جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ /
کشف ۶۰ تن برنج احتکار شده در «شهریار» اجتماع بزرگ سپاهیان محمدرسول الله (ص) با حضور سردار سلامی در جوار حرم امام راحل برگزار شد دفاتر ازدواج و طلاق الکترونیکی جایگزین دفاتر سنتی می‌شود ۹ فوتی دیگر کرونا در کشور شرایط نامناسب “شیر آفریقایی” در باغ وحش ارم ۳۱ اردیبهشت پایان سال تحصیلی/ اتمام امتحان دانش‌آموزان دبستانی تا ۱۲ خرداد دومین توله یوز آسیایی تلف شد مسابقات فوتبال لیگ برتر با حضور تماشاگران برگزار می‌شود فوت ۴ بیمار کووید۱۹ در کشور قاتل مامور پلیس به قصاص در ملأعام محکوم شد باله هزاران کوسه داخل کاسه‌های سوپ/ماجرای شبکه قاچاق کوسه در چابهار چه بود؟ از ببر بنگال باغ وحش ارم چه خبر؟ پشت پرده فعالیت تیم‌ پاسخگویی به «سوالات یارانه‌ای» چه می‌گذرد؟ افزایش خانوارهای «تک نفره» طی سال‌های اخیر/ «سنوات زناشویی» بیشتر شده است بازداشت عوامل زورگیری از یک خانم در شهرک وایین شناسایی ۲۵۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۷ تن دیگر جان باختند توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ اردیبهشت اعتراضات مردمی در ۸ شهر شهادت افسر پلیس در درگیری با قاچاقچیان کالا اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای کشور/ پایان تجمع‌ها و بازگشت آرامش
کد خبر: 164152
تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
نویسنده خبر:
۰
2

روحانی: حتی اگر اشکالی دیده می‌شود، بازهم پای صندوق‌ رأی بیایید

رئیس جمهور گفت: زندگی در این دو سال سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند و ادعای حقوق بشر می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز در آیین بهره برداری از طرحهای صنعت آب و برق استان تهران که در شهرستان پاکدشت برگزار شد گفت: منطقه ورامین پیشوا باقرآباد منطقه ای است که به گردن مردم ما در انقلاب اسلامی حق بزرگی دارد؛ در آن روزهایی که غربت انقلاب اسلامی بود کاری که مردم این منطقه در روز ۱۵ خرداد سال ۴۲ فراموش نشدنی است.

وی با اشاره به روزهای آغاز نهضت اسلامی و انقلاب، ادامه داد: در ۱۵ خرداد ۴۲ مردم قم و پیشوا و بسیاری جاهای دیگر قیام و فداکاری کردند و اولین قدم برای حرکت پر شتاب نهضت اسلامی بود.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*مردم همیشه در زمانی که دشمن چشم طمع به کشور ما داشته یکپارچه به صحنه آمدند و فریاد زدند و و مقاومت کردند. امروز بعد از دوسال شدیدترین تحریم و فشار اقتصادی بر مردم عزیز کشورمان وارد شده و مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند.

* زندگی در این دو سال  سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند و ادعای حقوق بشر می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد و ظلم و ستم نسبت به یک ملت بزرگ شروع کنند و این ظلم هیچ مرز و حتی نداشته باشد و از آن طرف هم کسی فکر نمی کرد مردم ما اینچنین مقاوم باشند.

* ترامپ در آغاز تحریم در سال ۹۷ به رهبران اروپایی گفته بود که بعداً دو نفر از همان رهبران به من گفتند که ترامپ به ما گفت شما (اروپا) سه ماه صبر کنید؛ تا سه ماه دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود ندارد. اینها منطقه را نمی‌شناسند و مردم ایران را نمی شناسند نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است.

* کمتر کشوری در منطقه هست که سایه ظلم این قدرت‌ها را ندیده باشند ولی نمی‌دانستند که مردم منطقه و به ویژه ایران مقاومت می‌کنند.

*ما در آستانه یک انتخابات بزرگ ملی هستیم و امیدواریم همه مردم پای صندوق‌های رای بیایند. این انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای تاثیرگذار است. حتی اگر اشکالی در گوشه و کناری دیده می‌شود و حتی اگر برخی مسیر را اشتباه کرده باشند، باید پای صندوق‌ها بیایید. ممکن است به ۱۰۰ نرسیم و به ۹۰، ۸۰ یا ۷۰ برسیم.

* من خوشحالم از این که در سال‌های سخت و در تحریم شدید علیه ملت ما مردم، ما کارگزاران نظام خادمان شما شرکت‌ها، کارگزان و کشاورزان اقدامات بسیار مهمی انجام دادند، افتتاح این طرح در یک روز در تهران بسیار مهم است. در شرایط تحریم بسیار مهم‌تر است.

* از سال ۹۷ آن‌ها فکر کردند دولت تنها می‌تواند نان و غذای روزمره را تامین کند آن‌ها فکر کردند از توسعه و پیشرفت کشور خبری نیست اینکه می‌بینید در عرض چند ماه ۱۳۳ پروژه آب و برق در ۲۲ استان افتتاح شده با ارزش ۱۹۴۴۰ میلیارد تومان نزدیک ۲۹۰ هزر میلیارد در آب و برق تنها به معنی قدرت مردم و دولت است و به معنی تلاش ارزشمندی است که در حال انجام شدن است.

* دستگاه‌های تبلیغی ما کم کاری دارند، برای همین هم ما باید توضیح دهیم که در این شرایط سخت چگونه همه دست به  دست هم دادند. از توهمات کودکانه باید فاصله بگیریم، عده‌ای می‌گویند باید بعضی از طرح‌ها را نگوییم که دولت محدود نشود. دولت خادمان ملت و نمایندگان نوکران ملت هستند گاهی یک حرف ناصحیح درباره وکیل الدوله و وکیل المله زده می‌شود.

* امروزی که دولت منتخب ملت است و با رای مردم آمده است نماینده باید وکیل المله و وکیل الدوله بشود همه انقلاب برای همین بود که دولت و ملت در کنار هم باشند دولت جز خدمت به مردم مسئولیتی ندارد مسئولیت اصلی دولت تلاش و خدمت به مردم است.

* امروز آمار و ارقام نشان می‌دهد که در این شش سال و نیم در مجموعه دولت تدبیر و امید چه اقدام‌هایی انجام شده است. این‌که آقای وزیر نیرو اعلام می‌کنند که تا پایان دولت در صورت اجرا شدن همه طرح‌ها، کارایی در حوزه تصفیه‌خانه سه برابر می‌شود؛ دولتی که در تگنا بوده، چنین دستاوردی داشته است. این فقط در حوزه تصفیه‌خانه است. این آمار بسیار درخشان است.

*۱۰ میلیون روستایی قرار است تحت پوشش آب آشامیدنی سالم قرار بگیرند. قبل از دولت تدبیر و امید این آمار حدود یک میلیون نفر بود. این کار عظیم و بزرگی است و باید به کار مهندسان و تلاشگران‌مان افتخار کنیم. نمی‌خواهم بگویم این تلاش کافی است. خیر، ما چیز دیگری در ذهن داشتیم. ما فکر نمی‌کردیم یک دولت دغلکار و طرفدار تروریسم در آمریکا روی کار بیاید و علیه مردم جهان و حتی مردم خودش وارد عمل شود. واضح است که در شرایط تحریم، کار دشوار می‌شود.

* ما آرزوها و آرمان های بلندتری در این دولت داشتیم اما از امید و ارزوهای خود عقب نشینی نخواهیم کرد، هر چند نسبت به قبل کمتر باشد، اما این کار را برای رفاه و سعادت مردم و تولید و رشد کشور و تحقق عدالت انجام خواهیم داد.

* این پروژه همانطور که اشاره شد، از کیفیت بالای آب برخوردار است و کیفیت آن با آب شمال و مرکز تهران مساوی است و این یعنی عدالت، یعنی خدماتی که انجام می‌گیرد، بیشتر برای مردمی با محرومیت و مشکلات بیشتر است.

* همه این پروژه‌ها به این معناست که ما باید با احساس مسئولیت اهداف مورد نظر را دنبال کنیم. باید گفت با سرمای فصل زمستان قبل از دولت تدبیر و امید ناچار بودیم بخشی از گاز کشور را قطع کنیم اما در حال حاضر با بالاترین مصرف حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز در روز قطع گاز وجود ندارد. از سال اول چنین گازی در اختیار نداشتیم اما با اقداماتی که در ماه‌ها و سال آینده انجام خواهد شد یک میلیارد متر مکعب گاز در روز تولید خواهد شد.

* در دولت قبلی ناچار به خرید گاز از کشور همسایه با ۹ برابر قیمت شدیم، همان کشور در فصل زمستان پیش خواست نرخ گاز را گران کند اما دولت ایران منصرف شد و همان دولت بعد از دو هفته اعلام کردند که ما گاز را به همان نرخ خواهیم داد.

* ما فکر می‌کنیم که قدرت فقط برای آمریکا و جباران به درد می‌خورد اما نه برای دوست و همسایه هم به درد می‌خورد.‎

* ما باید توانمند باشیم باید قدرتمند باشیم نکته‌ای که مقام رهبری در خطبه‌های نماز جمعه بر روی آن تاکید کردند. در مورد نیروگاه خورشیدی توان ما روی دو مگاوات رفت و رسیدیم به خوداتکایی که بتوانیم خودمان تجهیزات را بسازیم که به معنی توان ما است.

*انشاالله بتوانیم در فرصت دیگری در خدمت مردم بزرگ این منطفه که در تاریح انقلاب موثر بوده است باشم و انشاالله خدمت ما مقبول مردم قرار بگیرد همه ما بتوانیم از روح پیامبر بهره بگیریم و راه او را ادامه دهیم.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 164152 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید