دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۵:۳۶:۰۹
تاریخ انتشار: 28 آبان 1397 - 20:28

خودرو‌ بدون یورو ۵ شماره گذاری نمی‌شود

سازمان حفاظت محیط زیست: از ابتدای فروردین سال ۹۸ خودرو‌های فاقد استاندارد یورو ۵ شماره گذاری نمی‌شوند.



به گزارش خبرشهر، مسعود زندی افزود: برنامه ارتقای استاندارد طبق قانون هوای پاک، ​آیین نامه دارد و در این آیین نامه
دقیقا برنامه استانداردسازی تعیین شده و برای خودروهای غیردیزلی هم استاندارد یورو۵ برای سال اینده مشخص شده است و خودروسازان باید به دنبال استانداردسازی یورو۵ باشند و مجوز لازم را از محیط زیست دریافت کنند.
وی تصریح کرد: هر خودرویی که در سال ۹۸ تولید می شود فاقد استانداردسازی یورو۵ باشد ، جلوی شماره گذاری آن گرفته می شود.
زندی ادامه داد: برای خودروهای دیزلی استاندارد تغییر نکرده و تا سال ۱۴۰۰ استاندارد یورو۴ +وی پی اف ، استاندارد یورو۵ + ای ای دی و استاندارد یورو۶ مد نظر است که هر کدام از این استانداردها را رعایت کنند می توانند مجوز شماره گیری بگیرند، در غیر این صورت جلوی شماره گذاری آنان گرفته می شود.
مدیر دفترملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به اینکه آیا بنزین های مصرفی در تهران و کلانشهرهای کشور در حال حاضر یورو۴ است یا خیر؟ گفت: سازمان محیط زیست به طور دائم در حال نمونه گیری از بنزین یورو۴ است و این بنزین در هشت کلانشهر کشور به ویژه در شهر تهران وضع خوبی دارد و کیفیت سوخت شهر تهران نسبت به سالهای گذشته خیلی بهتر شده است.
موارد و متغیرهای آلودگی به صورت آنلاین مورد بررسی قرار می گیرد اگر موردی هم وجود داشته باشد شاید به اندازه چند پی پی ام باشد که میزان آن زیاد گزارش نشده است.

 

 

منبع: صدا و سیما

 

 

مطالب مرتبط:

تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی

رایج ترین سوالات پیرامون دریافت کارت هوشمند سوخت

 

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 135744 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.