پنجشنبه, ۹ تیر ۱۴۰۱ /
دختر ۱۷ساله قهر کرد و به خانه مادربزگش رفت؛ پدرش قلب او را با تفنگ نشانه رفت ۲۷۰۰۰ داوطلب رقابت خود را آغاز کردند/۷۰ درصد داوطلبان کنکور در اردبیل زن هستند درگذشت کامبیز تشیعی در سکوت خبری حمله مرگبار سگ های ولگرد به کودک ۴ ساله تکرار روز صفر کرونایی برای بار دیگر در ایران تمرکز شهرداری اندیشه بر رفع نواقص شهری و ایمن سازی معابر و انتقال تیرهای برق مزاحم آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس اولی‌ها ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۱ ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار | ایراد آتش‌نشانی به ۹۲۴ مدرسه استان تهران قتل دردناک یک جوان ۲۱ ساله در قم / قاتل متواری شد / عکس قاتل کشف ۱۶۰۰ کیلو تریاک در بار ماهی در هرمزگان کشف ‌۴۰۰ هزار لیتر‌ سوخت قاچاق در ‌بندرعباس/ محموله در ۲۰ کانتینر “‌روغن پایه” جاساز شده ‌بود امکان تنظیم سند بدون حضور در دفتر اسناد رسمی فراهم شد مراکز بازپروری معتادان در رباط کریم راه اندازی می شود شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان آخرین وضعیت پروازهای حج اعلام شد اطلاعیه آموزش و پرورش تهران درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت افزایش مبتلایانِ تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر/ ۲ نفر جان باختند نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی/ دریافت وجه بیش از شهریه مصوب را گزارش دهید
کد خبر: 184372
تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
نویسنده خبر:
۰

موجودی انبارهای آرد در وضعیت خوبی است و کمبودی نداریم

استاندار تهران با تاکید بر اینکه موجودی انبارها در وضعیت خوبی است و ذخیره‌سازی خوبی صورت گرفته و کمبودی برای آرد در سطح استان تهران نداریم، افزود: هیچ افزایش قیمتی برای نان فعلا وجود ندارد.

هلدینگ رسانه ای خبر شهر

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، محسن منصوری در پایان جلسه ساماندهی آرد و نان استان تهران گفت: مساله آرد و نان برای کشور و به تبع آن استان تهران مساله‌ای کاملا مهم و حیاتی است. با توجه به اینکه نان قوت غالب است به هیچ عنوان موضوعات مربوط به آن قابل تسامح نیست و در ساماندهی آن نباید تعللی صورت بگیرد. اتحادیه‌های آرد و نان از افراد ارزشی و مکتبی هستند و همیشه همراه نظام بودند. لذا در این شرایط نیز انتظار داریم به صورت دو چندان این همراهی را داشته باشند.

وی افزود: موضوعاتی که در این جلسه اعلام می‌شود به منزله مصوبه است و کارگروه‌های آرد و نان توسط فرمانداران باید تشکیل و موارد مربوط به آن در سطح شهرستان‌ها پیگیری شود. بی‌تردید در حوزه اجرایی نان مسئول فرمانداران هستند. از سوی دیگر همه اتحادیه‌ها باید نظارت دقیقی داشته باشند و تکلیف دارند در این حوزه به کمک دولت و مردم بشتابند.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی‌ای در حوزه آرد و نان نداریم اما حتی یک مورد وقفه قابل پذیرش نیست، افزود: ابزار اجرایی فرمانداران اتحادیه نان هستند و در این شرایط این اتحادیه‌ها باید کمک مضاعف داشته باشند. دولت طرح جامع، دقیق و فناورانه‌ای را مبتنی بر عدالت اجتماعی ظرف دو ماه آینده اجرایی می‌کند که در حال حاضر نیز بخشی از این طرح به صورت آزمایشی در زنجان اجرایی شده است. لذا تصمیمات ما در این جلسات سقف زمانی دو ماهه‌ای را خواهد داشت.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما افزایش دو ساعته ساعت کاری نانوایی‌ها بوده است، افزود: به فرمانداران این اختیار داده شده است که این حداقل دو ساعت افزایش را به فراخور در سطح شهرستان اجرایی کند. در مورد سهمیه آرد و نان نیز با کمک معاونت اقتصادی استانداری و فرمانداران با توجه به نظارتی که دارند تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد البته هیچ آردی نباید خارج از شبکه توزیع و فروخته شود و از سوی دیگر هیچ نانوایی نباید کمبود داشته باشد. با تدبیر و کار کارشناسی نسبت به اعداد و ارقام باید تصمیم‌گیری شود. هر کجا فرمانداری درخواست افزایش سهمیه کرد باید این کار در سریع‌ترین زمان انجام شود.

وی تاکید کرد: در مورد بازرسی‌ها گفتم باید با جدیت کار انجام شود و با جدیت برخورد قاطعی با تخلفات داشته باشیم. آردی که در مجموعه‌ای احتکار شده پس از کشف سریعاً باید وارد چرخه توزیع شود. در این راستا از همه ابزارها باید بهره گرفته شود. از کل ظرفیت نظارتی در حوزه آرد و نان استفاده کنید.

منصوری درباره وجود اتباع در برخی از شهرستان‌های استان تهران و لزوم اختصاص سهمیه با توجه به این موضوع گفت: افزایش سهمیه آرد برای شهرستان‌ها باید با توجه به حضور اتباع دیده شود و آمار آنها نیز باید به صورت واقعی توسط فرمانداران برآورد شود. با توجه به اینکه در برخی بخش‌های استان تهران حضور اتباع با بیش از ۱۰۰ هزار نفر است و در سرانه‌ها و سرشماری‌ها آمار دقیق وجود ندارد و همچنین اتباع غیرمجازی که داریم برای افزایش سهمیه باید برآورد دقیق توسط فرمانداران انجام شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع قاچاق آرد اشاره کرد و افزود: کل آرد بخش صنف و صنعت کمتر از ۱۳ درصد مصرف آرد کشور است. قطعا یک سر تخلف نانوایی‌ای است که آرد را می‌دهد و سر دیگر صنف و صنعتی است که آرد را دریافت می‌کند. لذا با هر دو با نظارت دقیق برخورد جدی صورت بگیرد. همچنین در حوزه حمل و نقل آرد هر کجا مشکلی وجود دارد باید احصاء و برای آن راه‌حل اندیشیده شود. نانوایی‌هایی که به صورت مباشر اداره می‌شود باید تذاکرات لازم به آنها داده شود تا فرایندهای خود را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: نانوایی‌هایی که فاقد مجوز هستند به فراخور موقعیت برای دو ماهه مجوز موقت برایشان صادر شود. در مورد نصب بنر نیز هم برای قیمت و هم تخلفاتی که صورت می‌گیرد باید با توجه به اختیاری که به تعزیرات داده شده نصب بنر انجام شود. نانوایی‌ای که قاچاق کرده و یا گران‌فروشی کرده حتما باید اطلاع‌رسانی شود.

استاندار تهران خطاب به فرمانداران شهرستان‌های استان تهران گفت: ظرف دو ماه آینده لازم است قرارگاه عملیاتی‌ای داشته باشید که به محض اینکه تخلق گزارش داده شد در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی لازم را انجام و با رسیدگی میدانی با تخلفات برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: دولت فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد و این موضوع بارها توسط رئیس‌جمهور معاون اول جمهوری و وزرا اعلام شده است. هنوز وارد اجرای موضوع ساماندهی آرد و نان نشده‌ایم و خوشبختانه در حال حاضر در بسیاری از شهرستان‌های استان تهران مشکل آرد و نان نداریم. اما در برخی از شهرستان‌ها شاهد تشکیل صف بودیم که لازم است فرمانداران فردا این موضوع را حل و فصل کنند. به لحاظ ذخایر و منابع و موجودی انبارها ذخیره بسیار خوبی داریم و کمبودی وجود ندارد. نگرانی افزایش قیمت نیز صحیح نیست و هیچ افزایشی نخواهیم داشت. همچنین خط تلفنی برای هر شهرستان اختصاص پیدا خواهد کرد که مردم گزارش تخلفات را با این خط تلفن در میان بگذارند.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 184372 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید