دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۸:۵۳
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1395 - 12:59

دومین همایش آموزشی، توجیهی انتخابات حراست های تابعه استانداری تهران

دومین همایش آموزشی، توجیهی انتخابات حراست های تابعه استانداری تهران با حضور دکتر چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران در شهرستان شهریار برگزار شد به گزارش خبرگزاری خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ در این همایش که با حضور و سخنرانی دکتر سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران برگزار شد، دکتر سعید ناجی […]دومین همایش آموزشی، توجیهی انتخابات حراست های تابعه استانداری تهران با حضور دکتر چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران در شهرستان شهریار برگزار شد

به گزارش خبرگزاری خبرشهر و روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ در این همایش که با حضور و سخنرانی دکتر سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران برگزار شد، دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار و مدیران حراست دستگاه های تابعه استانداری تهران حضور داشتند.
بنا بر این گزارش دکتر چاوشی در بخشی از سخنان خود گفت:رفتار کارگزاران نظام اسلامی باید مورد تائید ولایت فقیه و مردم باشد.حراست ها به همان میزان که در مقابل ورود افراد ناصالح به قدرت مسئولند در ازاء خروج شایستگان از چرخه مدیریت کشور هم مسئولیت شرعی و عرفی دارند.
معاون سیاسی استاندار تهران کار حراست ها را همزمان صیانت از نظام اداری و انگیزه کارکنان دانست و تصریح کرد:  اگر انگیزه و امید را از مردم بگیریم هیچ کاری انجام نخواهد شد. امیرالمومنین می فرمایند برای نابودی یک تمدن کافی است که کارهای بزرگ را به افراد کوچک و نااهل بسپاری.
وی ادامه داد: اما اگر انسان های بزرگ را بر سر کار بیاوریم نظام بزرگ می شود. این که مدیری تصور کند با افراد کوتوله بهتر دیده می شود تصور اشتباهی است.
چاوشی انتخابات را یک نمایش بزرگ برای قدرت ملی دانست و گفت:  انتخابات ابزاری است برای ممانعت از دعوا و نزاع. اما اگر هوشیار نباشیم و غفلت کنیم ممکن است خود بستری برای دعوا و نزاع در بیاید. به همین دلیل ما مکلفیم این اصول را که آموزه های امام(ره) و رهبری معظم انقلاب است درست درک کنیم.

 

دکتر چاوشی معاون سیاسی استانداری تهران: نیروهای حراست چشم و گوش نظام و از برگزیدگان نیروهای دولت هستند

سیدشهاب الدین چاوشی در نشست آموزشی و توجیهی حراست های تابعه استانداری تهران در شهر اندیشه شهرستان شهریار با بیان اینکه حراست ها به همان میزان که در مقابل ورود افراد ناصالح به قدرت مسئولند در ازاء خروج شایستگان از چرخه مدیریت کشور هم مسئولیت شرعی و عرفی دارند گفت: وظیفه حراست ها باید همزمان صیانت از نظام اداری و انگیزه کارکنان باشد.

چاوشی گفت: حراست ها چشم و گوش نظام و از برگزیدگان نیروهای دولت هستند و در صیانت از جایگاه مدیریت در جمهوری اسلامی تاثیرگذارند.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) تنها وارث پیامبر در جامعه ای بود که داشتن دختر ننگ محسوب می شد افزود:‌ بواسطه حضرت فاطمه(س) کوثر در نظام دینی ما پدید آمد. فاطمه آیینه تمام نمای پیامبر تلقی می شد که نبوت پیامبر در چهره او متبلور شد.

وی ادامه داد: حضرت زهرا بنیانگذار فرهنگ مقاومت و اعتراض بود.حضرت زهرا به خاطر اینکه همسر علی (ع) بود از ولایت و زمامداری شایسته دفاع نکرد بلکه به عنوان این که یک مسلمان موحد زمان شناس بود این وظیفه را ایفا نمود و در بسیاری از خطبه ها از حقوق مردم دفاع کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران مهمترین حق مردم از نظر مکتب اسلام را  دسترسی به حکومت صالح دانست و افزود:‌ زمامدار شایسته مهمترین نعمتی است که خداوند بر هر جامعه ای عطا کرده است. اصلاح همه امور بواسطه دسترسی به زمامدار صالح صورت می گیرد.
به گفته چاوشی؛ حضرت فاطمه زهرا(س) دختر پیامبر بود و دوست داشت جامعه ای که بر اساس آیین پیامبر بنا شده یک جامعه متکی به آموزه های وحیانی باشد و مردم در دنیا و آخرت خوشبخت باشند و این خوشبختی میسر نبود جز بواسطه زمامدار صالح.
وی تصریح کرد: خود امیرالمومنین نیز در مقابل حق مسلمی که از او به غارت رفت و غصب شد نکات فراوان و مهمی را مطرح کرده است اما هرگز بواسطه اینکه حقی از او و جامعه پایمال شده بود دست به شمشیر نبرد چون نمی خواست که با قدرت نمایی او و ایجاد درگیری در جامعه نوپای اسلامی وحدت جامعه بگسلد چرا که در پی آن آیین پیامبر دچار نقصان غیرقابل جبرانی می شد. او به ما درس بزرگی را داد که می توان بخاطر یک حق بزرگ از حق خود گذشت. حق بزرگتر وحدت جامعه اسلامی و حفظ آیین پیامبر بود.تاکید امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره بر این بوده است که از اختلاف بپرهیزیم.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه شیعه به عنوان یک نگاه دینی عدل را به عنوان اصول دین در نظر گرفته است افزود: این امر خیلی معنادار است یعنی شیعه امیرالمومنین و پیروان حضرت زهرا به هیچ وجه در مقابل زورگویی و ظلم تسلیم نمی شوند فرهنگ مقاومت اگر امروز در جهان اسلام شکل گرفته است با نگاه های تشیع علوی و فاطمه بوده است. فرهنگ تسلیم در نگاه شیعه وجود ندارد تسلیم فقط در مقابل خداوند سبحان معنی دارد.
چاوشی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی منبعث از آموزه های تشیع است گفت: اگر درست تفهیم و عمل شود مطمئناً ما موفق خواهیم شد اما اگر خدای ناخواسته فاصله گرفتیم و از این آموزه ها سوء استفاده کردیم خداوند طبق بشارت خود ما را به حال خود رها خواهد کرد و پرچم برقراری عدل و مبارزه با ظلم و جور را بر دوش شایستگانی بهتر از ما خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: سنتهای الهی تغییر ناپذیرند رهبر معظم انقلاب در اولین سخنرانی های خود این جمله را بیان می فرمایند که خداوند به واسطه ریش و تسبیح ما با ما قرابت ندارد خداوند ناظر بر اعمال ماست اگر در مسیر سنت های او حرکت کنیم ما را کمک خواهد کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران حراست را به معنای نگهبانی دانست و عنوان کرد: حراست به مثابه چوپانی است که مراقب است گرگ به گله نزند. حراست باید مجموعه نگر و منظومه بین باشد نمی توان حرف و رفتار یک فرد را معیار داوری در مورد او قرار داد بلکه باید مجموعه رفتارهای او را دید.
چاوشی با بیان اینکه افرادی که با حراست سر و کار دارند باید تصویر درستی از نظام به دست آورند گفت: بدون صیانت، نگهبانی، پاسداری و حراست درست، نظام معنا پیدا نمی کند.
وی افزود: اگر ما اعتقاد به توحید داشته باشیم در واقع قائل به این هستیم که خداوند با دوربین های خود همه جا ناظر رفتارها و کردارهای ماست. دوربین خداوند حتی در اندرون انسانها هم کارا و موثر است اگر ما بتوانیم این نگاه را جا بیندازیم که اگر حراست و نگهبان و پلیس نیست در عوض خدا هست بسیار موفق خواهیم بود.یعنی ناظر درونی بر ناظر بیرونی ارجحیت دارد.
وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه نظام اسلامی نیازمند کارگزار است کارگزاران نظام باید متعهد و کاربلد باشند افزود: این گزارش که همه جا امن و امان است برای نیروهای حراستی و دستگاه های امنیتی یک خطای استراتژیک است. این به معنی تشویق به نگاه بدبینانه نیست بلکه این بدبینی به معنی هوشیاری و بیداری است.

به گفته چاوشی؛رفتار کارگزاران نظام اسلامی باید مورد تائید ولایت فقیه و مردم باشد.حراست ها به همان میزان که در مقابل ورود افراد ناصالح به قدرت مسئولند در ازاء خروج شایستگان از چرخه مدیریت کشور هم مسئولیت شرعی و عرفی دارند.

معاون سیاسی استاندار تهران کار حراست ها را همزمان صیانت از نظام اداری و انگیزه کارکنان دانست و تصریح کرد:  اگر انگیزه و امید را از مردم بگیریم هیچ کاری انجام نخواهد شد. امیرالمومنین می فرمایند برای نابودی یک تمدن کافی است که کارهای بزرگ را به افراد کوچک و نااهل بسپاری.
وی ادامه داد: اما اگر انسان های بزرگ را بر سر کار بیاوریم نظام بزرگ می شود. این که مدیری تصور کند با افراد کوتوله بهتر دیده می شود تصور اشتباهی است.

چاوشی انتخابات را یک نمایش بزرگ برای قدرت ملی دانست و گفت:  انتخابات ابزاری است برای ممانعت از دعوا و نزاع. اما اگر هوشیار نباشیم و غفلت کنیم ممکن است خود بستری برای دعوا و نزاع در بیاید. به همین دلیل ما مکلفیم این اصول را که آموزه های امام(ره) و رهبری معظم انقلاب است درست درک کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه امام(ره) فرمودند میزان رای ملت است گفت:  تنها جایی که می توان نتیجه شفاف و کم هزینه ای را به دست آورد صندوق های رای است. ما کارگزاران نظام باید چنان رفتار کنیم که کلیت مثبتی از نظام جمهوری اسلامی در ذهن مردم نقش ببندد.

وی افزود: ما برای حل منازعات و اختلافات به غیر از رای مردم راه دیگری نداریم. بنابراین باید قاعده بازی را رعایت کنیم.

به گفته چاوشی؛هیچ کس نمی تواند ادعا کند که خواست قلبی برای پیروزی یک جناح و فرد ندارد اما در عرصه عمل و اجرای انتخابات هنر این است که خواست قلبی خود را دخالت ندهد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه از تجربه برجام می توانیم در انتخابات هم بهره بگیریم گفت:  انتخابات باید میدان رقابت برد- برد وعرصه گفتگو و تفاهم ملی باشد.

چاوشی ادامه داد: دولت گروه هایی را که با برنامه و حرف منطقی وارد کارزار انتخاباتی می شوند تکریم می کند. چرا که در نگاه دینی تلاش برای کسب قدرت خدمت رسانی به مردم است.

وی افزود: اگر کسی بدون رضایت مردم قدرت سیاسی را با ابزارهای غیرقانونی و غیراخلاقی تصاحب کند ازنظر فقه امام(ره) متصرف و لذا فاقد صلاحیت است و ازنظر بسیاری از فقیهان رضایت مردم در صحت حکومت یک شرط اساسی است.

چاوشی معتقد است: اگر عمداً غفلت کنیم و با غفلت ما افراد فاقد صلاحیت وارد عرصه قدرت شوند در جرم و تخلفات آنها ما هم سهیم خواهیم بود.
معاون استاندار تاکید کرد: حراست ها باید نسبت به افرادی که با تطمیع و تخلف و با اهداف چپاول بیت المال می خواهند پست های قدرت را بدست آورند حساس باشد.در عوض به افراد شایسته اطمینان دهیم که ارکان نظام در صورت ورود آنها به عرصه رقابت انتخاباتی حمایت خود را از آنها دریغ نخواهد کرد.

چاوشی در پایان عنوان کرد: اگر اطلاعات و مستندات درست و به موقع به دست استاندار و فرماندار و هیات های نظارت برسد دست آنها در رد صلاحیت افراد ناصالح و ممانعت از ورود آنها باز خواهد بود. و عدم ورود افراد ناصالح در عین حال بهترین مشوق برای افراد صالح است.

 

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 104514 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :