دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۳۱:۱۳
دسته بندی: ورزشی
تاریخ انتشار: 04 مهر 1397 - 20:37

شفر:نگران دربی نیستم، نگران از یاد رفتن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواجمان هستم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: این را بگویم من هیچ نگرانی درباره دربی ندارم و تنها نگرانی من این است که تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواجمان از یادم برود!به گزارش خبرشهر،  وینفرد شفر در ابتدای نشست خبری پیش از بازی مقابل پرسپولیس گفت: من همیشه در کنفرانس‌های خبری با خبرنگاران دست می‌دادم ولی امروز به خاطر ازدحام جمعیت این کار را نکردم اما خوشحالم که شما را می‌بینم. قبل از اینکه بخواهم در مورد بازی صحبت کنم باید بگویم شب گذشته یک میهمانی بسیار خوب از جانب باشگاه برگزار شد و همه مسئولان و افراد بزرگ باشگاه استقلال مثل علی جباری، قراب و… در آن حضور داشتند. خوشحالم که باشگاه بازیکنان قدیمی‌اش را فراموش نکرده است.

 

* مدیرباشگاه از تیم حمایت کرد و ما هم از او حمایت می‌کنیم

 

وی ادامه داد: افتخار می‌کنم که عضوی از باشگاه استقلال هستم، شب گذشته مدیر باشگاه در باره گذشته و آینده باشگاه استقلال و همچنین بازیکنان پیشین این تیم صحبت کرد و برای من صحبت درباره آینده باشگاه بسیار مهم بود. ما مثل یک خانواده هستیم، مدیر باشگاه از ما حمایت کرد و ما هم از او حمایت می‌کنیم. تیم خوبی داریم و از بازیکنان با استعداد و خوبی هم بهره می‌بریم و برای آینده تیم کار می‌کنیم. در تیم ما از تدارکات تا مدیر باشگاه همه با هم هستند و باهم کار می‌کنیم.

 

* دربی را دوست دارم

 

سرمربی تیم استقلال در خصوص بازی دربی هم افزود: دربی یک بازی فوق‌العاده است و من دربی را دوست دارم. دربی یک بازی بزرگ است که دو بار در ایران در آن حضور داشتم. چندین بار هم به عنوان بازیکن و مربی در کشور آلمان و سایر کشورها حضور داشتم، حتی همراه با تیم ملی جامائیکا تیم آمریکا را ۲ بر یک شکست دادم که آن بازی هم یک دربی به حساب می‌آید. اهمیت دربی آنقدر بالاست که حتی در بازی قبل هم کسی در خصوص همان بازی صحبت نمی‌کند و همه از بازی بعد که دربی است صحبت می‌کنند و این مسئله اهمیت دربی را نشان می‌دهد و می‌بینید که خبرنگاران زیادی هم به نشست خبری آمدند و این اهمیت دربی را نشان می‌دهد. ما از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده‌ این بازی هستیم و امیدوارم تماشاگران بازی خوبی ببینند. حضور پرتعداد تماشاگران یک اتفاق خوب است. حالا شاید برخی بازیکنان جوان‌تر هستند و قبلاً مقابل ۴ هزار تماشاگر بازی می‌کردند و الان باید مقابل ۸۰ هزار تماشاگر بازی کنند، ما از نظر تاکتیکی و ذهنی بازیکنان را آماده کردیم.

 

* از لیگ قهرمانان خارج شدیم و حالا باید شجاعانه بازی کنیم

 

به گزارش فارس، شفر در ادامه نشست خبری با اشاره به مسابقه پرسپولیس و استقلال گفت: ما بازی‌های پرسپولیس را آنالیز کردیم. دو بازی آنها با الدحیل را دیده‌ایم. آنها در آن مسابقات بسیار خوب حریف خود را پرس کردند و مهم این است که از دقیقه ۹۰ تا دقیقه ۹۵ بجنگیم و مهم این است که بازیکنان صد درصد توانشان را به کار بگیرند و برای هم‌تیمی‌شان انرژی مضاعف خرج کنند. ما از لیگ قهرمانان آسیا خارج شده‌ایم و حالا باید شجاعانه بازی کنیم. می‌دانم که فردا ۵۰ هزار تماشاگر برای حمایت از استقلال به ورزشگاه می‌آیند و ما می‌خواهیم با حمایت آنها مسابقه را ببریم.

 

* هیجان دربی هم بیرون از زمین است و هم داخل زمین

 

سرمربی تیم استقلال افزود: بعد از تمرین امروز ۱۱ بازیکن اصلی تیمم را انتخاب می‌کنم و می‌دانم هر بازی که در ترکیب باشد، با تمام توان تلاش می‌کند.دربی هیجان بسیار بزرگی دارد، هم بیرون از زمین و هم داخل زمین.امیدوارم مثل سال قبل مشکلی برای تماشاگران، بازیکنان و داور به وجود نیاید چون همه باید به داور احترام بگذاریم. شاید فردا یک تیم ببازد و یک تیم ببرد، ولی مهم این است که هواداران صحیح و سالم به خانه بروند.

 

* یکی از هافبک‌های دفاعی ما باید به مهاجمان کمک کند

 

خبرنگاری از سرمربی استقلال در خصوص عملکرد این تیم مقابل السد در قطر سوال کرد و به وی گفت آیا فردا هم با دو هافبک دفاعی به زمین می‌روید که شفر پاسخ داد: از سوال شما بسیار خوشحال هستم. ما در بازی آخر مقابل نساجی یک مشکل داشتیم و آن مشکل این بود که ناخواسته یک هافبک دفاعی ما به عقب برمی‌گشت در حالی‌که یکی از هافبک‌های دفاعی ما باید به مهاجمان اضافه شود. سال قبل با امید ابراهیمی و فرشید باقری این کار را خوب انجام می‌دادیم و گاهی باقری عقب می‌آمد و ابراهیمی جلو می‌آمد. امسال هم در بازی با السد یا تراکتورسازی یکی از هافبک‌های ما به مهاجمان کمک می‌کرد و حتی دیدید موفق به گلزنی هم شدیم. ما باید این کار را در تمرین مرتب تکرار کنیم.

 

* حضور ۵۰-۵۰ هواداران در دربی بهتر است

 

وی در خصوص اینکه دوست داشتید فردا حضور تماشاگران ۹۰ به ۱۰ بود یا اینکه این مسئله به تیم شما فشار بیشتری می‌آورد، گفت: به نظر من ۵۰-۵۰ باشد بهتر است و این تصمیم برای هواداران به حساب می‌آید. اوایل که به ایران آمده بودم عکسی دیدم که در ورزشگاه آزادی هواداران ۵۰ درصد قرمز و ۵۰ درصد آبی بودند و این بسیار خوب است.

 

* از چشمی حمایت می‌کنم

 

سرمربی تیم استقلال در مورد اینکه روزبه چشمی مقصر باخت استقلال مقابل السد بود و آیا با این شرایط برای بازی فردا آماده است یا نه، افزود: ما بعد از بازی با هم صحبت کردیم. درباره کارت زرد دوم حرفی نزدیم اما صحبت ما درباره کارت زرد اول بود. نباید با داوران سنگاپور، تایلند و یا مالزی بحث کرد و باید به آنها لبخند زد. این مسائل گذشت و به آن نباید فکر کرد اما چشمی بازیکن بسیار خوبی است و در پست هافبک و مدافع عملکرد خیلی خوبی دارد و حتی در جام جهانی مقابل مراکش خوب بازی کرد. او به حمایت نیاز دارد و من از او کاملاً حمایت می‌کنم و برای بازی فردا هم آماده است.

به گزارش فارس، در این هنگام خبرنگاری از سرمربی استقلال درباره نیومایر بازیکن این تیم پرسید که در سال ۲۰۱۱، ۱۸۱ روز مصدوم بود و بعد از آن هر ماه دو هفته مصدوم بوده و در لیگ ترکیه هم فقط ۶۰۰ دقیقه بازی کرده و آیا جذب چنین بازیکنی ریسک نیست که در این هنگام زرندی مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال اعلام کرد که خبرنگاران فقط باید درباره بازی فردا با پرسپولیس سوال بپرسند.

 

زرندی در این خصوص گفت: دکتر نوروزی در این باره صحبت کرده و این سوال چون خارج از بحث بازی فرداست شفر به آن پاسخ نمی‌دهد.

 

*فوتبال مثل پلی‌استیشن نیست که با زدن یک دکمه همه چیز عوض شود

 

شفر در خصوص اینکه بین بازیکنان استقلال هماهنگی وجود ندارد و نسبت به فصل گذشته این تیم شرایط بهتری ندارد، اظهار داشت: چرا این سوال را می‌پرسید؟ چطور می‌گویید از نظر تاکتیکی خوب نیستیم؟ من نمی‌خواهم راجع به گذشته حرف بزنم و درباره آینده تیمم می‌گویم و این آخرین باری است که در این باره توضیح می‌دهم. نصف تیم ما جدا شدند و ۶ بازیکن جدید به ما پیوستند. ما در ۴ ماه در فصل قبل تیم خوبی ساختیم و در پایان فصل جزو ۸ تیم برتر آسیا بودیم، پس برای بهتر شدن نیاز به زمان داریم و مثل فشار دادن دکمه نیست که همه چیز ناگهانی عوض شود. وقتی شما که زبانتان فارسی است بخواهید انگلیسی صحبت کنید، نیاز به زمان دارید و به این سرعت نمی‌شود کار را انجام داد. طبیعی است که یک بازیکن در تیم خودش دفاعی بوده یا هجومی بازی می‌کرده و در تاکتیک ما نیاز به زمان دارد که جا بیفتد. شاید برخی انتقادها هم به بازیکنان فشار وارد کند اما برای یادگیری نیاز به زمان دارند. ما از نظر ذهنی و تاکتیکی و ذهنی تیم را به شرایط ایده‌آل رساندیم و مثل پلی‌استیشن نیست که با زدن یک دکمه همه چیز عوض شود و ما نیاز به زمان داریم.

 

* هواداران می‌دانند ما تیم خوبی می‌شویم

 

سرمربی تیم استقلال تأکید کرد: زمانی که گواردیولا به منچستر سیتی رفته بود اعلام کرد که به زمان نیاز دارد و بعد از مدتی تیم او قهرمان شد. در دورتموند هم شرایط همین‌گونه شد. باور کنید هواداران می‌دانند که ما تیم خوبی می‌شویم و در حال تلاش کردن هستیم.

 

* پاسخ جالب سرمربی استقلال به سوال یک خبرنگار

 

شفر در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برانکو در نشست خبری‌اش گفته ترکیب استقلال را می‌داند و آیا او واقعاً سورپرایزی برای استقلال دارد یا خیر، گفت: من برای اجلاس AFC دو روز در شانگهای حضور داشتم. او انسان خوبی است و من به برانکو علاقه دارم (شفر این جواب را در کنایه به آن خبرنگار داد)

به گزارش فارس، مدیر روابط عمومی استقلال در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه دربی‌ها همیشه قربانی گرفته و به نظر شما درصورت باخت استقلال سرنوشت شما چگونه خواهد شد، گفت: بارها و بارها باشگاه آقای فتحی و اصغر حاجیلو در مصاحبه‌های خود اعلام کردند نتیجه دربی تأثیری در آینده کاری سرمربی استقلال نخواهد داشت.

 

* نگران دربی نیستم، نگران از یاد رفتن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواجمان هستم

 

وی در پاسخ به این سوال که برخی از هواداران در نظرسنجی‌های پیش از بازی به تیم‌های محبوب خود رأی می‌دهند و بعضی‌ها هم عنوان کردند که مثلاً استقلال در دربی بازنده می‌شود، گفت: زمانی که هواداران استقلال بگویند ما بازی را نمی‌بریم آنها هواداران خوبی نیستند، از آن طرف پرسپولیسی‌ها هم همین شرایط را دارند، چون هر هوادار باید در مورد برد تیم خودش صحبت کند. دربی ایران یکی از بزرگ‌ترین دربی‌های آسیا است و خیلی از آلمانی‌ها و خبرنگاران این کشور با من تماس می‌گیرند و در خصوص مسابقه استقلال و پرسپولیس از من سوال می‌کنند. حتی ممکن است فردا برخی از شبکه‌های آلمانی هم به ورزشگاه بیایند. این بازی، بازی‌ای است که باید آن را ببریم چون نامش دربی است. اگر یادتان باشد اولین باری که من به ایران آمدم همه می‌گفتند باید فردا دربی را ببرید، اما ما در آن مسابقه بازی را واگذار کردیم، اما آنقدر خوب جنگیدیم و تلاش کردیم که در پایان مسابقه تماشاگران ایستاده ما را تشویق کردند. این را بگویم من هیچ نگرانی درباره دربی ندارم و تنها نگرانی من این است که تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواجمان از یادم برود!

 

 

منبع: فارس

 

 

مطالب مرتبط:

شفر: احساس خوب و مثبتی نسبت به بازی فردا دارم/

عذرخواهی شفر و رحمتی از هواداران استقلال

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 132055 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.