پنجشنبه, ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۵۵:۰۶
دسته بندی: شهرستان شهریار
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1397 - 9:24

باید تلاش کنیم مسایل و مشکلات را در سطح شهرستان حل کنیم

طاهری فرماندار شهرستان شهریار در شانزدهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار اختصاصی شهر فردوسیه گفت: باید تلاش کنیم مسائل و مشکلات را در سطح شهرستان حل کنیم و به خارج از شهرستان نکشانیم.به گزارش خبرشهر، به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهر فردوسیه، شانزدهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار اختصاصی شهر فردوسیه به ریاست طاهری فرماندار شهرستان شهریار و با حضور محمودی نماینده حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهریار، دکتر واثقی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه و عبدالعلی سرپرست معاونت فنی و عمرانی فرمانداری، اعضای شورای اداری شهرستان شهریار اعم از مسئولین و روسای ادارات و دستگاه های شهرستان شهریار در شهرداری فردوسیه برگزار شد.

بنابر این گزارش؛ در ابتدای این جلسه هر کدام از اعضای شورای اداری به بیان توضیحات مرتبط با اداره خود و گزارشی از عملکردهای صورت گرفته پرداختند و در ادامه این جلسه طاهری فرماندار شهرستان شهریار  ضمن تقدیر از اقدامات خوب شهرداری فردوسیه گفت: باید همت شود که به وضعیت رفاهی پرسنل توجه مناسبی صورت گیرد و باتوجه به نزدیکی ایام عید نوروز، ارزاق و پرداخت ها به موقع انجام شودشود و در پرداخت ها و ارزاق ها بموقع اقدام شود و در سال آینده با برنامه ریزی مناسب اقدامات مرتبط با شهرداری به سرانجام برسد.

طاهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نمایشگاه بهاره اظهار داشت: نظارت و کنترل بر بازار و توزیع ارزاق از موارد مهم این روز هاست که باید توجه شود. مسئولین شهرستان باید به شکل شبانه روزی به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای تامین مایحتاج مردم باشند و باید به نحوی برنامه ریزی شود که نمایشگاه بهاره امسال متفاوت از سالهای گذشته باشد و ارزیابی فعالیت نمایشگاه و غرفه داران و مسئولین و نظارت بر قیمت بصورت جدی صورت بگیرد و به نحوی عمل شود که مشکلی برای افتتاح نمایشگاه در روز ۱۳ اسفند وجود نداشته باشد.

فرماندار شهریار ادامه داد: ستاد سفرهای نوروزی در استان و شهرستان تشکیل و احکام مرتبط صادر شده و لازم است اقدامات لازم صورت بگیرد.

نماینده عالی دولت شهرستان شهریار را نگین سبز استان تهران دانست و تاکید کرد که در روز درختکاری شهرداری ها و دهیاری ها در ورودی و خروجی شهرها و روستاها باید این موضوع را نمایان کنند و اقدامات متناسب و موثر در هر روستا و شهر انجام شود.

وی شعار مجموعه فرمانداری و شهرستان را کار دانست و افزود: پایبندی به این شعار را در این جلسات نشان داده ایم و وظیفه داریم خدمتگزار مردم باشیم و موضوع و دغدغه اصلی ما کار و تلاش است.
وی با اشاره به مصوبات جلسه قبلی در شهر فردوسیه گفت: مصوباتی در این شهر داشته ایم که پیگیری شده است اما بعضی موارد کار زیادتری میطلبد و زمان بیشتری میخواهد، به عنوان مثال در زمینه بازآفرینی شهری اقدامات خوبی صورت گرفته اما آنطور نیست که ملموس و نمایان باشد و باید زمان بیشتری صرف آن کرد و اکثر کارها و مصوبات ما به جاهای خوبی رسیده است، شاید تکمیل نشده باشد اما باید به سرانجام برسد و این تعهدی است که بر دوش ماست، در رابطه با حریم رودخانه و ساخت مدرسه نهضت خوبی به راه افتاده است و اینطور وانمود نشود که جلسات ما اثر بخش نیست، قطعا در جلسات شورای اداری موارد مطرح شده اجرایی شده و یا در دست اجراست

فرماندار شهرستان شهریار که در شورای اداری صحبت می کرد با ذکر این نکته که ما ثابت کردیم سر کار با کسی تعارف نداریم و هدف ما تنها انجام کار است؛ اظهار داشت: در رابطه با انجام کار مردم کوتاهی نکرده ایم و سر موضوعی یا موضوعاتی که شاید پیش پا افتاده باشند و براحتی قابل حل باشد، کار را زمین نخواهیم گذاشت و نمیگذاریم شهرستان متضرر شود.
فرماندار شهریار ادامه داد: متاسفانه در شهرستان عده ای نمیگذارند کار انجام شود، با این وجود که مردم این را حس میکنند که مسئولین به فعالیت و کار مشغول هستند و ما نیز جز کار و خدمت به مردم به چیز دیگری فکر نمیکنیم و با این اراده و سیاست، جوی در شهرستان به راه افتاده برای کار و تلاش و مسئولین کم و بیش با آن همراه شده و میشوند.

طاهری به ذکر برخی از اقدامات در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با برگزاری جلسات فوری و بدون فوت وقت موضوع بیمارستان را بصورت ریشه ای حل کردیم، مشکلی که مردم میدانند سالیان سال بود که بر گل نشسته بود و موضوعات مهمی که سالیان متمادی به دنبال حل آن بوده ایم همانند مترو و آب شرب را به روال انداخته و گره از آنها باز کردیم. نهضتی برای مدرسه سازی به راه افتاده است و گره هایی که بسادگی با گذشت از بعضی مسائل و چشم پوشی هایی بعضا ساده حل میشده است را انجام دادیم و نگذاشتیم شهرستان بیش از این از جمعیت رو به افزایش عقب بماند و رشد و توسعه را تجربه نکند.

نماینده عالی دولت افزود: در شهرستان، اغلب عده ای دلشان نیست که کار توسط فلان تیم‌انجام شود و آن تیم مطرح شود و دوست دارند که کارها توسط تیم‌خودشان انجام شود. ما در این رابطه نیز شفاها و کتبا قول دادیم که بگذارید کار انجام شود و تعللی در ادامه آن رخ ندهد ما قول میدهیم بگوییم کار را فلان کس مد نظر شما یا خود شما انجام داده است و ما فقط دویدیم و هماهنگی کردیم و اما بسیار بد است که بعضی ها اینطور مانع رشد و ترقی مجموعه میشوند و موتور محرک شهرستان که راه افتاده را از حرکت بازمیدارند.

وی با اشاره به مسایل مطرح شده در فضای سیاسی اجتماعی شهرستان در روزهای گذشته گفت: بعضی ها با ندانم کاری، اوضاع را متلاطم و آشفته میکنند، برخی بزرگان باید مراقب رفتار خود باشند. کسی اشتباه را صحه نمیگذارد، حیف است این همدلی و آرامش مثال زدنی که با زحمت بدست آمده و قطعا زمینه های رشد و توسعه را به همراه دارد را به حدی بر آن بتازیم و هزینه های اضافه را بر آن تحمیل کنیم که نتوانیم بعدا آنرا حل کنیم و گره ای را که با دست میشود باز کرد را با دندان نیز نتوانیم باز کنیم.

فرماندار شهرستان شهریار ادامه داد: از بزرگان شهرستان تقاضا دارم در حفظ این آرامش کمک کنند، و در رابطه با موضوع اخیر نیز در روز اول این اتفاق گفتم موضوع را حل میکنم؛ چرا باید استان و کشور درگیر شود و استاندار یا وزیر تماس بگیرند و بگویند در شهرستان شهریار چه اتفاقی رخ داده که اینگونه آشفته شده است، نگذاریم هزینه های ندانم کاری عده ای، کشوری و استانی شود، در شهرستان میتوانیم براحتی آنرا حل کنیم، برویم به سمت و سویی که مشکلات و مسائل در خود شهرستان حل شوند و نگذاریم برای فلان مشکل یا اتفاق استان یا بدتر از آن کشور درگیر شود.

طاهری افزود: نهضت ایجاد شده برای کار و تلاش در شهرستان عده ای را ناراحت کرده و از این بابت آزرده خاطر شده اند و بنده خواهش میکنیم نگذاریم این آرامش و همدلی از بین برود و کمک کنیم این مسائل به نحو درست خود ساماندهی و حل و فصل شوند. این همدلی بدست آمده برای انجام کار، حیف است از بین برود چرا که با روحیه کار و تلاش و وحدت موجود تحول ایجاد میشود و این شهرستان نجات پیدا میکند. مردم نیازمند توجه و همدلی مسئولین برای حل مشکلات هستند و نمی خواهند مسئولین در این امر خطیر کوتاهی کنند و شرکت های تولیدی نیز در همین شهرستان نیاز دارند ما به عنوان مسئول به داد آنها برسیم و گره از مشکلاتشان باز کنیم و مساعدتشان کنیم. البته مشکل فراوان است و ما راضی نیستیم، آنقدر کار وجود دارد که هر چقدر ما بدویم باز به مردم و استاندارد ها نمیرسیم.

فرماندار شهرستان شهریار در شانزدهمین جلسه شورای اداری شهرستان شهریار که در شهر فردوسیه برگزار میشد از مسئولین ادارات خواست در این جنگ تمام عیار اقتصادی در این ایام از زمان عادی و اداری بیشتر و بیشتر از هر زمان دیگر وقت بگذارند و با پیگیری مسائل و مشکلات صنایع و واحد های تولیدی بیش از هر زمان دیگر و جلوگیری از مشکل آفرینی برای آنها تلاش کنند گره از مشکلات آنان باز کنند و اگر شبانه روز بدویم شاید بتوانیم به سطح استانداردها برسیم.

فرماندار شهرستان شهریار در بخش پایانی جلسه شورای اداری به مسایل و مشکلات شهر فردوسیه پرداخت و گفت: فاضلاب شهرک ثامن الائمه را پیگیری میکنیم اما فعلا باید بحث فاضلاب بصورت فوری و با تدابیر مورد نیاز حل شود. پیچ گردو به لطف ارزش افزوده حل شده اما مابقی آن با تعامل دو شهرداری حل شود. فضاهای ورزشی تکمیل شود و اگر کم‌ و کاستی وجود دارد جبران شود. اسناد مالکیت نباید از دایره پیگیری خارج شود زیرا کار نشد نداریم و طبق تجربیات گذشته این را عرض میکنیم که اگر همت و تلاش وجود داشته باشد مشکلات لاینحل نیز میتواند راه حلی داشته باشند. حرائم رودخانه تقریبا آزاد سازی شده و در حال پاکسازی میباشد و درخت کاری های اطراف آنها شروع شود و همینطور در رابطه با مصوبه شورای ترافیک که باید خط تاکسیرانی ایجاد شود باید تحت هر شرایطی فرایند اجرایی شدن آغاز شود.

در پایان این جلسه نیز رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شهریار با ارائه گزارشاتی از نحوه فعالیت این اداره در ایام منتهی به شب عید و اقدامات برنامه ریزی شده در جلسه ستاد تنظیم بازار و نظارت بر توزیع و قیمت گذاری کالاها و ساماندهی امور مرتبط با واحدهای تولیدی شهرستان و همچنین آماده سازی و فراهم کردن زمینه مناسب نمایشگاه عرضه مستقیم کالا بهاره توضیحاتی را بیان کرد و از افتتاح این نمایشگاه ظرف دو الی سه روز آینده خبر داد.
منبع: اداره آموزش و پرورش

 

مطالب مرتبط:

برگزاری دوازدهمین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار

برگزاری مراسم تودیع و معارفه شهردار شاهدشهر

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 144540 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :