پنجشنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱ /
دستگیری یک هزار و ۷۸ مجرم در طرح رعد پایتخت/ ۲۲ باند گروهی منهدم شد ممنوعیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر هفته و عید قربان اعلام شد تیراندازی به دلیل اختلافات مالی جان کودک ۶ ساله را در خاش گرفت وزیر بهداشت: همه افراد بالای ۱۲ سال دوز یادآور واکسن را تزریق کنند افزایش صلاحیت‌های حرفه‌ای و عمومی معلمان ازطریق رتبه‌بندی محقق شد اشتغال ناشنوایان از مهمترین اولویت‌های بهزیستی/پوشش غربالگری شنوایی به ۹۰ درصد رسید واژگونی اتوبوس اسکانیا با ۵۹ سرنشین در جاده بروجرد به اراک/ ۵۷ نفر مصدوم شدند، ۲ نفر جان‌باختند انتصاب مدیر خبرشهر بعنوان مشاور امور رسانه ایثار و شهادت تهران واکنش پلیس فتا به ادعاهای فروش سوالات کنکور و کشف تجهیزات تقلب افزایش شمار مصدومان زلزله غرب هرمزگان به ۱۱۱ نفر کلاهبرداری از مردم در پوشش میوه‌فروش سیار افزایش محسوس کرونا در کشور/احتمال افزایش ابتلا به ۲ واریانت واکسن‌گریزتر اعلام کف و سقف شهریه مدارس غیردولتی/ تقلیل ساعت کاری معلمان به ۲۴ ساعت گزارش اولیه زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان؛ کوه ریزش کرد | خسارت به منازل مردم | تا راس الخمیه امارات زلزله احساس شد دستگیری عامل اسیدپاشی در کیانمهر کرج کودک ۶ ساله قمی قربانی تازه حمله سگ‌های ولگرد آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت از بانک ملی/اقلام کشف شده شناسنامه‌دار شد اهدای ۱۰۰ مجموعه جهیزیه به نوعروسان نیازمند توسط مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) شناسایی ۷۰ متخلف کنکور در جلسه امتحان! تصادف در مسیر کنارک به نیکشهر ۱۰کشته برجا گذاشت
کد خبر: 180131
تاریخ: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳
نویسنده خبر:
۰
4

جریمه ۱۳ هزار میلیاردی دو اپراتور به خاطر گرانفروشی بسته های اینترنت

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از جریمه قطعی ۱۳ هزار میلیارد ریالی همراه اول و ایرانسل به سبب اضافه دریافت از مشتریان در بسته‌های اینترنتی خبر داد.

هلدینگ رسانه ای خبر شهر

به گزارش خبرگزاری خبرشهر مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از حکم تعطیلی چهار بیمارستان شهر تهران به دلیل اضافه دریافت از بیماران خبر داد و گفت: این چهار بیمارستان برای بار سوم مرتکب این تخلفات شده اند و طبق قانون باید تعطیل شوند ولی اگر بتوانند رضایت شکات را فراهم کنند مشمول تخفیف خواهند شد. محمدعلی اسفنانی در این باره اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از بیمارستان های تهران مرتکب تخلف اضافه دریافت از مردم شده اند که این تخلفات در حال رسیدگی است و در خصوص چهار پرونده، اضافه دریافت از بیماران به خصوص بیماران کرونایی محرز شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران از حکم تعطیلی چهار بیمارستان شهر تهران به سبب اضافه دریافت از بیماران خبر داد و گفت: چون این حکم هنوز قطعی نشده است از بیان نام این بیمارستان ها معذوریم، اما هر چهار بیمارستان، سومین بار تخلف کرده اند.

او گفت: پرونده ها از ناحیه کمیسیون ماده ۱۱ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی است برای تعزیرات ارسال شد که بسیار سریع رسیدگی کردیم و حکم اولیه آن صادر شده و، چون حکم قطعیت پیدا نکرده است، اسامی این چهار بیمارستان را اعلام نمی کنیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران افزود: این چهار بیمارستان در شهر تهران هستند و تخلف هر چهار بیمارستان در مرتبه سوم بوده است و بر همین اساس هرچهار بیمارستان پروانه مسئول فنی و پروانه تاسیس آن لغو شده است و طبق قانون باید تعطیل شوند مگر اینکه تا صدور حکم قطعی، رضایت شاکیان را جلب کنند.

اسفنانی گفت: بر همین اساس بیمارستان اول ۲۲۱ میلیارد ریال از مردم اضافه دریافت داشته است که علاوه بر استرداد این وجه باید سه میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال نیز به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت پرداخت کند.

او افزود: این بیمارستان به لغو پروانه تاسیس و همچنین پروانه مسئول فنی و توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی محکوم شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: بیمارستان دوم هم به سبب اضافه دریافتی که داشته است، محکوم شد ۱۰ برابر ارزش تخلف انجام شده را به عنوان جزای نقدی بپردازد و لغو پروانه مسئول فنی و لغو پروانه تاسیس و همچنین توبیخ کتبی و درج در پرونده از دیگر احکام صادر شده در خصوص این بیمارستان است.

اسفنانی افزود: بیمارستان سوم هم ۱۷۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم داشته است که علاوه بر استرداد این وجه باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز جزای نقدی پرداخت کند و لغو پروانه تاسیس و لغو پروانه مسئول فنی و توبیخ کتبی و درج در پرونده از دیگر احکام صادره برای این بیمارستان است.

او گفت: بیمارستان چهارم نیز محکوم شد ۴۵۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم را به شکات برگرداند و علاوه بر این به پرداخت ۲۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال جزای نقدی و لغو پروانه تاسیس و لغو پروانه مسئول فنی، توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی محکوم شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران افزود: این چهار بیمارستان برای بار سوم مرتکب این تخلفات شده اند و طبق قانون باید تعطیل شوند و اگر بتوانند رضایت شکات را فراهم کنند مشمول تخفیف خواهند شد چرا که تعطیلی بیمارستان در این شرایط به مصلحت نیست.

اسفنانی از مسئولان بیمارستان ها خواست مراعات حال مردم را بکنند، در غیر این صورت با متخلفان اقدام قاطع خواهد شد.

وی گفت: این چهار بیمارستان شاکی خصوصی داشتند که البته بیشتر بیماران کرونایی جزو شاکیان بوده اند، اما بیماران دیگر هم در این پرونده ها شکایت کرده بودند.

تخلف ایرانسل و همراه اول در بسته های اینترنتی

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از جریمه قطعی ۱۳ هزار میلیارد ریالی همراه اول و ایرانسل به سبب اضافه دریافت از مشتریان در بسته های اینترنتی خبر داد.

محمدعلی اسفنانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا شکایت حدود یکسال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در تعزیرات تهران منجر به صدور حکم شده است؟ افزود: رسیدگی به این پرونده قدری طولانی شد چرا که باید استعلاماتی انجام می شد و کار کارشناسی صورت می گرفت تا نحوه محاسبه اضافه دریافتی که از مردم در بسته های ارائه شده طولانی مدت و کوتاه مدت صورت گرفته بود، مشخص شود که کاری فوق العاده فنی بود و باید مراجع خاصی میزان تخلف را به ما اعلام می کردند.

او گفت: در هر حال این پرونده در شعب بدوی ما رسیدگی و منجر به صدور حکم شد و در شعبه تجدیدنظر هم این حکم قطعیت پیدا کرد و قابلیت اجرا دارد.

اسفنانی افزود: بر همین اساس اپراتور همراه اول به پرداخت جریمه ای معادل ۷ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و مهر تخلف نوبت اول و اپراتور ایرانسل هم به پرداخت پنج هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال جزای نقدی و مهر تخلف نوبت اول محکوم شدند.

او ادامه داد: با توجه به این که مردم نیز از این قضیه متضرر شدند امکان پرداخت خسارت به مردم هم باید فراهم شود.

اسفنانی افزود: این رای در اداره کل تعزیرات حکومتی تهران قطعی است و البته در دیوان عدالت اداری اگر طرح دعوی کنند قابلیت تجدید نظر دارد و اگر در دیوان عدالت دستور توقف صادر نشود این حکم از همین امروز قابلیت اجرا خواهد داشت.

اسفنانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات چه چالش هایی در رسیدگی به پرونده های مربوط به اموال نگهداری شده در سازمان اموال تملیکی دارد؟ افزود: جمعه هفته گذشته در کنار رئیس قوه قضاییه از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بازدید کردیم که البته من چهار مرتبه از این مرکز بازدید کرده بودم.

دو اشکال در نگهداری اموال تملیکی

او گفت: دو اشکال جدی در نگهداری اموال تملیکی دیده می شد که یکی مربوط به نگهداری بود و رئیس قوه قضاییه هم تاکید داشت که این شیوه نگهداری اموال درست نیست.

اسفنانی افزود: انبار و انبارداری تعریف خاص خود را دارد و ما در انبارهای سازمان اموال تملیکی شاهد بودیم که برخی کالاها در فضای باز نگهداری می شود که بر اثر گرما، سرما و برف و باران آسیب می بیند و برخی کالاها نیز در انبارهای مسقف بود، اما شیوه انبارداری درست نیست چرا که کالاها روی هم تلنبار شده و در روی آن کدهایی درج شده که فقط برای خودشان قابل تشخیص است و اینکه مرجع کاشف کیست و پرونده کجا رفته است؟ به سادگی قابل تشخیص نیست.

این مقام مسئول گفت: متأسفانه به خاطر همین مشکلاتی که وجود دارد اختلاف در آمار هم دیده می شود و در آن برنامه بازدید اعلام کردند که در تعزیرات تهران ۹۰۰ پرونده در این ارتباط به ثمر نرسیده است در حالی که ما همان جا آمار دقیق خود را ارائه کردیم و کل موجودی پرونده ما ۳۷۸ مورد است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران افزود: در خصوص بقیه پرونده ها حکم صادر شده و این ۳۷۸ پرونده هم در جریان رسیدگی است و ما پرونده مربوط به سال های گذشته و مانده نداریم.

اسفنانی گفت: البته پرونده هایی هست که در زمان کشف کالا مشخص نشده که آیا این کالاها ممنوع است یا مجاز و وقتی پرونده به قوه قضائیه ارسال می شود تا ماهیت کالا را مشخص کنند تا زمانی که قرار عدم صلاحیت صادر و به تعزیرات ارسال شود، مدت زمانی صرف می شود.

او افزود: در هر حال بنا به توصیه رئیس قوه قضائیه و مصوبه کارگروه مربوطه ما امروز یکی از بهترین نیروهای خود را تعیین کردیم که کالاها را تک تک بررسی کند و اگر پرونده ای مانده است سریعتر منجر به صدور حکم شود.

اسفنانی در پاسخ به اینکه آیا دستگاه های مربوطه پاسخ های استعلام تعزیرات را با سرعت در اختیار شما قرار می دهند؟ گفت: یکی از مشکلاتی که موجب طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها می شود نتیجه استعلامات است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران تصریح کرد: امروز یکی از رؤسای شعب تجدیدنظر تعزیرات می گفت در یک پرونده ۲۰ بار استعلام را تکرار کرده است، اما هنوز پاسخی به ما نداده اند و این موجب طولانی شدن روند رسیدگی می شود.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 180131 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید