صورت هرگونه شبهه در انتخابات آرزوهای دشمن برآورده می شود.

معاون استاندار تهران برگزاری انتخابات با کمترین شبهه را وظیفه همه گروه های سیاسی و مسئولان دانست و افزود: باید برای تمام شبهات مطرح در انتخابات گذشته تدبیر شود تا از سلب اعتماد عمومی جامه جلوگیری شود.

چاوشی گفت: اکثریت احزاب، گروه ها و رسانه های کشور همراه با نظام این دغدغه را دارند و نسبت به رفتارهای سیاسی و موضع گیری های برخی گروه های کم شمار جامعه حساس هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری جلسات مشترک با گروه ها، احزاب و تشکل های سیاسی و نیز اصحاب رسانه ایجاد نشاط سیاسی و فراهم کردن زمینه حداکثری مردم در انتخابات را درپی داشته باشد.
چاوشی

 

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 83662 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :