یکشنبه, ۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۴:۴۲
دسته بندی: ایران
تاریخ انتشار: 22 دی 1395 - 13:44

مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در شهرستان شهریار

به گزارش خبرگزاری خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ این مراسم که توسط ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) شهرستان شهریار برنامه ریزی شده بود با استقبال بی نظیر مردم و حضور مسئولان شهرستان شهریار برگزار شد، در این برنامه ضمن انجام مراسم سوگواری، حجت الاسلام والمسلمین شایق امام جمعه وحیدیه در […]به گزارش خبرگزاری خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ این مراسم که توسط ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) شهرستان شهریار برنامه ریزی شده بود با استقبال بی نظیر مردم و حضور مسئولان شهرستان شهریار برگزار شد، در این برنامه ضمن انجام مراسم سوگواری، حجت الاسلام والمسلمین شایق امام جمعه وحیدیه در وصف خصوصیات اخلاقی، رفتاری و اقدامات انقلابی و نقش حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب اسلامی سخنرانی کردند.
بنابراین گزارش در این مراسم دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار، حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه شهریار، حجت الاسلام والمسلمین مروج امام جمعه اندیشه، حجت الاسلام والمسلمین موحدی نیا امام جمعه صباشهر، حجت الاسلام والمسلمین شایق امام جمعه وحیدیه؛ فاضل حسینی رئیس دادگستری شهرستان شهریار، حسین زاده دادستان انقلاب و عمومی شهرستان شهریار، سرهنگ مکرمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شهریار، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان شهریار، احزاب و تشکل های سیاسی و اجتماعی، مدیران و کارکنان دستگاه ها و نهادهای شهرستان شهریار و جمع کثیری از مردم شهرستان شهریار حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین شایق امام جمعه وحیدیه با عرض تسلیت به مناسبت رحلت عالم وارسته و یاردیرین امام و رهبری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) و تشریح آیاتی از قرآن کریم در باب دیدگاه انسان ها به دنیا و آخرت گفت: هستند انسان هایی که به دنیا آمدند و فارغ از تمام دلبستگی ها زندگی کردند و از پیام مقام معظم رهبری اینگونه برمی آید که حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی از این دسته از انسان ها بود، وارسته از تمام تعلقات پا به میدان مبارزه گذاشت، از اولین لبیک گویان نهضت حضرت امام از ۲۲ سالگی بود، ۶۰ سال سراسر مبارزه داشت، مبارزه علیه دستگاه ستمشاهی، مبارزه در راه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، در کنار امام بودن، بعد از امام در کنار مقام معظم رهبری بودن، تمام نفس هایش را برای تثبیت نظام و استقرار اسلام کشیدن، و نتیجه این نوع زندگی این می شود که مقام معظم رهبری می گوید که فقدان ایشان برای من سخت و جانکاه است.
امام جمعه وحیدیه که در جمع مردم کثیری از شهرستان شهریار که در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی سخن می گفت؛ افزود: مردان تاریخ تا آخر زنده اند و هاشمی زنده است چون نهضت زنده است یعنی نام هاشمی لازم و ملزوم نهضت است و هرجا که نام هاشمی است آنجا نهضت امام است و هرجا نهضت امام است نام هاشمی در آنجا می درخشد.
شایق با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که هیچ کس برای من هاشمی نمی شود و ما در مسیر تحلیل سخنان وارد نمی شویم و هرچه امام و مقام معظم رهبری می گویند ما تبعیت می کنیم.
وی ادامه داد: معلوم است که امام، نهضت را با چه کسانی شروع کرد و چه کسانی در کنارش ماندند. این برای همه ما الگوست و جایگاه آقای هاشمی از قبل از پیروزی انقلاب و عضویت اش در شورای انقلاب با حکم حضرت امام(ره)  معلوم است
امام جمعه وحیدیه با طرح این سوال که چرا بعد از شهید مطهری به سراغ آیت الله هاشمی رفتند؟ اظهار داشت:  اگر مغز شهید مطهری را نشانه گرفتند از فکر او می ترسیدند. باید توجه داشته باشیم که کلماتی که بزرگان استفاده می کنند همه دارای مفاهیم و معانی است. وقتی که بزرگانی مثل مقام معظم رهبری این کلمات را درباره ایشان به کار می برند این کلمات دارای بار معنایی خاصی است.
خطیب مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصلای شهریار نقش بی بدیل ایشان را در شرایط سخت بعد از انقلاب و جنگ ستود و بیان داشت: هاشمی در آن دوران سخت انقلاب که ضدانقلاب ضربات بزرگی به انقلاب می زدند و شخصیت های بزرگی را ترور می کردند در آن شرایط حساس با درایت، مسئولیت های بزرگی را در دست داشتند و با هدایت جنگ و انقلاب دشمنان انقلاب را ناکام گذاشتند.
حجت الاسلام والمسلمین شایق با تاکید بر شکنجه ها، مصائب و مشکلاتی که آیت الله هاشمی قبل از انقلاب متحمل شدند؛ گفت: قبل از انقلاب، انقلابیون و مجاهدین ما همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه ها و صدمات سختی را متحمل شدند و سلول های انفرادی را گذراندند و بلایای بیشماری را به جان خریدند و این تحمل و صبر بر مصایب در زمانی بود که امیدی به انقلاب نبود و هیچ آینده ای متصور نبود و اینچنین است که مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت رحلت ایشان می فرماید: هوش وافر و صمیمیت کم نظیر ایشان در آن سالها تکیه گاه مطمئنی برای مبارزان و بنده بود.
حجت الاسلام والمسلمین شایق با ذکر بخش هایی از پیام مقام معظم رهبری در ارتباط با رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مقام معظم رهبری در این سال ها چندین تن از دوستان خود را از دست داده اند که می توان به آیت الله محمدرضا مهدوی کنی، آیت الله واعظ طبسی، حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی و در نهایت رفیق دیرینه ایشان حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد.
امام جمعه وحیدیه تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را باشکوه و باعظمت خواند و گفت: تشییع جنازه باشکوه و باعظمت دیروز عظمت روحانیون، عظمت انقلاب، عظمت یاری امام و عظمت یاری رهبر به منصه ظهور رسانده شد و امت انقلابی ایران آن حماسه بزرگ را آفریدند و نشان دادند که این امت همان امت ۳۸ سال پیش است که ۲۲ بهمن را آفریدند، این امت همان امتی است که در قم ۱۹ دی آفریدند. و این تشییع جنازه ها، رکورد عظمت اسلام و همایش های جهانی را شکسته است.
وی با اشاره به تشییع جنازه آیت الله طالقانی نیز گفت: عظمت تشییع جنازه آیت الله طالقانی نیز به این دلیل بود که آیت الله طالقانی مردم را از خود نرانده بود و همه گروه ها را در دست داشت و مردم آیت الله طالقانی را به خاطر اسلام، به خاطر اهل بیت و به خاطر امام دوست داشتند و اگر دیروز آن حماسه ماندگار خلق شد به خاطر این بود که امام گفته بود که هاشمی زنده است تا نهضت زنده است و به خاطر این بود که مقام معظم رهبری فرموده بود که یار دیرین و همسنگر قدیمی من بود
شایق با ذکر این جمله که؛ مردم به خاطر ارزش های انقلاب، امام و شهدا به صحنه آمده بودند؛ افزود: این را استکبار جهانی بداند که عده ای نمی توانند آقای هاشمی را مصادره نمایند هاشمی خود را وقف انقلاب، امام، ملت و رهبری کرده بود و بنا به گفته مقام معظم رهبری ایشان بارها تا مرز شهادت رسیده بود و به خاطر همین مردم قدرشناسی کردند
وی با اشاره به عملکرد مثبت فرماندار شهرستان شهریار، ائمه جمعه شهرستان و مسئولان و مدیران در تشکیل ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در شهرستان شهریار در همان ساعات ابتدایی انتشار خبر ارتحال، گفت: همه مردم و مسئولان برای اعلام همدردی به این مجلس آمده اند، همه آمده اند تا به مقام معظم رهبری سرسلامتی بگویند.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 101233 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :