شنبه, ۳ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۶:۲۸
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 04 بهمن 1395 - 16:58

اخبار انتظامی غرب استان تهران 4 بهمن ماه 1395

طی سال جاری؛  کشف ۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در غرب استان تهران  طی سال جاری، ماموران انتظامی استان با اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسایی چندین محل، انبار، سوله و سردخانه و همچنین توقیف ۵۲۹ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق شدند. به گزارش خبرگزاری خبرشهر، فرمانده انتظامی غرب استان تهران: […]

طی سال جاری؛  کشف ۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در غرب استان تهران 

طی سال جاری، ماموران انتظامی استان با اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسایی چندین محل، انبار، سوله و سردخانه و همچنین توقیف ۵۲۹ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، فرمانده انتظامی غرب استان تهران: مأموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در این مدت، محل های دپوی کالاهای قاچاق را در شهرستان های “قدس” ، “ملارد” ، “اسلامشهر” ، “بهارستان” ، “شهریار” و “رباط کریم” شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی مورد بازرسی قرار دادند.

وی با اشاره به افزایش ۷۷ درصدی کشف کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه در سال قبل، تصریح کرد: با اجرای این طرح، انواع کالای های قاچاق از قبیل: لوازم خانگی، البسه، سیگار، پتو ، لوازم آرایشی بهداشتی و کولر گازی توسط ماموران پلیس کشف شد.

سردار خانچرلی بیان داشت: کشف داروهای غیرمجاز ،چای، فیلتر روغن، انواع لوازم آشپزخانه و سایر کالاهای قاچاق از دیگر توفیقات پلیس در عرصه مبارزه با کالای قاچاق طی سال جاری بوده است.

این مقام ارشد انتظامی، ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده طی این مدت را ۵۰۰ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: همچنین۸۲۰ پرونده در این راستا تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

سردار خانچرلی با اشاره به این که در این زمینه یک هزار و ۸۶ قاچاقچی دستگیر شدند، بیان داشت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران بیان داشت: با توجه به ویژگی های خاص مناطق غرب استان تهران و دارا بودن باغات و سوله های متعدد، جاذبه و زمینه برای دپوی سوخت قاچاق در این منطقه وجود دارد که به همین جهت، پلیس غرب استان تهران برنامه ویژه ای برای مقابله با این امر در نظر گرفته و به صورت مستمر طرح های کنترلی مبارزه با کالای قاچاق را در دستور کار خود قرار می دهد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران در پایان با بیان اینکه پدیده قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می زند، خاطرنشان کرد: تمام سعی و تلاش پلیس بر این است با همکاری و همدلی مردم و دیگر سازمان های مرتبط بتواند این پدیده را به حداقل رسانده و آن را به صورت ریشه ای برطرف کند.

توقیف محموله ۶۰۰ میلیونی کمپوت قاچاق در رباط کریم 

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرگرد “شاهین ناصح” گفت: در اجرای طرح ایست و بازرسی ماموران یگان امداد استان در محور “تهران-ساوه” به یک دستگاه کامیون مشکوک و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران یگان امداد پس از متوقف کردن خودرو و در بازرسی از آن ۷ هزار و ۲۰۰ قوطی کمپوت آناناس قاچاق به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

فرمانده یگان امداد غرب استان تهران با اشاره به اینکه در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف شد گفت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرگرد “ناصح” در پایان گفت: نیروی انتظامی طبق قانون با جدیت با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد.

 

ارتقاء احساس امنیت در جامعه ، محوری ترین مأموریت معاونت اجتماعی 

معاون اجتماعی استان گفت : یکی ار مهمترین و محوری ترین ماموریت معاونت اجتماعی ارتقاء ، احساس امنیت در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرهنگ ” مهدی سرپناه ” با اشاره به اینکه یکی ار مهمترین و محوری ترین ماموریت معاونت اجتماعی ارتقاء ، احساس امنیت در جامعه است گفت: معاونت اجتماعی ماموریت دارد تهدیدات و آسیب های شهر و محلات را بطور دقیق رصد و تهدیدات را به فرصت و از هر گونه فرصت ،نهایت بهره برداری را در جهت ارتقاء احساس امنیت، آرامش و آسایش شهروندان نمایند.

وی پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی و کاهش بار انتظامی را یکی دیگر از ماموریت‌های شاخص معاونت اجتماعی دانست و گفت: با ظهور فناوری‌های نوین و استفاده شهروندان از این فناوری ها بالطبع باعث بروز برخی از آسیب‌های اجتماعی در بین افراد جامعه می‌گردد که می‌بایست با اطلاع‌رسانی صحیح ، ارتقای دانش انتظامی شهروندان و مشارکت عمومی نهادها و ادارات با ارائه خدمات مشاوره‌ای و مددکاری در این امر آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به بحث آموزش همگانی و مشاوره و مددکاری به عنوان راهبرد مؤثر برای کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروزه آموزش همگانی به عنوان یک استراتژی ایجاد کننده تغییر و تحول در جوامع و مشاوره به عنوان مهم‌ترین قدم در حل مسائل اجتماعی و کسب اعتماد اجتماعی می‌بایست با برنامه‌ریزی همه جانبه و با هدف پیشگیری با رویکرد آموزش مهارت‌های زندگی مد نظر قرار گیرد.

سرهنگ سرپناه با بیان این که در زمینه مشارکت مردم باید از حداکثر ظرفیت ها و امکانات استفاده شود اظهار داشت: خوش رویی و خوش گویی به عنوان دو مقوله مهم رفتاری می بایست به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گیرد تا اعتماد شهروندان به پلیس ارتقاء یابد .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان مشارکت پلیس با نهادها، ادارات و مردم در تولید و حفظ امنیت را لازم و ضروری دانست و گفت: مشارکت پلیس با نهادهای دولتی و مردمی باعث تغییر نگرش آنان و در نتیجه افزایش منزلت اجتماعی پلیس خواهد شد، یعنی به گونه‌ای که پلیس را یار و یاور خود تلقی کرده با او بیگانه نباشد و با مسأله نظم و امنیت به عنوان پدیده عمومی توجه داشته باشند.

بازدارندگی، مهم ترین ثمره آمادگی
در زمینه پدافند غیر عامل است 

معاون هماهنگ کننده غرب استان تهران گفت: بازدارندگی مهم ترین ثمره آمادگی در زمینه پدافند غیر عامل است.

به گزارش خبرگزاری خبرشهر، سرهنگ”داود عبدالمالکی”در جمع کارکنان انتظامی، اهداف پدافند غیرعامل را مستلزم وجود احساس مسئولیت بالا و جدیت دانست و اظهار داشت: بازدارندگی مهم ترین ثمره آمادگی در زمینه پدافند غیر عامل است و سرمایه گذاری در این راستا به نوعی آسایش و آرامش را نیز برای مردم و مسئولان یک کشور به ارمغان خواهد آورد.

وی افزود: پدافند غیر عامل تنها با تهاجم دیگر کشورها و دفاع از تمامیت مرزی یک سرزمین ارتباط ندارد ، بلکه در صورت وقوع حوادث طبیعی از جمله سیل ، زلزله و … آمادگی در زمینه پدافند غیر عامل ، خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش خواهد داد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بخش عمده تهدیدات دشمنان در بحث ایجاد اخلال در فعالیت‌های مردم و ایجاد فشار روانی بر جامعه است، اظهار داشت: آماده ‌سازی تمام زیرساخت‌ها در ناجا برای شرایط بحران ضروری است.

سرهنگ عبدالمالکی با بیان اینکه پدافند غیرعامل می‌تواند راهکاری مناسب برای مقابله با دشمنان باشد، افزود: ایران اسلامی پس از پیروزی در برابر استکبار همواره مورد تهدیدات و توطئه‌های دشمنان بوده است اما با تلاش و هوشیاری مردم ایران، همواره این دسیسه و توطئه‌ها ناکام مانده است.

این مقام انتظامی همچنین بیان کرد: چگونگی دفاع به عوامل و شرایط مختلف بستگی داشته و انسان‌ها در دوران حیات خود سعی کرده‌اند با استفاده از عقل، تدبیر و اراده خود بهترین راه دفاع را در وضعیت‌های متفاوت، در مقابل تهاجم دشمنا نشان انتخاب و آن را به کار ببندند.

وی اهداف پدافند غیرعامل را مستلزم وجود احساس مسئولیت بالا و جدیت دانست و گفت: در زمان صلح و آرامش، وظیفه همه ما این است که اهمیت پدافند غیرعامل را درک کرده و در راه تقویت آن تلاش کنیم و این مهم خاص نیروهای نظامی نیست و هرسازمانی می‌تواند با تعریف پدافند غیرعامل در راستای ماموریت های محوله آن را به کار بسته تا در زمان بحران دچار کمترین آسیب شود.

سرهنگ عبدالمالکی افزود: پدافند غیرعامل مصون سازی از آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی و کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های حیاتی از جمله مهمترین مزایای اجرای ضرورت های پدافند غیرعامل در جامعه است و لازم است همه مسئولان و کارکنان انتظامی و حتی مردم و تمام جامعه در این راستا تلاش کنند.

معاون هماهنگ فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان اظهار داشت: پدافند غیر عامل را باید به یک فرهنگ تبدیل کنیم چرا که وقتی اصول پدافند غیرعامل رعایت شود هم جنبه صرفه جویی دارد و هم جنبه مسوئلیت آفرینی و این می تواند برای کشور یک مسیر تعالی و رشد باشد.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 102026 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :