دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ / ۰۲:۰۷:۴۷
دسته بندی: اقتصادی
تاریخ انتشار: 23 نوامبر 2021 - 9:32

نرخ گوجه فرنگی و سیب زمینی صدرنشین قیمت ها در بازار

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران جا به جایی فصلی و صادرات را از علل نوسان قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار اعلام کرد.به گزارش خبرگزاری خبرشهر، اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت :با توجه به جا به جایی فصلی، قیمت گوجه فرنگی طبق روال همه ساله از ابتدای مهر نوساناتی داشته است که در هفته های آتی بازار  به تعادل می رسد.

او گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو سیب زمینی در میدان مرکزی ۹ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود. دپوی سیب زمینی در انبارها یکی از علل گرانی سیب زمینی در بازار است. با توجه به سرمای هوا طبیعی است که سیب زمینی ها به انبارها انتقال داده شود که با این وجود دیگر از سر زمین به بازار ارسال نمی شود، اما این موضوع به معنای احتکار نیست.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: گزارش های شفاهی حاکی از آن است که سیب زمینی به کشورهای اطراف صادر می شود که در شرایط فعلی این موضوع هم بر التهاب قیمت در بازار دامن می زند.

او  قیمت هر کیلو انار دماوند را ۲۰ تا ۳۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انار ساوه ۱۲  تا ۱۸ هزار تومان، انار شیراز ۱۷ تا ۲۵ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، خرمالو کن ۲۲ تا ۳۲ هزار تومان، کیوی ۱۶ تا ۲۳ هزار تومان، لیموشیرین ۱۳ تا ۱۸ هزار تا ۱۸ هزار تومان، نارنگی انشو ۷ تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و سیب گلاب پاییزه ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
انار دماوند۲۰ تا ۳۲ هزار تومان
انارساوه۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
انار شیراز۱۷ تا ۲۵ هزار تومان
پرتقال تامسون شمال۸ تا ۱۴ هزار تومان
پرتقال ناول۱۸ تا ۲۵ هزار تومان
خرمالو شمال۸ تا ۱۴ هزار تومان
خرمالو شهریار۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
خرمالو کن۲۲ تا ۳۲ هزار تومان
کیوی ۱۶ تا ۲۳ هزار تومان
لیموشیرین۱۳ تا ۱۸ هزار تومان
نارنگی انشو۷  تا ۱۳ هزار تومان
نارنگی تخم ژاپنی۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

کارگر گفت: قیمت هر کیلو انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۶  تا ۱۱ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب لبنانی زرد ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۸ تا ۱۶ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان و هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
انگور بیدانه قرمز۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
انگور بیدانه سفید۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
خیار اصفهان۴ تا ۸ هزار تومان
خیار بوته ای۶ تا ۱۱ هزار تومان
خیار گلخانه۶ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب گلاب پاییزه۱۵ تا ۲۲ هزار تومان
سیب لبنانی زرد۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز۸  تا ۱۶ هزار تومان
گلابی بیروتی۲۵ تا ۴۵ هزار تومان
گلابی شاه میوه۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
خربزه۷ تا ۹ هزار تومان
هندوانه۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان
موز۲۲ تا ۲۸ هزار تومان
آناناسهر کارتن ۶ تایی ۶۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان، پیاز شیری ۵ تا ۷ هزار تومان، پیاز قرمز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۷ هزار تومان، چغندر ۵  تا ۹ هزار تومان، سیب زمینی ترشی ۸ تا ۱۲ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۸ تا ۱۲ هزار تومان و فلفل دلمه گلخانه ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
بادمجان دلمه ای۴  تا ۷ هزار تومان
بادمجان قلمی۶ تا ۹ هزار تومان
بادمجان گلخانه۸ تا ۱۲ هزار تومان
پیاز شیری۵ تا ۷ هزار تومان
پیاز قرمز۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
پیاز زرد۴ تا ۷ هزار تومان
چغندر۵ تا ۹ هزار تومان
سیب زمینی ترشی۸ تا ۱۲ هزار تومان
سیب زمینی نو۵ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان
سیرخشک۲۵ تا ۳۵ هزار تومان
فلفل تند ریز۶ تا ۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه سبز۸ تا ۱۲ هزار تومان
فلفل دلمه گلخانه۱۰ تا ۱۴ هزار تومان
شلغم۵ تا ۷ هزار تومان

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر هر کیلو شلغم با نرخ ۵ تا ۷ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۶ تا ۸ هزار تومان، کاهو رسمی ۶ تا ۸ هزار تومان، کدومسمایی ۵ تا ۱۰ هزار تومان، کرفس ۶ تا ۹ هزار تومان، کلم سفید ۵ تا ۸ هزار تومان، کلم قرمز ۸ تا ۱۲ هزار تومان، گل کلم ۵ تا ۹ هزار تومان، گوجه فرنگی ۷  تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۴ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان و هویج ۵ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

او قیمت هر کیلو سبزی جور (پلو، آش و قورمه) را ۸ تا ۱۲ هزار تومان و سبزی خوردن را ۶  تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

محصولقیمت هر کیلوگرم
کدوحلوایی۴ تا ۸ هزار تومان
کلم بروکلی۱۲ تا ۲۰ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی۳ تا ۶ هزار تومان
کاهو رسمی۶ تا ۸ هزار تومان
کدومسمایی۵  تا ۱۰ هزار تومان
کرفس۶  تا ۹ هزار تومان
کلم سفید۵  تا ۸ هزار تومان
کلم قرمز۸ تا ۱۲ هزار تومان
گل کلم۵  تا ۹ هزار تومان
گوجه فرنگی۷ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان
لوبیا سبز۷  تا ۱۴ هزار تومان
لیموترش سنگی۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
نارنج۵ تا ۷ هزار تومان
هویج۵ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو موز را ۲۲ تا ۲۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کارتن آناناس ۶ تایی ۶۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به هفته های قبل کاهش یافته است.

کارگر در پایان گفت: با توجه به آنکه بخشی از میوه های تابستانه در بازار است، استقبال چندانی از میوه های زمستان نمی شود، اما برآوردها حاکی از آن است که با انبوه شدن محصول، قیمت در بازار متعادل می شود‌.

منبع خبر «» است و خبر شهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 180656 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.