جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ /
کشف ۶۰ تن برنج احتکار شده در «شهریار» اجتماع بزرگ سپاهیان محمدرسول الله (ص) با حضور سردار سلامی در جوار حرم امام راحل برگزار شد دفاتر ازدواج و طلاق الکترونیکی جایگزین دفاتر سنتی می‌شود ۹ فوتی دیگر کرونا در کشور شرایط نامناسب “شیر آفریقایی” در باغ وحش ارم ۳۱ اردیبهشت پایان سال تحصیلی/ اتمام امتحان دانش‌آموزان دبستانی تا ۱۲ خرداد دومین توله یوز آسیایی تلف شد مسابقات فوتبال لیگ برتر با حضور تماشاگران برگزار می‌شود فوت ۴ بیمار کووید۱۹ در کشور قاتل مامور پلیس به قصاص در ملأعام محکوم شد باله هزاران کوسه داخل کاسه‌های سوپ/ماجرای شبکه قاچاق کوسه در چابهار چه بود؟ از ببر بنگال باغ وحش ارم چه خبر؟ پشت پرده فعالیت تیم‌ پاسخگویی به «سوالات یارانه‌ای» چه می‌گذرد؟ افزایش خانوارهای «تک نفره» طی سال‌های اخیر/ «سنوات زناشویی» بیشتر شده است بازداشت عوامل زورگیری از یک خانم در شهرک وایین شناسایی ۲۵۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۷ تن دیگر جان باختند توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ اردیبهشت اعتراضات مردمی در ۸ شهر شهادت افسر پلیس در درگیری با قاچاقچیان کالا اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای کشور/ پایان تجمع‌ها و بازگشت آرامش
کد خبر: 163347
تاریخ: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
نویسنده خبر:
۰
3

رهبر انقلاب: انقلاب خط قرمز قطعی شهید سلیمانی بود / شهادت سردار سلیمانی زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ همه‌ دنیا کشید

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید سلیمانی هم شجاع بود، هم باتدبیر بود. برخی ها شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم برای بکار بردن این شجاعت را ندارند. برخی اهل تدبیرند اهل اقدام عمل نیستند و دل و جگر ندارند.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز چهارشنبه ۱۸ دیماه به مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در جمع هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام خمینی(ره) سخنرانی کردند.

بخش هایی از سخنان معظم له را بخوانید؛

*این مراسم چهل و یک سال است که هر سال برگزار می شو، مردم سراسر کشور چشم شان به مردم قم است و روز ۱۹ دی و  مناسبت مهم و تاریخ ساز  این روز است.

*درباره مساله ۱۹ دی باید فکر کنیم، باید درس بگیریم اکثر شما این برادر و خواهرانی که تشریف دارید آن روز را ندیدید لکن آن روز خاطره اش زنده است. ما از این خاطره زنده باید درس بگیریم. گذشته باید همیشه راهنما و چراغ راه آینده باشد.

*قضیه ۱۹ دی به خاطر دفاع از مقام عظمای رهبر عظیم الشان صورت گرفت و مردم قم بخاطر دفاع از ایشان آمدند در مقابل نیروهای مسلح و بی رحم رژیم طاغوت سینه سپر کردند.

*چه کسی آنها را وسط میدان کشید؟ ایمان و غیرت دینی. وقتی هم جمعی از مردم قم  به خیابان ها آمدند و با پلیس مواج شدند با نیروهای رژیم مواجه شدند و تعدادی از اینها به شهادت رسیدند.

*آن قیام کنندگان قمی هرگر فکر نمی کردند که همین حرکت چه تحول عظیمی نه در فقط در کشور بلکه در دنیا خواهد شد. مگر نشد؟

*همین حرکتی که در آن روز فقط به خاطر ایمان و غیرت از سوی مردم انجام گرفت خدای متعال به این حرکت برکت داد ادامه پیدا کرد و پشت سر هم اربعین ها مردم را به وسط میدان کشاند و امام بزرگوار هم رهبری کردند و منتهی به قیام عظیم ماه بهمن سال ۵۷ شد.

*عوامل زیادی وجود دارد، مهم این است که آن قیام سراغاز حرکت یک اقدام مردمی از روی ایمان و غیرت دینی بود.

*این باید همیشه یادمان باشد. ما می توانیم به برکت ایمان و غیرت دینی کارهای بزرگی انجام دهیم.  همچنان که در این قضیه کار بزرگی انجام گرفت. انقلابی بوجود آمد که دنیا را تکان داد و متحول کرد و مسیر تاریخ کشور و منطقه و شاید جهان را تغییر داد.

*امروز ما به حمدالله دستمان خالی نیست و ملت ایران نیز دستشان خالی نیست، منتها تکیه تنها به ابزار نظامی نیست، ابزار نظامی  وقت تکیه می بخشد که متکی  بر قدرت دینی و آن وقت است که موثر است و این را باید مقابل دشمن به یاد داشته باشیم.

*گاهی یک جمعیت قلیله‌ای بر جبهه وسیع و گسترده‌ای پیروز می شود و این موضوع  وقتی اتفاق می‌افتد که متکی بر غیرت دینی  باشد. نگذارید این درس فراموش شود چه مسوولان تبلیغاتی و چه علما و چه جوانان فعال فرهنگی و چه آحاد مردم نگذارید این درس فراموش شود.درس تکیه به غیرت دینی که چنین حوادث عظیمی را به وجود می آورد نباید فراموش شود.

*خداوند در جای جای قران تکرار کرده است که مبادا فراموشی نسبت به سرنوشت اقوام گذشته به سراغتان بیاید . در قرآن آمده است بنی اسرائیل دارای آنچنان ایمانی بودند که توانستند دربرابر شکنجه‌های فرعون مقاومت کنند و این مقاومت آنها موجب شد تا خداوند نیز راه را برای آنها باز کند و آنها را بر ظلم پیروز کند اما مدتی بعد دل ها قصی و سنگین شد و آن اعتماد در برابر خدا و صبر را از دست دادند و نتیجه آن شد که در قران به آن اشاره شد.

*به حمدالله امروز کمیت و کیفیت جوان مومن و پایبند به انقلاب بیشتر از گذشته است اما مراقب باشید راه درست طی شود و این درس را فراموش نکنید.

 

*این روزها درباره این رفیق خوب ما سردار شهید سلیمانی که به ملکوت اعلی رفت خیلی صحبت شده و حرفای درستی هم گفته شده است.لکن من چند جمله ای را بگویم.

*شهید سلیمانی هم شجاع بود، هم باتدبیر بود. برخی ها شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم برای بکار بردن این شجاعت را ندارند. برخی اهل تدبیرند اهل اقدام عمل نیستند و دل و جگر ندارند.

*این شهید ما به دهان خطر می رفت و ابا نداشت، دل و جگر داشت. نه در این حوادث این روزها بلکه در دوران دفاع مقدس در فرماندهی لشکر ثارالله همینطور بودند.

* با تدبیر بود، فکر می کرد و تدبیر می کرد. منطق داشت. این شجاعت و تدبیر توامان فقط در میدان نظامی هم نبود در میدان سیاست هم همینطور بود و بارها دوستانی که در عرصه سیاسی فعال هستند این را می گفتند.

*سخنش اثرگذار و قانع کننده بود. از همه اینها بالاتر اخلاص او بود. با اخلاص بود. ما ها باید این اخلاص را در خودمان تمرین کنیم.

* یک خصوصیت دیگر ایشان این بود که هم یک فرمانده جنگاور مسلط بر عرصه نظامی بود هم در عین حال به شدت مراقب حدود شرعی بود. در میدان جنگ گاهی افراد حدود الهی را فراموش می کنند و می گویند وقت این حرفا نیست اما او مراقب بود.

*آنجایی که نباید به سلاح بکار رود سلاح به کار نمی برد. مراقب بود که به کسی تعدی نشود. ظلم نشود. احتیاط هایی می کرد که معمولا در عرصه نظامی آن اختیاط ها را لازم نمی دانند.

*به دهان خطر می رفت اما جان دیگران را حفظ می کرد ،مراقب جان سربازان و اطرافیانش حتی در ملت های دیگر بود.

*یک نکته مهم این است که در مسائل داخل کشور اهل حزب و جناح نبود لکن به شدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابی گری خط قرمز قطعی او بود. این را بعضی ها سعی نکنند کمرنگ کنند این واقعیت اوست. ذوب در انقلاب بود.

* این شهید عزیز هروقت گزارشی، کتبی یا شفاهی می‌داد، من قلباً و زباناً او را تحسین می‌کردم. اما امروز در مقابل آنچه که او سرمنشا آن شد و برای کشور و منطقه به وجود آورد من در برابر او تعظیم می‌کنم. کار بزرگی انجام شد. قیامتی به پا کرد. معنویت او شهادت او را اینجور برجسته کرد. این تشییع جنازه‌ها و بدرقه‌های ایرانی و آن بدرقه‌های عراقی در کاظمین و بغداد و نجف و کربلا چه کردند با این پیکر ارباً اربا. از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می‌کنیم.

 

*یک نمونه از شجاعت او که این را دشمنان به خوبی می دانند این بود که او توانست به کمک ملت های منطقه همه نقشه های شوم آمریکا در منطقه خنثی کند نقشه هایی که با تبلیغات وسیعی و پول های بسیار و زورگویی ها قصد عملیاتی کردن آن را داشتند توانست قد علم کند و این نقشه ها را خنثی کند.

*آمریکایی ها می خواستند قضیه فلسطین  به فراموشی سپرده شود،این مرد دست فلسطینی ها را پر کرد. کاری کرد که در نوار غزه بلایی به سر آنها آمد که ظرف چند روز به فلسطینی‌ها گفتند بیایید مذاکره کنیم؛ قاسم سلیمانی دست آنها را پر کرد .

*درحالی که همه به تاثیرگذاری قاسم سلیمانی آگاه بودند با این حال در جلساتی که ما با مسوولان مختلف داشتیم گوشه ای می نشست که دیده نمی شد و اگر استشهادی می خواستیم باید می‌گشتیم تا ایشان را پیدا کنیم. نقشه های آمریکا در عراق به کمک این شهید عزیز خنثی شد.آمریکایی می خواهند عراق مانند ایران پهلوی یا سعودی امروز باشد و کشوری که به تعبییر آن شخص مانند گاو شیرده باشد.

*عناصر مومن عراقی و شجاع عراقی و جوانان عراقی و مرجعیت در عراق در مقابل این قضایا ایستادند و حاج قاسم رضوان الله به این جبهه کمک رساند و مدد رساند به عنوان مشاور فعال و پشتیبان بزرگ. شبیه این قضیه درباره سوریه و لبنان هم هست. درباره لبنان آمریکاییها مایلند لبنان را از مهمترین عامل استقلالش یعنی نیروی مقاومت و حزب الله محروم کنند تا لبنان بی‌دفاع در مقابل اسرائیل قرار بگیرد و آنها بتوانند تا خود بیروت بیایند. کمااینکه سالها قبل آمدند. حزب الله بحمدالله روزبه روز قویتر شد. امروز هم دست و هم چشم لبنان، حزب‌الله است. نقش شهید ما در این حالت ممتاز و برجسته است. مجاهد شجاع، برادر دلسوز.

*ملتها بحمدالله بیدارند ولی نقش شهید عزیز و رفقای محلی این شهید مثل همین شهید ابومهدی رضوان‌الله تعالی علیه، مرد نورانی، مرد مومن، مرد شجاع. که انسان وقتی نگاه می کرد چهره او مصداق و بیض وجهی بنورک بود. چهره نورانی معنوی خدایی. شهید سلیمانی با امثال اینجور انسان‌های مومن و شجاع و نورانی توانستند کارهای بزرگی را انجام بدهند.

*یک فصل دیگر، درباره شهید سلیمانی، برکات این شهادت عظیم است. این شهید عزیز هروقت گزارشی، کتبی یا شفاهی می‌داد، من قلباً و زباناً او را تحسین می‌کردم. اما امروز در مقابل آنچه که او سرمنشا آن شد و برای کشور و منطقه به وجود آورد من در برابر او تعظیم می‌کنم. کار بزرگی انجام شد. قیامتی به پا کرد. معنویت او شهادت او را اینجور برجسته کرد. این تشییع جنازه‌ها و بدرقه‌های ایرانی و آن بدرقه‌های عراقی در کاظمین و بغداد و نجف و کربلا چه کردند با این پیکر ارباً اربا. از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می‌کنیم.

*شهادت او زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ همه‌ی دنیا کشید. عده‌ای می‌خواستند وانمود  کنند که انقلاب در ایران مرده و از بین رفته و تمام شده. البته عده‌ای هم سعی می‌کنند این اتفاق بیفتد. شهادت او نشان داد که انقلاب زنده است. دیدید چه خبر شد تهران؟ دیدید چه خبر شد در شهرهای دیگر؟ البته من برای این حادثه تلخی که در کرمان پیش آمد و تعدادی از هموطنان کرمانی جان باختند عمیقاً متاسف و متاثرم و به خانواده‌های آنها تسلیت عرض میکنم و امیدوارم ارواح مطهر این جانباختگان هم با شهید سلیمانی محشور شوند.

*چهره های غبار گرفته را باز کرد شهید سلیمانی با این شهادت. دشمنان در مقابل عظمت ملت ایران احساس خضوع کردند. ممکن است به رو نیاورند اما چاره‌ای ندارند. ‌آن دشمنی که سعی می‌کند این مجاهد عظیم‌القدر را و این سردار فرمانده مبارزه‌ی با تروریسم را به عنوان یک تروریست معرفی کند، آمریکایی‌های بی‌انصاف و دروغگو، آمریکایی‌های هجوگو که واقعاً ارزشی برای حرف‌هایشان نمی‌شود قائل شد؛ ملت ایران زد توی دهن اینها.

*حالا وظیفه ما چیست؟ بحث انتقام و اینها بحث دیگری است. حالا یک سیلی دیشب به اینها زده شد. این مسئله دیگری است. آنچه در مقام مقابله مهم است؛ کارهای نظامی به این شکل کفایت آن را نمی‌کند. آنچه مهم است بایستی حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه تمام شود. آنها در این منطقه جنگ آوردند اختلاف و فتنه و ویرانی آوردند. خراب شدن زیربناها را آوردند؛ البته هرجا قدم گذاشتند در دنیا همینطور عمل کردند. ما فعلا منطقه خودمان جلوی چشم ماست. اصرار هم دارند که همین فساد و ویرانگری را نسبت به ایران عزیز و جمهوری اسلامی هم داشته باشند. هی اصرار می‌کنند این مسئله مذاکره و نشستن پشت میز و اینها مقدمه‌ی دخالت‌ها و حضورهاست.این باید به پایان برسد. این منطقه قبول نمی‌کند حضور آمریکا را در کشورهای منطقه. ملت‌های منطقه قبول نمی‌کنند. دولتهای برخاسته از ملتها بدون تردید قبول نمی کنند.

*آنچه وظیفه ما به عنوان مردم و جمهوری اسلامی است: اولاً دشمن شناسی است و در مقابل دشمن اشتباه نکنیم. نگوییم که همه می‌دانیم؛ بلکه همه میدانید که دشمن آمریکا و استکبار و صهیونیسم است اما تلاش وسیعی دارد انجام می شود که این قضیه را برعکس و نظر مردم را برعکس کنند. با شیوه‌های پیچیده تبلیغاتی. همه باید مراقب باشند. دشمن شناسی بسیار مهم است. در مقام بعد، دانستن نقشه دشمن که چه می‌خواهد بکند؟ و بعد دانستن شیوه مقابله با نقشه دشمن. این را باید مردم بدانند. اتکای ما به مردم است. جمهوری اسلامی بدون خواست و کمک مردم و بدون آرای موافق و مثبت و اراده‌های مردم که چیزی نیست. معنایی ندارد. مردم باید هم دشمن را بشناسند هم شیوه‌های کاری دشمن را بدانند و هم نحوه‌ی مقابله با این شیوه ها را بدانند.

*این کار صاحبان فکر است خوشبختانه امروز در کشور مردان شجاع و باتدبیر کم نداریم. در عرصه سیاسی و نظامی و علمی. افراد باتدبیر و شجاع و آگاه و دانایی داریم. باید سخن اینها شنیده شود. کاری که اینها مناسب می‌دانند در سطح کشور در سطح جامعه به نحو درستی انجام بگیرد. ما کم نداریم؛ تربیت شدگان مکتب امام خوشبختانه روز به روز بیشتر می‌شوند. امام فرمودند یکبار در جنگ که فتح‌الفتوح انقلاب تربیت جوانها و رشد دادن این نهال های بالنده است. حق با ایشان بود. حکمت امام. اینهمه کارهای مهم در مقابل این کوچک است.

*دشمن را بشناسیم؛ این را به طور قاطع می‌گویم دشمن عبارت است از آمریکا و رژیم صهیونیستی و دستگاه استکبار که فقط آمریکا و فقط دولتها نیستند. مجموعه‌ای از کمپانی‌ها و غارتگران دنیا و ستمکاران دنیا هستند که با هر مرکزی که با ستم و غارتگری مخالف باشد مخالفند. حالا اگر دولتی در منطقه یا بیرون منطقه حرفی علیه ما بزند این را دشمن به حساب نمی‌آوریم. مادامی که در خدمت دشمن نباشد. در شناخت دشمن نباید اشتباه کرد. اگر این را دانستیم، راه مقابله ی با نقشه دشمن را هم اگر دانستیم؛ نقشه دشمن این است که جوانان ما را، مردم ما را، در بخش‌های گوناگون دچار خلل در عزم و اراده  کند. این نقشه اساسی دشمن است. تردیدافکنی در ایمان مردم و در عزم راسخ مردم. یعنی همان دو عنصر ایمان و غیرت دینی. دشمن به دنبال این است و می‌دانند اگر این اتفاق افتاد قدرت تهاجمی و حتی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی هم تحت تاثیر قرار گرفته و از بین خواهد رفت.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 163347 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید