دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ /
بازداشت عوامل زورگیری از یک خانم در شهرک وایین شناسایی ۲۵۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۷ تن دیگر جان باختند توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ اردیبهشت اعتراضات مردمی در ۸ شهر شهادت افسر پلیس در درگیری با قاچاقچیان کالا اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای کشور/ پایان تجمع‌ها و بازگشت آرامش احتمال خود زنی شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ و واکنش دکتر زاکانی تزریق بیش از ۶۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته به آتش کشیده‌شدن پمپ بنزین در استان خوزستان صحت ندارد محموله قاچاق در رباط کریم به مقصد نرسید مرگ‌های کرونایی به کمتر از ۵ نفر رسید/ فوت ۳ بیمار و ۴۶۰ ابتلای جدید سرقت گازوئیل از شاه لوله اصلی شازند / پلیس تهران فاش کرد هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری و سودجویی در پوشش وام فرزندآوری چرا تعطیلی مدارس اینقدر دیر اعلام شده است؟ هپاتیت کودکان به ایران هم رسیده است؟ آمار کرونا ایران ۱۷ اردیبهشت؛ ۸فوتی و ۲۷۰ ابتلای جدید جمع آوری ۵۰۰ معتاد متجاهر در پایتخت /خرده‌فروش‌ها راه‌های فرار از قانون را یاد گرفته‌اند پایانه مترو اکباتان تهران پس از ۱۳ سال آماده بهره برداری شد مجازاتهای سختی برای متخلفان از اجرای قانون جوانی جمعیت تعیین شده است احتمال وجود اختلال ژنتیکی؛ تهدیدی که در هیاهوی جنسیت توله یوزها گم شد
کد خبر: 107289
تاریخ: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
نویسنده خبر:
۰

نتایج انتخابات ریاست جمهوری تدریجی اعلام نمی‌شود

وزیر کشور در مورد زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: من تاریخ دقیقی اعلام نمی‌کنم اما در کوتاه‌ترین زمان و با رعایت صحت و دقت، نتیجه نهایی انتخابات را اعلام می‌کنیم. به گزارش خبرشهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و […]

وزیر کشور در مورد زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: من تاریخ دقیقی اعلام نمی‌کنم اما در کوتاه‌ترین زمان و با رعایت صحت و دقت، نتیجه نهایی انتخابات را اعلام می‌کنیم.

به گزارش خبرشهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی افزود: در این دوره برخلاف دوره‌های قبلی، نتایج انتخابات ریاست جمهوری به صورت قطعی و نه تدریجی اعلام می‌شود.
وی در ادامه اظهار کرد: در دوره‌های قبلی نتایج به صورت تدریجی اعلام می‌شد، اما این نحوه اعلام نتایج مشکلاتی داشت؛ به طور مثال آمار یک نامزد در یک استان نسبت به نامزدهای دیگر ۷۰، ۸۰ درصد  بیشتر بود اما در استان‌های دیگر نامزدهای دیگر رأی بیشتری کسب می‌کردند، بنابراین تجمیع آرا و بالا و پایین رفتن نتایج سوء تفاهم و گمانه‌زنی ایجاد می‌کرد. بنابراین بهتر است آمار پس از شمارش نهایی به صورت یک‌باره اعلام شود. در هر صورت خاطر مردم و نامزدها جمع باشد که نظارت کاملی بر روند شمارش انجام شده و از آرای مردم صیانت می‌شود.
** اخذ آرا از ساعت هشت صبح جمعه آغاز می شود
وی همچنین گفت: اخذ آرا روز جمعه از ساعت هشت صبح شروع می شود و تا زمانی که مردم ما پای صندوق های رای باشند و محدودیت قانونی نداشته باشیم در خدمتشان خواهیم بود.
وزیر کشور از مردم درخواست کرد از اول وقت پای صندوق ها بروند تا در موعد قانونی کار را انجام دهیم.
رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از ۶۳ هزار شعبه اخذ رای با ۱۳۰ هزار صندوق رای در کشور در نظر گرفته شده که در همه این شعبه ها تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات تدارک شده است.
وی ادامه داد: در انتخابات شوراها در ۱۴۱ شهر اخذ رای به صورت الکترونیکی خواهد بود و در مابقی شعبه ها و کل شعب انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس به جز اخذ رای و شمارش آرا مابقی فرآیند الکترونیکی خواهد بود.
وزیر کشور گفت: برای همه شعبه ها بازرس در نظر گرفته شده است که ۷۱ هزار بازرس انتخابات را بازرسی و نمایندگان فرماندار نیز فرآیند انتخابات را در هر شعبه اخذ رای پشتیبانی می کنند.
رحمانی فضلی افزود: نماینده نامزدها امکان حضور در شعبه ها را تا آخرین لحظه دارند.
وی ادامه داد: ۱۶۰ هزار نفر از کارکنان تلاش گر نیروی انتظامی برای برقراری امنیت انتخابات بسیج شده اند.
رحمانی فضلی درباره کناره‌گیری برخی از نامزدهای انتخابات اظهار کرد: دو نامزد انتخابات در فضای رسانه‌ای و عمومی اعلام کناره‌گیری کرده اند و تا ظهر امروز نامزدهایی که کناره‌گیری خود را به ما به صورت کتبی اعلام کنند در لیست انتخابات قرار نمی گیرند.
وزیر کشور ادامه داد: همه نامزدها می‌توانند در همه شعب نماینده‌ای داشته باشند. ما ۶۴ هزار شعبه داریم و هر نامزد در تمام این شعب می‌تواند نماینده داشته باشد. البته باید پیش از برگزاری انتخابات نامزدها نمایندگان خود را به ما اعلام کنند.
وزیر کشور در بخش دیگری از این نشست خبری در مورد شایعات منتشر شده در فضای مجازی خاطرنشان کرد: نباید مردم به شایعات و گمانه‌زنی‌ها توجه کنند. بخش زیادی از نظرسنجی‌ها کاملاً ساختگی است. بعلاوه بعضی شایعات هم از الان پخش می‌شود که در برانگیختگی هیجانات مردم می‌تواند موثر باشد. از همه نامزدها و هوادارانشان می‌خواهیم که از فردا هیچ نوع فعالیت تبلیغی نداشته باشند و به قانون احترام بگذارند.
وی ادامه داد: انتظار داریم از اعلام هر نوع عدد و رقم  که گمانه‌زنی است و موجب تهییج افکار عمومی می‌شود جلوگیری شود. ما نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تدریجی اعلام نمی‌کنیم. هر نوع اعلام نتایج در فضای مجازی و در قالب گمانه‌زنی انجام بگیرد خلاف است و با آن برخورد می‌شود.
رحمانی فضلی در درباره تجمعات در فضای باز نیز گفت: ما از اول اعلام کردیم که راه انداختن کارناوال‌های خیابانی ممنوع است. تاکنون هم هیچ مجوزی برای برگزاری کارناوال نداده‌ایم.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی در مورد اخبار مطرح درخصوص برگزاری تجمع امروز هواداران یک نامزد در مشهد گفت: در میدان شهدای شهر مشهد قرار است تجمعی انجام شود که استاندار خراسان رضوی ابلاغ کرده که این تجمع خلاف است. امروز صبح استاندار تماس گرفت و گفت که این افراد قانع نشده‌اند محل برگزاری برنامه را تغییر دهند که این خلاف است و اگر اتفاقی بیفتد مسئولیتش با برگزارکنندگان این تجمع است.
وی در مورد تخلفات انتخاباتی نیز با بیان اینکه برخی دست‌اندرکاران امنیتی کشور نگران فضای مجازی بودند تصریح کرد: در فضای مجازی با موارد حاد تخلف که امنیت ملی یا اخلاق عمومی را دچار اشکال حادی کند مواجه نبوده‌ایم. البته تخلفاتی هم انجام شده که تذکر داده‌ایم. در مجموع میزان تخلفات در این دوره به یک سوم رسیده است. ما تخلفات را روزانه به قوه قضاییه گزارش می‌دهیم.
رحمانی فضلی در پاسخ به پرسشی درباره تخلفات بخشداران و فرمانداران تصریح کرد: آنچه مقامات قوه قضاییه اعلام کرده‌اند فقط مربوط به فرمانداران و بخشداران نیست و در مورد سایر دستگاه‌های حکومتی هم گزارشاتی داشته‌اند. گزارش‌های تخلفات وقتی به ما می‌رسد ما آنها را به قوه قضاییه ارجاع می‌دهیم و باید متناسب با تخلف برخورد انجام شود. در دور روز آینده هیچ نوع تخلفی پذیرفته شده نیست. هیچ کدام از دستگاه‌های اجرایی و ستادهای انتخابات نباید دچار تخلف شوند.
وی درباره تأمین امنیت انتخابات نیز گفت: هیچ دغدغه‌ای برای روز انتخابات نداریم و پیش‌بینی‌های لازم  در مورد تأمین امنیت انجام شده، البته ما همیشه با تهدیدات مواجه بوده‌ایم ولی با توجه به حضور مردم در صحنه و اشرافی که داریم دشمنان نتوانستند تاکنون اقدام موثری انجام دهند. اتفاق خوزستان هم ربطی به انتخابات نداشت و دو نفری که با حادثه خوزستان مرتبط بودند در مرز مهران دستگیر شدند.
وزیر کشور در مورد تمدید زمان انتخابات نیز گفت: از مردم می‌خواهیم از اول وقت پای صندوق رأی بیایند تا با ازدحام جمعیت در ساعات پایانی مواجه نباشیم.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 107289 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید