دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ / ۰۱:۲۳:۱۸
تاریخ انتشار: 19 دسامبر 2017 - 13:57

توصیه های نیروی انتظامی برای پیشگیری از سرقت خودرو

از نصب سیستم دزدگیر توسط افراد متفرقه و ناشناس بر روی اتومبیل خود خودداری کنید. اتومبیل خود را به قفل مرکزی، دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان و سوئیچ مخفی و سایر لوازم تاخیری و بازدارنده مجهز کنید. در مواقع خلوت )صبح یا شب( از سوار کردن مسافران جوانی که کرایههای بالاتری پیشنهاد می دهند و مقصدهایی فرعی […]از نصب سیستم دزدگیر توسط افراد متفرقه و ناشناس بر روی اتومبیل خود خودداری کنید.

اتومبیل خود را به قفل مرکزی، دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان و سوئیچ مخفی و سایر لوازم تاخیری و بازدارنده مجهز کنید.

در مواقع خلوت )صبح یا شب( از سوار کردن مسافران جوانی که کرایههای بالاتری پیشنهاد می دهند و مقصدهایی فرعی و دور افتاده دارند، پرهیز کنید.

از سوار کردن مسافران مشکوک به اخاذی و سرقت خودداری و مراتب مشکوک را سریعا به پلیس اطلاع دهید.

حتی المکان از انتقال مسافرین به مسیرهایی که اصلا آشنایی ندارید، پرهیز کنید.

از پذیرفتن هرگونه خوراکی، نوشیدنی و خوشبوکننده ها از مسافرین ناشناس امتناع کنید.

در صورت بروز هرگونه نقص فنی ممکن است سارقان ظاهرا برای کمک به شما قصد عملی کردن نیت مجرمانه خود را داشته باشند، هرگز به این افراد ولگرد و مشکوک اعتماد نکنید.

به هنگام تصادف یا نزاع ساختگی اشخاص با شما، مراقب باشید اتومبیل خود را رها نکنید.

 

توصیه های نیروی انتظامی برای پیشگیری از منزل

در صورت خروج از منزل تنها به قفل درب خروجی اکتفا نکرده و تمام درهای داخلی را نیز قفل کنید.

حتی برای یک بار هم کلید خود را روی قفل درب جای نگذارند.

از قرار دادن کلید در زیر جاکفشی، داخل کفش و سایر نقاط قابل دسترسی خودداری کنید.

کلید منزل خود را در دسترس افراد غیر مطمئن قرار نداده و حتی الامکان از خالی گذاشتن منزل خودداری کنید.

تا حد امکان از خالی گذاشتن منزل خودداری کرده و برای اطمینان بیشتر، بر روی دیوارها، تمام پنجره ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر، پاسیو، حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.

در پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده ای و قفل آویز مطمئن مجهز کنید.

هنگام خروج از منزل تنها به قفل کردن در خروجی اکتفا نکرده ، تمام درهای داخلی ساختمان اعم از در پشت بام، هال، اتاق ها، آشپزخانه، حمام، حیاط خلوت را قفل کنید.

برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه در همسطح کرده و در صورت عدم امکان لوله ای فلزی به دور آن جوش دهید.

حتی الامکان درهای ورودی و داخلی منزل خود را به سیستم هشدار دهنده مجهز و از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل جلوگیری کنید.

نزد افراد ناشناس و افرادی که اعتماد کافی به آنها ندارید از میزان اموال و دارائی موجود خود در منزل صحبت نکرده و در مواقعی که به مسافرت می روید از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود بخواهید که از منزلتان مراقبت کنند.

نسبت به اتومبیل ها و موتورسیکلت های متوقف و سرنشینان آن در اطراف منزل خود بی تفاوت نبوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، شماره و سایر مشخصات آن ها را یادداشت و سریعا به مراکز ۱۱۱ پلیس اطلاع دهید.

شماره سریال یا مشخصات کامل اجناس و لوازم خانگی منزل خود از جمله لوازم صوتی و تصویری ، لوازم برقی و سایر لوازم با ارزش را در دفتری مخصوص ثبت کرده و برای اطمینان بیشتر از آنها عکس تهیه کنید.

توصیه های نیروی انتظامی به والدین در مورد پیشگیری از اعتیاد

نظارت غیر محسوس بر شرکت کودکان و نوجوانان در مهمانی ها و محافل دوستانه خودداری از به کار بردن مواد مخدر و طبابت خانگی

ارتباط خود را با فرزندان تقویت کرده و از چگونگی معاشرت و دوست یابی فرزند خود آگاه باشید

تقویت اعتماد به نفس عواملی را که موجب خود کم بینی فرزندتان می شود شناسایی کرده و تخفیف دهد و به نقاط قوت وی اهمیت داده و آنها را تقویت کنید

به فرزندتان نزدیک شوید در مورد علاقه های مشترکتان صحبت کنید و دنبال تجسس اطلاعات شخصی وی نباشید و برای داشتن ارتباط صادقانه و مهربانانه تلاش کنید .

از مشکلات تحصیلی ،خانوادگی ،فردی و … فرزند خود غافل نشوید و در جهت کاستن از مشکلات یاد شده به آنها کمک کنید

مشکلات روحی و روانی فرزندتان را به مشاور در میان بگذارید

واقعیت ها را به فرزندان خود منتقل کنید نه آنچه را که مورد نظر خودتان هست بکوشید الگوی مناسبی برای فرزند خود باشید و در مورد بد آموزی فرزندتان از الگوی نامناسب خانوادگی و محیط محتاط باشید

در رفتار با فرزندان خود عدالت را رعایت کنید و از دوران نوجوانی یک هدف غایی قابل دسترس را بر حسب استعداد فرزندانتان و امکانات به طور مقتضی به کودکان خود طرح ریزی کنید

نسبت به مضرات و عواقب ویرانگر مواد مخدر فرزندان خود را آگاه سازید

فرزند خود را به ورزش جسمانی فعال تشویق کنید

برای سوالات مذهبی و اعتقادی فرزندتان جواب هایی قانع کننده پیدا کنید.

تجارب مثبت با یک دارو ممکن است شخص را ترغیب کند که داروی دیگری را بیازماید، پس چگونگی مصرف دارو را کنترل کنید.

در صورت بیکاری فرزندتان تلاش کنید شغلی مناسب برای وی پیدا کنید.

رعایت نکات مذکور منحصر به والدین نیست ، بلکه سایر اعضای خانواده به ویژه برادران و خواهران بزرگتر را نیز دربر می گیرد، چه بسا تاثیرپذیری جوانان و نوجوانان از آنها، در بسیاری از موارد بیش از پدر و مادر باشد.

توصیه های نیروی انتظامی در رابطه با کنترل خشم و عواقب آن

آستانه تحمل خود را در برابر ناملایمات بالا ببرید؛ اتفاقات ناگوار لزوماً برای دیگران رخ نمی دهند.

انتظار این نیست که هیچ گاه عصبانی نشوید؛ بلکه منظور این است که باید کنترل خشمتان را به دست گیرید و از بروز عصبانیت خود به صورت ناگهانی و انفجاری جلوگیری کنید.

اگر آستانه تحمل پایینی داشته باشید و خیلی زود عصبی شوید، نمی توانید در برخورد با تنش ها و مشکلات روزمره، واکنش های منطقی و صحیحی از خود بروز دهید و حتی ممکن است یک مسئله بسیار ساده، منجر به عصبانیت و پرخاشگری شما و در نتیجه بروز اتفاقات ناگواری مانند آسیب به دیگران و حتی قتل شود.

با بهره گیری از تجارب متخصصان و آموزه های دینی و اجتماعی صبر و تحمل خود را افزایش دهید.

هنگام مواجهه با مسائلی که باعث برانگیخته شدن عصبانیت شما می شوند، خشم خود را کنترل کنید.

نفس عمیق بکشید.

را با خود تکرار کنید. « سخت نگیر » عبارات تسکین دهنده ای نظیر در صورت امکان برای مدت کوتاهی از محیطی که در آن قرار دارید، فاصله بگیرید.

عصبانیت شما ممکن است منجر به بروز اتفاقات ناگواری نظیر ضرب و شتم، آسیب رساندن به خود یا دیگران یا حتی قتل شود؛ همیشه هنگام مواجهه با هر اتفاقی، به این فکر کنید که آیا این مسئله ارزش این گونه عواقب را دارد.

سعی کنید با مذاکره در محیطی آرام مشکل خود را حل کنید.

عواملی مانند تنش و فشار ناشی از امور روزانه، خستگی شدید ناشی از کار، گرمای هوا و نظایر آن، همگی زمینه پایین آمده آستانه تحمل شما را فراهم می کنند؛ در صورتی که در معرض هر یک از این عوامل قرار دارید، از قرارگیری در محیط های استرس زا و درگیری با مسائل مناقشه برانگیز بپرهیزید.

ورزش کردن به شما کمک می کند تا انرژی خود را تخلیه کنید و در مواقع ضروری قادر به کنترل خشم خود باشید.

به هیچ وجه هیچ گونه سلاح سرد یا گرمی را با خود حمل نکنید و اجازه حمل سلاح را به فرزندانتان نیز ندهد.

در صورت حمل سلاح، حتی اگر موقع نزاع از آن استفاده نکرده باشید نیز مورد اتهام قرار خواهید گرفت.

از به همراه داشتن هر گونه سلاح، اعم از سرد یا گرم، جدا خودداری کنید؛ در غیر این صورت ممکن است هنگام عصبانیت و درگیری با افراد، ناخواسته از سلاح استفاده کنید و حوادث ناگواری را به بار آورید.

به همراه داشتن سلاح سرد، مانند چاقوهای نامتعارف، باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب در شما می شود، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می دهد و شما را از احتیاط و دوراندیشی باز می دارد و باعث ناامنی جامعه می شود.

فرزندان خود، به ویژه نوجوانان و جوانان را از عواقب و خطرات حمل، نگهداری و استفاده از سلاح سرد آگاه کنید.

با پرخاشگری موجب برانگیختن عصبانیت افراد نشوید.

رعایت ادب، باعث فروکش کردن عصبانیت فرد مقابل می شود.

هنگام مواجهه با مشکلات، از پرخاشگری بپرهیزید تا موجب تحریک افراد و مقابله به مثل آنها نشوید؛

پرخاشگری می تواند موجب بالا گرفتن درگیری و بروز عواقب ناگواری مانند آسیب رساندن به افراد و حتی قتل شود.

از به کار بردن الفاظی که باعث تحقیر و جَری شدن افراد می شوند، خودداری کنید.

خونسردی خود را حفظ کنید و سعی کنید غائله را خاتمه دهید.

حتی اگر طرف مقابل مقصر است، سعی کنید با اندیشیدن به عواقب درگیری، شما خاتمه دهنده غائله باشید و با عذرخواهی صحنه را ترک کنید؛ این مسئله نه تنها باعث کوچک شدن شما نمی شود، بلکه نشان دهنده بزرگواری و بخشندگی شما خواهد بود و موجب ندامت فرد مقابل می شود و احترام دیگران را نسبت به شما برمی انگیزد.

با کوتاه آمدن و پایان دادن به دعوا، نه تنها بازنده نیستید، بلکه توانسته اید از بروز یک حادثه ناخواسته که ممکن است بسیار ناگوار و فاجعه بار باشد، جلوگیری کنید.

در صورتی که خودتان موفق به ختم غائله نمی شوید و طرف مقابل حاضر نیست دعوت را پایان دهد، از افراد بی طرف برای وساطت کمک بگیرید.

اصول مذهبی و اخلاقی را رعایت کنید و آنها را در بین افراد خانواده نیز ترویج دهید.

فرزندان خود را با اصول مذهبی و اخلاقی آشنا کنید.

در صورت وجود روحیه پرخاشگری در فرزندانتان، از مربیان پرورشی مدرسه یا مشاوران متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سعی کنید با ایجاد و حفظ فضایی دوستانه و صمیمی در خانه، بر عملکرد فرزندان خود نظارت کامل داشته باشید.

بین افراد خانواده همدلی، صمیمیت و رفاقت برقرار کنید.

برای سرگرم کردن فرزندان خود، آنها را به محیط های ورزشی و فرهنگی ببرید و وقت بیشتری را با آنها بگذرانید تا کمتر در کوچه و خیابان پرسه بزنند.

بر رفتارها و رفت و آمدهای فرزندانتان کنترل داشته باشید و در صورت مشاهده رفتارهای مشکوک و نامعقول، در صدد ریشه یابی آن برآیید.

از رفت و آمد و معاشرت اعضای خانواده با افرادی که شناخت درستی از آنها ندارید یا چندان شایسته و قابل اعتماد به نظر نمی رسند، ممانعت به عمل آورید.

آزادی نامحدود را از زندگی فرزندانتان حذف کنید و آزادی معقول به همراه نظارت کافی در اختیار آنان قرار دهید.

در درگیری ها و خصوصا در مواردی که احتمال خطر جانی برای طرفین نزاع وجود دارد، به جای مداخله، با پلیس ۱۱۱ تماس بگیرید.

سعی کنید در نزاع های خیابانی، به ویژه اگر احتمال استفاده از سلاح می رود، درگیر نشوید و برای پایان دادن به درگیری، از پلیس کمک بگیرید.

 
منبع خبر «» است و خبر شهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 117149 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :