جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ /
کشف ۶۰ تن برنج احتکار شده در «شهریار» اجتماع بزرگ سپاهیان محمدرسول الله (ص) با حضور سردار سلامی در جوار حرم امام راحل برگزار شد دفاتر ازدواج و طلاق الکترونیکی جایگزین دفاتر سنتی می‌شود ۹ فوتی دیگر کرونا در کشور شرایط نامناسب “شیر آفریقایی” در باغ وحش ارم ۳۱ اردیبهشت پایان سال تحصیلی/ اتمام امتحان دانش‌آموزان دبستانی تا ۱۲ خرداد دومین توله یوز آسیایی تلف شد مسابقات فوتبال لیگ برتر با حضور تماشاگران برگزار می‌شود فوت ۴ بیمار کووید۱۹ در کشور قاتل مامور پلیس به قصاص در ملأعام محکوم شد باله هزاران کوسه داخل کاسه‌های سوپ/ماجرای شبکه قاچاق کوسه در چابهار چه بود؟ از ببر بنگال باغ وحش ارم چه خبر؟ پشت پرده فعالیت تیم‌ پاسخگویی به «سوالات یارانه‌ای» چه می‌گذرد؟ افزایش خانوارهای «تک نفره» طی سال‌های اخیر/ «سنوات زناشویی» بیشتر شده است بازداشت عوامل زورگیری از یک خانم در شهرک وایین شناسایی ۲۵۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۷ تن دیگر جان باختند توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ اردیبهشت اعتراضات مردمی در ۸ شهر شهادت افسر پلیس در درگیری با قاچاقچیان کالا اعتراضات پراکنده در برخی شهرهای کشور/ پایان تجمع‌ها و بازگشت آرامش
کد خبر: 183559
تاریخ: ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱
نویسنده خبر:
۰

بازداشت سارق تلفن همراه در متروی تهران/سارق انباری‌های محله مجیدیه زن بود

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق ایستگاه‌های مترو پایتخت خبر داد و گفت: از متهم سه دستگاه تلفن همراه سرقتی کشف و متهم به کش‌روی تلفن‌های همراه از غرفه‌های مترو اعتراف کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، از پلیس تهران، سرهنگ «جلیل موقوفه ای» اظهارداشت: عملیات کلانتری شهرزیبا حین گشت زنی در محله شهر زیبا به فردی که با روئیت ماموران تغییر مسیر داده مشکوک می شوند و برای بررسی موضوع به متهم مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه متهم با مشاهده ماموران با سرعت از محل متواری می شود افزود: طرح مهار متهم اجرا و ماموران در یک تعقیب و گریز موفق شدند متهم را دستگیر و در بررسی اولیه از سه دستگاه تلفن همراه سرقتی از وی کشف شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۲۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم معترف و در ادامه تحقیقات پلیسی، مال باختگان اموال کشف شده و تلفن های همراه در اختیار آنان قرار گرفت.

وی با اشاره به سوابق متهم در سرقت و حبس در زندان خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

کشف خودروی مسروقه با هوشمندی یگان امداد تهران
فرمانده انتظامی یگان امداد پلیس پایتخت از بازداشت یک سارق خودرو و کشف خودروی مسروقه با هوشمندی این یگان در گشت زنی های هدفمند خبر داد.

سرهنگ «سلمان آدینه وند» در توضیح خبر گفت: روز گذشته ماموران گشت آشکار یگان امداد پلیس تهران، در گشت زنی‌های هدفمند در محدوده «بهارستان» به یک دستگاه خودروی سواری پژو مظنون می‌شوند که پس از استعلام مشخص می شود خودرو دارای سابقه سرقت بوده و به تازگی سرقت شده است.

وی افزود: راننده خودرو با مشاهده واحد گشت با افزایش سرعت از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز ماموران آغاز می شود.

فرمانده یگان امداد پلیس تهران اضافه کرد: ماموران به تعقیب خودروی مسروقه پرداخته و با استفاده از همه علائم هشدار دهنده به راننده خودرو پژو دستور ایست دادند ولی در نهایت موفق شدند در یک عملیات موفق پلیسی، خودروی مسروقه را متوقف و راننده آن را دستگیر کنند.

سرهنگ آدینه وند بیان داشت: متهم در همان تحقیقات اولیه به سرقت خودرو معترف و برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کلانتری بهارستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست در صورت مشاهده تردد خودروهای مشکوک مانند فاقد پلاک انتظامی، مخدوش بودن پلاک انتظامی حتما با پلیس ۱۱۰ تماس گیرند و موضوع را اطلاع دهند.

کشف ۸۰ عدد تجهیزات دفاعی از مخفیگاه متهم
رییس پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عامل فروش تجهیزات نظامی غیر مجاز در فضای مجازی و کشف ۸۰ عدد اسپری گاز اشک آور خبر داد.

سرهنگ «یزدان سلیمان آبادی» گفت: در پی رصد اطلاعاتی در فضای مجازی ماموران این پلیس به صفحه ای برخورد کردند که کاربر آن به فروش تجهیزات نظامی غیر مجاز مانند دستبند، اسپری گاز اشک آور و شوکر می پرداخت. با انجام پایش های اطلاعاتی هویت و مخفیگاه وی در حوالی «پامنار» شناسایی و نتیجه بررسی های انجام شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

رییس پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: با اخذ دستور قضایی سرانجام در صبح روز ۲۵ فروردین تیمی از ماموران به نشانی متهم اعزام و موفق شدند پس از چند ساعت تعقیب و مراقبت متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان ۸۰ عدد اسپری گاز اشک آور کشف کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم به تهیه و توزیع غیر مجاز این اقلام معترف شد خاطر نشان کرد: متهم برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

کشف بیش از ۹ کیلوگرم تریاک
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یک سوداگر مرگ و کشف ۹ کیلو و ۲۹۰ گرم تریاک خبر داد.

سرهنگ «محمد قاسم طرهانی» اظهارداشت: ماموران کلانتری نامجو حین گشت زنی در محله نامجو به فردی با ظاهری نامناسب و کوله پشتی مشکی رنگی که در حال پرسه‌زنی بی هدف بود، مشکوک می‌شوند و متهم را زیر نظر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ماموران مشاهده می کنند که متهم در حال مبادله است افزود: ماموران به سرعت وارد عمل شده و متهم که با مشاهده آنهااز محل متواری شده بود، دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از کوله پشتی وی ۱۰۰ بسته تریاک در مجموع به وزن ۹ کیلو و ۲۹۰ گرم کشف شد.

جانشین پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۵۵ ساله سابقه دار در تحقیقات اولیه به جرم خود و فروش مواد مخدر در محله نامجو معترف شد و همچنین متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف بیش از ۱۸ هزار نخ سیگار قاچاق
جانشین رییس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۱۸ هزار و ۴۴۰ نخ سیگار خارجی و قاچاق در محله قلهک خبر داد.

سرهنگ «محمد قاسم طرهانی» گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر توزیع سیگار خارجی و قاچاق در محله «قلهک» رسیدگی به موضوع را تیمی از ماموران کلانتری قلهک بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی شد افزود: با اخذ مجوز قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم در مخفیگاه خود دستگیر و در بررسی مخفیگاه متهم ۹۲۲ پاکت سیگار حاوی ۱۸ هزار و ۴۴۰ نخ سیگار خارجی و قاچاق کشف شد.

جانشین رییس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۳۴ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع سیگار خارجی در محله قلهک معترف و کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۲۵۰ میلیون ریال محاسبه کردند همچنین متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سارق انباری‌های محله مجیدیه زن بود
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق انباری های محله مجیدیه خبر داد و گفت: سارق انباری ها یک زن ۴۲ ساله بود.

سرهنگ «جلیل موقوفه ای» گفت: در پی افزایش سرقت از انباری های محله «مجیدیه» تیمی از ماموران کلانتری این محله رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را بر عهده گرفتند.

وی اضافه کرد: تحقیقات پلیسی ادامه دار بود تا اینکه ماموران کلانتری از طریق اعلام مرکز فوریت های ۱۱۰ مطلع از حضور سارق انباری در ساختمانی شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران به دستگیری زن ۴۲ در محل سرقت خبر داد و گفت: متهم به جرم ارتکابی و سرقت ۱۰۰ کیلو برنج و تعدادی ضبط و باند اعتراف و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری انتقال یافت.

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۰ مالباخته شناسایی شده خاطرنشان کرد: کشف جزییات پرونده کماکان ادامه دارد.

کلاهبرداری و فروش خانه موروثی ۶۲۰ میلیارد تومانی با اسناد جعلی
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۶ کلاهبردار حرفه ای که با اسناد جعلی یک خانه ویلایی را در شمال تهران به خریدار فروخته بودند، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی این خانه ویلایی را ۶۲۰ میلیارد تومان محاسبه کردند.

سردار «علیرضا لطفی» افزود: اواخر دی ماه سال گذشته، زن جوانی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران مراجعه و اعلام کرد، به من و خواهرم یک قطعه خانه ویلایی به متراژ سه هزار متر مربع در قلهک به ارث رسیده که خارج از کشور زندگی ‌می کردیم و مدتی قبل به کشور بازگشته و متوجه شدیم در سال ۹۸، خانه ویلایی موروثی با اسناد جعلی فروخته شده است.

وی افزود: با رصدهای اطلاعاتی، زن جوانی که با مدارک و اسناد جعلی خود را به عنوان مالک خانه ویلایی به خریدار معرفی کرده بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی تهران انتقال یافت.

رییس پلیس آگاهی تهران به دستگیری ۶ متهم در این پرونده اشاره کرد و افزود: در این عملیات پلیسی سرکرده باند در اسفند ماه سال گذشته دستگیر و همه اسناد و مدارک جعلی از مخفیگاه متهم کشف شد و در ادامه سایر اعضای این باند نیز دستگیر شدند.

به گفته وی، کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۶۲۰ میلیارد تومان اعلام کرده و متهمان با صدور قرار قانونی برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم این پلیس قرار دارند.

کشف اموال مسروقه یک کارگاه تولیدی
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند چهار نفره سارقان کارگاه تولیدی خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان ۲۰ میلیارد ریال اموال مسروقه کشف شد.

سرهنگ «جلیل موقوفه ای» گفت: صبحگاه پنج شنبه ۲۵ فروردین درپی اعلام یک فقره سرقت کارگاه تولیدی لباس در محله «جامی» تیمی از ماموران عملیات کلانتری این محل با حضور در محل جرم تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی به عمل آمده مشخص شد چهار مرد با استفاده از یک دستگاه خودروی وانت وارد کارگاه شده و تعداد زیادی لباس و دوک نخ سرقت کرده اند افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، هویت و مخفیگاه متهمان شناسایی و با اخذ مجوزهای قضایی در یک عملیات منسجم پلیسی دو تن از متهمان در مخفیگاه خود دستگیر و اموال به سرقت رفته در همین مکان کشف شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهمان ۴۱ و ۴۳ ساله پس از انتقال به کلانتری به جرم ارتکابی با همکاری دو همدست دیگر خود اعتراف و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کردند، تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و دستگیری همدستان آنها ادامه دارد.

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 183559 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید