پنجشنبه, ۹ تیر ۱۴۰۱ /
دختر ۱۷ساله قهر کرد و به خانه مادربزگش رفت؛ پدرش قلب او را با تفنگ نشانه رفت ۲۷۰۰۰ داوطلب رقابت خود را آغاز کردند/۷۰ درصد داوطلبان کنکور در اردبیل زن هستند درگذشت کامبیز تشیعی در سکوت خبری حمله مرگبار سگ های ولگرد به کودک ۴ ساله تکرار روز صفر کرونایی برای بار دیگر در ایران تمرکز شهرداری اندیشه بر رفع نواقص شهری و ایمن سازی معابر و انتقال تیرهای برق مزاحم آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس اولی‌ها ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۱ ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار | ایراد آتش‌نشانی به ۹۲۴ مدرسه استان تهران قتل دردناک یک جوان ۲۱ ساله در قم / قاتل متواری شد / عکس قاتل کشف ۱۶۰۰ کیلو تریاک در بار ماهی در هرمزگان کشف ‌۴۰۰ هزار لیتر‌ سوخت قاچاق در ‌بندرعباس/ محموله در ۲۰ کانتینر “‌روغن پایه” جاساز شده ‌بود امکان تنظیم سند بدون حضور در دفتر اسناد رسمی فراهم شد مراکز بازپروری معتادان در رباط کریم راه اندازی می شود شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان آخرین وضعیت پروازهای حج اعلام شد اطلاعیه آموزش و پرورش تهران درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت افزایش مبتلایانِ تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر/ ۲ نفر جان باختند نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی/ دریافت وجه بیش از شهریه مصوب را گزارش دهید
کد خبر: 138666
تاریخ: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
نویسنده خبر:
۰
2

تعیین ­مجازات فرار مالیاتی مودیان پایانه‌های فروشگاهی

نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات فرار مالیاتی مودیان از پایانه‌های فروشگاهی را تعیین کردند.

هلدینگ رسانه ای خبر شهر

به گزارش خبرشهر، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) با ماده ۲۲ این لایحه با ۱۵۳ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده ۲۲ آمده است: تخلفات زیر حسب مورد، موجب تعلق جریمه به شرح زیر خواهد شد؛

الف – عدم صدور صورتحساب الکترونیکی، معادل ۱۰ درصد (%۱۰) مجموع مبلغ فروش انجام شده بدون صدور صورتحساب الکترونیکی یا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد.

ب- عدم عضویت در سامانه مؤدیان، عدم استفاده از پایانه فروشگاهی، عدم استفاده از حافظه مالیاتی، استفاده از حافظه مالیاتی متعلق به سایر مؤدیان، یا واگذاری حافظه مالیاتی خود به دیگران، معادل ۱۰ درصد (%۱۰) مجموع مبلغ فروش انجام شده از آن طرق، یا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد و محرومیت از اعمال معافیت‌های مالیاتی، نرخ صفر و مشوق‌های موضوع قانون مالیات‌های مستقیم در همان سال مالی.

پ- عدم اعلام شماره حساب یا حساب‌های بانکی واحد اقتصادی که گردش مالی واحد از طریق آن با آن ها انجام می شود به سازمان، معادل ۱۰ درصد (%۱۰) مجموع مبلغ فروش انجام شده از طریق آن حساب یا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد و محرومیت از اعمال معافیت های مالیاتی، نرخ صفر و مشوقهای موضوع قانون مالیاتهای مستقیم در همان سال مالی.

ت- عدم تحویل صورتحساب چاپی به خریدار، حذف یا مخدوش کردن صورتحساب، معادل دو درصد (%۲) مبلغ صورتحساب‌های مذکور یا معادل بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد.

ث- عدم رعایت احکام مذکور در مواد (۱۲)، (۱۳) و (۱۴) این قانون، معادل یک درصد (%۱) مبلغ فروش گزارش نشده یا معادل ۱۰ میلیون ریال، هر یک که بیشتر باشد.

تبصره ۱- مبلغ جریمه‌های ثابت مندرج در این قانون، متناسب با نرخ تورم بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی، هر سال توسط سازمان اعلام می شود.

تبصره ۲ – سازمان نمی تواند بیشتر از پنجاه درصد (%۵۰) جرائم موضوع این ماده را مورد بخشودگی قرار دهد.

تبصره ۳- در صورت اعمال جریمه‌های موضوع بند «الف» و «ث» این ماده جریمه موضوع ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم اعمال نمی‌شود و صورت اعمال جریمه مذکور در بند «ب» جریمه مذکور در بندهای «الف» و« ت» اعمال نمی گردد.

مجازات عدم ثبت‌نام در سامانه مودیان توسط پایانه‌های فروشگاهی مشخص شد
نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات عدم ثبت‌نام در سامانه مودیان توسط پایانه‌های فروشگاهی را مشخص کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) با ماده ۲۴ این لایحه با ۱۵۸ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده ۲۴ این لایحه آمده است: در صورت عدم رعایت احکام مذکور در ماده (۲) این قانون، سازمان موظف است مراتب تخلف را به وی و مرجع صادر کننده مجوز فعالیت واحد متخلف اعلام کند. مرجع مذکور مکلف است حداکثر ظرف مدت یک هفته از اعلام سازمان، نسبت به اخطار کتبی به واحد متخلف اقدام نماید. چنانچه واحد مذکور ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ دریافت اخطار، نسبت به عضویت در سامانه مؤدیان اقدام ننماید، برای بار اول به مدت دو هفته و برای بار دوم از ۲ تا ۶ ماه با اعلام مرجع صدور مجوز، توسط نیروی انتظامی، و در مورد کسب و کارهای مجازی، توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، تعطیل یا مسدود خواهد شد. در صورتی که پس از گذشت پانزده روز، مرجع صادر کننده مجوز تعطیلی واحد متخلف را به نیروی انتظامی یا کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ابلاغ نکند، سازمان موظف است رأساً تعطیلی واحد متخلف را به نیروی انتظامی یا کارگروه مذکور ابلاغ کند. در این صورت، مرجع صادر کننده مجوز با متخلف در پرداخت مالیات و جریمه‌ها مسئولیت تضامنی خواهد داشت.

تبصره ۱- در صورت تداوم تخلف واحد کسب و کار پس از گذشت یک سال، مجوز فعالیت واحد متخلف توسط مرجع صادر کننده مجوز ابطال خواهد شد.

تبصره ۲- بانک مرکزی موظف است درگاه‌ها و پایانه‌های پرداخت واحد متخلف را در زمان تعطیلی یا تعلیق فعالیت آن واحد، مسدود کند.

انتخاب اعضای ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نتیجه آرای انتخابات اعضای ناظر در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت را اعلام کرد.
مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی نتیجه آرای انتخاب اعضای ناظر در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت را اعلام کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این انتخابات ۱۹۰ رأی اخذ شده است، گفت: مجتبی ذوالنوری با ۱۰۰ رأی و علیرضا رحیمی با ۷۴ رأی به عنوان اعضای ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت انتخاب شدند.
لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری، صنعتی اعلام وصول شد
عضو هیئت رئیسه مجلس موارد اعلام وصول را قرائت کرد.
علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد:

– لایحه ساماندهی تحولات دانش آموختگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی

– لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارج

– لایحه ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری، صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی

– طرح اصلاح ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی

– طرح الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون حمایت از صنعت برق

– طرح اصلاح ماده (۲۲) و تبصره (۳) و الحاق دو تبصره به آن و همچنین الحاق ماده (۲۷) مکرر با تبصره آن به قانون رسیدگی به تخلفات اداری

مطهری: بررسی پرونده آتش سوزی مدرسه زاهدان در کمیسیون آموزش
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک نماینده مهریز با اشاره به اعزام هیاتی از کمیسیون آموزش به زاهدان عنوان کرد: گزارش این بازدید روز سه شنبه در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه،۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر آموزش و پرورش درخصوص حادثه آتش سوزی مدرسه ای در زاهدان، گفت: واقعاً برای جلوگیری از تکرار چنین حادثه دلخراشی چه اقداماتی انجام شده است؟ آیا باید باز هم منتظر بمانیم ۶ تا ۷ ماه بعد مجدداً چنین اتفاقی رخ دهد؟
نماینده مردم بافق و مهریز با انتقاد از حقوق پایین معلمان به ویژه معلمان حمایتی عنوان کرد: ضرورت دارد در این رابطه وزیر آموزش و پرورش برای توضیح و اقناع نمایندگان در صحن علنی مجلس حاضر شود که اگر در این زمینه مشکل اعتباری وجود دارد، نمایندگان برای حل آن چاره اندیشی کنند.
وی همچنین از افزایش افسارگسیخته قیمت ها که به شدت تحت فشار گذاشته است، انتقاد و تصریح کرد: در این زمینه اگر نظارتی هم وجود نداشته باشد، وضع از این بدتر نخواهد شد.
صباغیان بافقی ادامه داد: از قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به دلیل کمک به وضعیت اقتصادی کشور تشکر می کنم، اما هر کجا که قرارگاه ورود می کند، متاسفانه کارگران به راحتی اخراج می شوند و تابع قانون کار نیستند که در شأن نظام ما نیست.
علی مطهری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، درباره تذکر نخست صباغیان عنوان کرد: برای بررسی مسئله آتش سوزی مدرسه زاهدان هیاتی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به زاهدان اعلام شده که قرار است روز سه شنبه گزارش این هیات در کمیسیون قرائت و تصمیماتی درخصوص این حادثه اتخاذ شود.
اعلام وصول آخرین وضعیت طرح برندسازی در صنعت نفت و گاز
عضو هیأت رئیسه مجلس موارد اعلام وصول را قرائت کرد.
علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد:

– آخرین وضعیت طرح برندسازی در صنعت نفت و گاز

 

منبع: خانه ملت

 

مطالب مرتبط:

فردا؛ احتمال ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس

استانی شدن انتخابات مجلس مانع از خرید رأی در زمان انتخابات می‌شود

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 138666 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید