یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۵:۰۲
دسته بندی: شهرستان قدس
تاریخ انتشار: 09 اردیبهشت 1396 - 16:41

فرماندار شهرستان قدس در خطبه های نمازجمعه گفت : حضور آگاهانه و پررنگ مردم در انتخابات اقتدار و سربلندی کشورمان را بدنبال خواهد داشت.

سید مهدی محمدی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بود که با اشاره به موضوع انتخابات گفت : حضور آگاهانه و پررنگ مردم در انتخابات اقتدار و سربلندی نظام و کشورمان را به دنبال خواهد داشت و ما می توانیم با انتخاب فرد اصلح و شایسته دین خود را به نظام جمهوری […]سید مهدی محمدی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بود که با اشاره به موضوع انتخابات گفت : حضور آگاهانه و پررنگ مردم در انتخابات اقتدار و سربلندی نظام و کشورمان را به دنبال خواهد داشت و ما می توانیم با انتخاب فرد اصلح و شایسته دین خود را به نظام جمهوری اسلامی و کشورمان ادا کنیم. مشروح این سخنان در پی می آید

به گزارش خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس: سید مهدی محمدی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بود که با اشاره به موضوع انتخابات گفت : حضور آگاهانه و پررنگ مردم در انتخابات اقتدار و سربلندی نظام و کشورمان را به دنبال خواهد داشت و ما می توانیم با انتخاب فرد اصلح و شایسته دین خود را به نظام جمهوری اسلامی و کشورمان ادا کنیم.
مشروح این سخنان در پی می آید
محمدی در سخنانی ضمن تشکر از امام جمعه و دست­اندرکاران نماز جمعه شهرستان و همچنین تبریک به مناسبت روز جهانی کارگر اظهار کرد کارگران قشر زحمت­کش و موتور محرکه اقتصاد ما هستند و صنعت کشور مدیون این عزیزان است. وی همچنین با تبریک روز معلم گفت فرهنگیان و معلمین عهده­دار نظام تعلیم و تربیت در جامعه ما هستند و رسالت تربیت نسل جوان، امیدوار و با نشاط را بر عهده دارند.
محمدی در ادامه سخنان خود با تبریک روز جانباز گفت سال ۹۶ با تقدس خاصی و با ولایت حضرت زهرا(س) آغاز شد و با ماه مبارک رجب و شعبان و مبعث رسول اکرم(ص) ادامه یافت و هم اکنون هم در آستانه ولادت با سعادت سرور و سالار شهیدان، امام سجاد و حضرت عباس هستیم.
فرماندار اشاره کرد همه ما با مطالعه تاریخ اسلام و زندگی این اختران تابناک امامت و ولایت درس زندگی با اخلاص را فرا می­گیریم و از خدا می­خواهیم که به ما توفیق توسل به شیوه آنها در زندگی و انجام وظایف را بدهد.
سید مهدی محمدی در ادامه با توجه به جایگاه ارزشمند کشورمان در عرصه سیاست­های داخلی و خارجی افزود: مستحضرید سال ۹۵ یکی از دوران پرافتخار کشورمان در عرصه داخلی و خارجی بود. در عرصه خارجی گشایش­های متعددی را در منطقه داشتیم و این نشان از دست برتر جمهوری اسلامی و توانمندی دیپلماسی خارجی ما در منطقه و نظام جهانی دارد. دستاوردی که برای حفظ گسترش حوزه نفوذی ما در منطقه بسیار ارزشمند است و یقینا اینها به علت توفیق در مذاکرات هسته­ای، تعامل سازنده موثر با نظام جهانی، اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در همزیستی صلح­آمیز به تاسی از اسلام رحمانی، همچنین تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری و تصمیمات هوشمندانه و بخردانه دولت در تحولات منطقه ای است که باعث شده ما در منطقه جایگاه برتر را داشته باشیم.
محمدی اضافه کرد: در زمینه تحولات لبنان، سوریه، یمن، عراق و بحرین به اذعان همه صاحب­نظران بین­المللی ایران به عنوان یکی از وتاثیر­گذارترین کشورها و همچنین لنگر حیاتی ثبات امنیت منطقه­ نام گرفته است. وی گفت به دلیل همین تصمیمات هوشمندانه در عرصه سیاست خارجی و نفوذ ایران در منطقه  رقبای منطقه­ای ما برای مقابله با نفوذ ایران عملا با انجام پروژه­هایی همانند ناتوی عربی در صدد این هستند که ایران هراسی را در منطقه تقویت نمایند.
محمدی در ادامه و در حوزه سیاست داخلی گفت: در داخل کشور هم معاندین با هدف ضربه زدن به کشور و مظام دست به اقداماتی و تحرکات مخربی می­زنند غافل از اینکه مردم هوشمند ما با دقت نظر همانند گذشته این تصمیمات را خنثی خواهند کرد. وی گفت در سال ۹۵ علیرغم کمبودها و محدودیت­هایی که در حوزه اعتبارات با آن مواجه بودیم همچنین و علیرغم مشکلات و کارشکنی­هایی که در حوزه داخلی و خارجی وجود داشت دولت توانست اقدامات بسیار خوبی را انجام دهد.
فرماندار شهرستان قدس در ادامه با توجه به نزدیک شدن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر گفت: بعضی­ها با دامن زدن به هیجانات احساسی انتخابات به دنبال این هستند که عملگرد و دستاوردهای دولت و نظام را کمرنگ جلوه دهند و میان نظام و مردم شکاف ایجاد کنند غافل از اینکه مردم هوشمند ما با رصد اینگونه مسائل و به توصیه بزرگان این نظام اینگونه تحرکات را خنثی می­کنند.
محمدی افزود: در حال حاضر دولت هر سال قریب به ۴۲۰۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه به مردم پرداخت می­کند ولی عده­ای با وعده­های دروغین به شعور مردم توهین می­کنند و بسیاری از صاحبنظران اقتصادی ضمن نقد این وعده هاو تعجب از اظهار چنین موضوعاتی از چگونگی تامین بنام تامین اعتباراین وعده ها اعلام نگرانی کردند. وی گفت: اگر مردم ما با آگاهی وارد انتخابات شوند و فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند قطعا در کیفیت انتخاب و فرد مورد نظر که می­تواند کشور را در مسیر عقلانیت، تدبیر، امید، ایجاد نشاط و خدمتگزاری  قرار بدهد، موثر خواهد بود.
فرماندار شهرستان قدس اضافه کرد: بنده به عنوان نماینده دولت اگر بخواهیم ارزیابی منصفانه­ای از عملکرد ۴ ساله دولت داشته باشیم لازم است که بدانیم دولت در چه وضعیتی سکان اداره کشور را در اختیار گرفت. همگی ما به خاطر داریم که در سال ۹۴ عده­ای از کاندیداها که در دولت قبل مدافع عملکرد آن بودند هنگام شرکت در انتخابات هدف خود را از حضور در انتخابات را نگرانی از سرنوشت کشور اعلام کردند و گفتند که کشور در سراشیبی سقوط است و ما تکلیف خود می­دانیم که وارد عرصه شویم.
و این در صورتی است که دولت کنونی زمانی به روی کار آمد که کشور در حوزه خارجی در انزوای کامل بود، مذاکرات توقف شده بود، ارتباطات قطع و تحریم­ها علیه ایران به طور مداوم تشدید می­شد. و در حوزه داخلی ما شاهد بی­ثباتی در بورس و ارز، بی­ثباتی در دستورالعمل­ها و بخشنامه­ها، تعطیلی شوراهای اداری و تاثیرگذار در کشور بودیم که همین موضوع منجر به بی­اعتمادی در نظام کشور شد. و این در حالی بود که علیرغم وجود بی­سابقه­ترین درآمد نفتی شاهد تورم ۴۳ درصدی در کشور بودیم. رشد اقتصادی ۶+ که دولت تحویل گرفته بود به ۶- رسید و هزاران میلیارد پروژه­های ناتمام و بدهی، رکود و تورمی که در کشور بود، دولت با این شرایط وارد عرصه سکانداری کشور شد.
وی افزود: دولت از مرداد سال ۹۲ وارد عرصه شد و در دی ماه سال ۹۴ کشور به توافقات هسته­ای دست یافت و به این ترتیب دولت مدار اداره کشور را بر مدار عقلانیت، تدبیر، اعتدال، قانون­مداری طرح برگرداند و اقدامات بسیار خوبی انجام شد.
محمدی در مورد اقدامات انجام گرفته توسط دولت اضافه کرد: در بحث کنترل تورم بعد از ۲۵ سال ما شاهد نرخ ۸ درصدی تورم هستیم  و همچنین ارز در ۳ سال گذشته کمترین نوسانات را داشته که برای نمونه دلار همان قیمت ۳۶۵۰ تومان  ۳سال گذشته است. وی افزود: رونق اقتصادی و خودکفایی در تولید و صادرات گندم، خودکفایی بنزین و راه­اندازی پارس جنوبی اقدامات شایسته دیگر دولت است.
وی در مورد شعار امسال گفت: مقام معظم رهبری در سال ۹۶ حجت را بر همگان تمام کردند و در مقوله اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و همچنین در مقوله انتخابات امسال را مهم برشمردند.
وی افزود مقوله دوم که مقام معظم رهبری بر آن تاکید زیاد دارند بحث انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ست . مستحضرید که بعد از  ورود امام خمینی به ایران یکی از مواردی که ایشان خیلی پیگیری کردند قانون اساسی و بعد از آن انتخابات شورا ها بود و مشارکت مردم در مسائل کشور و شهر محل سکونتشان.
سید مهدی محمدی در خصوص انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه گفت : حضور آگاهانه و پررنگ مردم در انتخابات اقتدار و سربلندی نظام و کشورمان را در حوزه سیاست خارجی در مجامع بین المللی در پی خواهد داشت و در حوزه داخلی ما می توانیم با انتخاب فرد اصلح و شایسته فرد متخصص و مدیر را برای اداره شهر و کشورمان برگزیده و به رشد  و کیفیت زندگی شهری و  شهروندی کمک کنیم .وی ادامه داد ما این اطمینان را به شما می دهیم که فرمانداری شهرستان با حضور معتمدین شما در هئیت های نظارت و اجرایی و در حوزه های انتخابی اجازه هیچگونه تحرک غیر قانونی را نخواهد داد و تمام اقدامات در نظر گرفته شده است تا مردم شریفمان با خیالی آسوده و با آرامش کامل در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند .
محمدی در پایان گفت : من حدود ۶ ماه است که به عنوان فرماندار به شهرستان قدس آمده ام و به خاطر علاقه و عرقی که به این شهر و مردم دارم مجدانه تلاش خواهم کرد تا مشکلاتی را که وجود دارد با کمک شما مردم و دیگر دستگاههای ذیربط حل نمائیم. وی افزود فرمانداری در سال ۹۶ دو رویکرد مهم را در پیش رو دارد و آن رسیدگی به مشکلات و شکایات مردم است که در این خصوص  عزیزان می توانند مسائل خود را مطرح کنند و اگر امکانش فراهم شود بنده هر سه ماه یکبار در همین مکان در مبحث مسائل شهری پاسخگو خواهم بود و انشاالله که بتوانیم با کمک افراد نخبه و توانمند و شناسایی ظرفیتهای شهرستان این امر را محقق سازیم. او گفت از آنجایی که شهرستان قدس قطب علمی و صنعتی است و دارای واحدهای صنعتی بسیار می توانیم ازاین پتانسیل و وجود نخبگان در کنار فرهنگیان استفاده کرده و قطعا نتایج خوبی را در پیشرفت شهر خواهیم داشت.

 

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 106303 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :