دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۰۰:۵۸
دسته بندی: اقتصادی
تاریخ انتشار: 01 آذر 1397 - 20:16

انتقاد مردمی از نحوه تخصیص بسته حمایتی دولت: کارگران و بیکارانی که مشمول نشدند

مخاطبان خبرگزاری نسبت به فرایند توزیع بسته‌ حمایتی به نیازمندان ،کارگران و بیمه شدگان واکنش نشان داده و عنوان کرده‌اند علی رغم اینکه شرایط آنها مناسب نیست ولی بسته حمایتی شامل آنها نشده است.به گزارش خبرشهر،  دولت تدبیر و امید چندی پیش تصمیم گرفت که با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده در کشور ، بسته‌های حمایتی را در اختیار برخی از اقشار قرار دهد.

در همین رابطه نیز توزیع این بسته‌ها با اولویت در دستور کاری دولت قرار گرفت و در مرحله نخست قرار بر این شد که بسته‌های اشاره شده در اخیتار مددجویان دستگاه‌های حمایتی (کمیته امداد و سازمان بهزیستی) قرار بگیرد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این باره اظهار کرد: توزیع بسته‌های حمایت به خانواده‌های واجد شرایط آغاز شده است و این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی نیمی از جمعیت کشور از این طرح استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین افراد پشت نوبت این بسته‌ها را دریافت می‌کنند، گفت: قدم بعدی و در واقع مرحله دوم سیاست جبرانی دولت برای کارمندان است.

شریعتمداری گفت: بر همین اساس اقشاری که حقوق ثابت و به نوعی پرداخت آنها از طریق دولت (کارمندان) انجام می‌شود در مرحله دوم بسته‌های حمایتی را دریافت می‌کنند و در واقع این افراد کسانی هستند که حقوق آنها از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی تامین می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص زمان مرحله دوم توزیع بسته‌های حمایتی به این اقشار گفت: امیدواریم در روزهای آینده و با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه این مرحله نیز آغاز شود.

وی درخصوص نحوه پرداخت بسته حمایتی به کارمندان دولت گفت: در همین زمینه قرار است طی هفته آینده و در فیش حقوقی آنها به طور متوسط مبلغ ۲۰۰ هزار تومان شارژ شود.

شریعتمداری در ادامه درخصوص مرحله سوم و افرادی که در این مرحله بسته حمایتی دریافت خواهند کرد گفت: تلاش می‌شود به محض پایان مرحله دوم، مرحله سوم آغاز شود و در این مرحله گروه‌های بیمه‌شدگان، کارگران و سایر اقشار از این بسته‌ها استفاده خواهند کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اعتبارات پیش‌بینی شده برای بسته‌های حمایتی در ۳ مرحله گفت: اعتبارات در نظر گرفته شده در این ۳ مرحله، ۳ هزار میلیارد تومان است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مراحل بعدی نیز برای توزیع بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده است، گفت: در این زمینه ما تلاش می‌کنیم اما این موضوع بستگی به تامین اعتبارات در بودجه سال ۹۸ دارد.

شریعتمداری تأکید کرد: همه کارمندانی که حقوق آنها زیر ۳ میلیون تومان است در مرحله دوم که طی چند روز آینده آغاز می‌شود بسته حمایتی خود را دریافت خواهند کرد.

انوشیروان محسنی بندپی سرپرست تامین اجتماعی هم  درخصوص فرآیند توزیع بسته‌های حمایتی اظهار کرد: طبق دستورالعمل و مصوبه هیئت دولت، بسته‌های حمایتی برای تمامی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، کارکنان دولت و بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: با آغاز توزیع بسته‌های حمایتی چنانچه خانواده‌ها و یا افرادی مشمول این بسته‌ها نشده‌اند می‌توانند اعتراض خود را در سایت سازمان بهزیستی وارد کنند و در این رابطه در اسرع وقت به اعتراض آنها رسیدگی خواهد شد.

محسنی‌بندپی ادامه داد: سامانه اشاره‌شده سامانه بروزی است و خانواده‌ها و افراد می‌توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر ثبت مشخصات خود اعتراض خود را مبنی بر عدم توزیع بسته حمایتی اعلام کنند.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درخصوص فرآیند توزیع بسته‌های حمایتی گفت: در این خصوص مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان بهزیستی اطلاع‌رسانی بروزی را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: با اعلام توزیع بسته‌های حمایتی به مشمولان این طرح، حدود یک‌میلیون نفر نیز با مراجعه به سایت سازمان اعتراض خود را به عدم توزیع بسته‌های حمایتی داشته‌اند که به این موارد نیز رسیدگی خواهد شد.

محسنی بندپی در خصوص زمان توزیع بسته‌های حمایتی به بیمه‌شدگان نیز گفت: منابع این طرح کاملاً از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین شده و مشکلی نداریم و به‌زودی این بسته‌ها در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: بسته‌های اشاره‌شده علاوه بر افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی به بیمه‌شدگان صندوق بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی نیز داده خواهد شد.

پس از انتشار خبر “خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟” مخاطبان خبرگزاری نسبت به این خبر واکنش داده که ادامه به برخی از کامنت‌های مخاطبان اشاره می شود.

محمدرضا ابراهیمی: پیام اومده اما میگن هنوز تعلق نمیگیرد باید چکار کنیم.

ابوالفضل بنی اسدی پور از بم: من کارگر ساختمانی ام زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی چرا سبدهای حمایتی من پرداخت یا واریز نشده از شما تقاضای رسیدگی هر چه سریعتر دارم.

یاسر: عدالت توی این سرزمین خودش نیازمند عدالته آخه مگه میشه به خونواده هایی مثل ما که تنها راه امرار ومعاششون همون یارانه هست هیچ بسته حمایتی تعلق نگیره.. بدبختی اینه که هیچکس هم جوابگو نیست.

حسن اکبری:سلام.من یه کارگرم.همسرم سه سال پیش فوت کرده و یه بچه دوماهه رو دستم موند باوجود مشکلات زیادی ک پشت سرگذاشتم .دوباره ازدواج کردم و الان بچه دیگه ام دنیا امده..ولی از هیجا هیچ حمایتی نشده ام.باهزینه‌های الان درامد من فقط پول شیر خشک و پوشک میشه.لطفا خواهش میکنم برا من فکری بکنید یاحداقل سبد غذایی ب بچهام بدین..ممنون

شهناز:سلام یه خانمم چنتا بچه یتیم دارم مستری بگیر تامین اجتماعی هستیم ماهی ۶۰۰ میگیرم ، تا الان هیچ بسته حمایتی به ما ندادن لطفا پیگیری کنید شاید گیرمون اومد. ممنون

بهمن رستمی :من بیمه تامین اجتماعی هستم و حقوقم ماهی یک و پونصده چرا سبد کالا و حمایتی اصلا بهم نمیدن

ذبیح الله: من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم ودریافتی ماهیانه ام زیر دو میلیون است منتظردریافت بسته حمایتی هستم که در یافت نکرده‌ام چکار بکنم

مسعود : سلام خسته نباشید بنده سبد کالا تعلق گرفته برای خرید به فروشگاه مراجعه کردم ولی خطا میزنه به بانک هم مراجعه کردم میگه مشکلی نداره کارت درست هستش من باید چیکار کنم

امیر روشنی نسری: سلام.من کارگر هستم.ودرآمدم یک میلیون و دویست هستش.واقعا با این گرانی ها نمیتوانم زندگی کنم.بسته به من تعلق نگرفته.لطفا رسیدگی کنین.ممنون

محمد مهردادی: سلام .بنده یه سئوال از شما دارم و آن اینکه اون عدالتی که ازش حرف میزنید اینه که من یه خانواده ۵ نفری با درآمد ماهی زیر ۱/۵میلیون با این گرونی روز افزون .با ۲ تا بچه مدرسه ای و یه بچه ۲ ساله ومستاجر واقعا مستحق دریافت بسته حمایتی نیستم…البته از من بیچاره تر هم هست که فقط خدا به دادمون برسه…خلاصه اجرتون با خود خدا😑😑

معصومه‌: اینجانب دارای سه فرزند محصل و درامد ما زیر یک میلیون است چرا این بسته به ما تعلق نمی‌گیرد خیلی به آن احتیاج داشتم  اگر پیگیری کنید ممنون می‌شوم.

حامدقورزای: سلام، وقت بخیر بنده یه جوان و داری سه فرزند و بیکار بیکار با یارانه داریم برای امرار معاش زندگی میکنیم ولی باور کنید دیگر زندگی کردن مشکله. اونم تو شهری که بنده حضور دارم زابل، برید ببینید چیزی داریم جز یارانه؟ ولی میگن تا پارتی نداشته باشیم جای نمیشه ثبت نام کنیم ولی خدا هست

زهره:ما مستمری بگیر بیمه هستیم ولی چرا بهمون ندادن هنوز!!!!

محمدنبی بازاری مقدم: سلام من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم چرا سبد حمایتی دولت به ما تعلق نگرفت

وحید غفاریان: باسلام وحید غفاریان با کد ملی … کارگر ساختمان که زیر ۲ میلیون تومان حقوق دارم چرا بسته حمایتی به من تعلق نگرفته

ناشناس:سلام خسته نباشید سایت بهزیستی ک اصلا باز نمیشه . شوهر بنده راننده آژانسه ولی بسته حمایتی ب ما تعلق نگرفته. این چه عدالتی در تقسیم بسته ؟؟؟

ایمان رستمی:بسته حمایتی هنوز به من پرداخت نشده

معصومه: باسلام وعرض خسته نباشید.بنده پدرم کشاورز بوده والان۷۵ سال دارد وبعلت کهولت سن نمیتواندکار کندهمچنین هیچ درآمدی غیر از یارانه ندارد بااین حال هیچ بسته حمایتی ازطرف دولت برای ما ارسال نشده.لطفاپیگیری کنید.ممنون

ارش: ادرس سامانه مورد نظر چیست؟ این موضوع فقط برای بیمه شدگان صدق میکند؟ من نه بیمه هستم و شاغل و نه بازنشسته . عضو سازمان بهزیستی و کمیته امداد و … نیستم . بسته حمایتی شامل حال من نمیشه؟ چقدر مبهم خبررسانی شده!

فیروزه پورقربان بیگزادمحله: با سلام تحت پوشش کد ۶۰کمیته امداد هستم و در طول مدت سال‌ها که کالا اعلام شده به امروز کالایی به من تعلق نگرفته

مسلم رضایی:کدام سایت بهزیستی بریم

مهدی: من کارگرم بیمه تامین اجتماعی نیستم بیمه روستایی هستم از من بدبختر هم مگه هست چرا بهم تعلق نگربته

محمدملاک زاده طوسی: سلام. من بیکارم. واسه چی بسته به ما تعلق نمیگیره

ناشناس: سلام آیا به کارمندی که حداقل ماهی۷میلیون حقوقشه و همه مزایا ازجمله کارت طلایی و کارت سفر داره باید سبد کالا تعلق بگیره ولی به ما که شغل شوهرم آزاده۲میلیون درآمد ماهیانشه و ۱و۸۰۰اون وام و قسط هست نباید تعلق بگیره؟این عدالته

سیدمسعودموسوی: باسلام این جانب سید مسعود موسوی باتوجه ب حقوق زیر دو میلیون تومان . سرپرست خانوار هنوز موفق به دریافت بسته حمایتی نشدم

محمد احمدزاده:کارگر زیر نظر تامین اجتماعی باحقوق ماهیانه ۱۸۰۰۰۰۰۰

ابراهیم ندیم زاده:چرا بسته حمایتی به من نداده اند بنده نیاز مندم

زارع: سلام ما یه خانواده ۵نفری که چون دیر اقدام کردیم یارانه بهمون تعلق نگرفته و فعلا هم ثبت نام نداره بسته حمایتی هم که نداریم ی کارگر چطور باید با ماهی ۱۳۰۰بامستاجری و دوتا بچه مدرسه ای زندگیشو بگذرونه?

سالاری: بسم الله آنهایی که نه بیمه دارند نه بازنشسته جایی ونه تحت حمایت ……..ونه کمیته امداد از ترس آبرو باید.به کجا مراجعه کنند.

رضا ظریف بین : سلام این بنده حقیر فقط یک بار بسته حمایتی دریافت کردم اونم چند سال پیش بوده که هرچه میرم فروشگاه ها استعلام میگیرم شارژ نمیشه در ضمن من یه خانواده ۴نفره هستیم با این گرانی ها واقعا موندیم چکار کنیم خواهشا رسیدگی شود چرا بسته حمایتی مشمول ما نمیشه

وحید آجیلی: باعرض سلام من چند وقتیه یارانم قطع شده بسته حمایتی دولتم بهم ندادن به دوتاشم به شدت نیاز دارم گارکرم اجاره نشین متاهل با یه فرزند توروخدا رسیدگی کنید

رضامهری:حقوق کم دارم زیر حقوق قانون کار سبد کالا مشمول بنده نشده.

اکبرشکاری قلعه جوق: سلام من هنوز بسته حمایتی دریافت نکرده ام.متشکرم می شوم اگر بررسی صورت بگیرد.ممنون

 

 

منبع: تسنیم

 

 

مطالب مرتبط:

جزئیات مشمولان بسته حمایتی دولت/ پرداخت ۳۰۰ هزار تومان به خانواده ۴ نفره + سند

سردرگمی مردم برای دریافت بسته حمایتی دولت

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 136038 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.