پنجشنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۴:۰۷
دسته بندی: استانها
تاریخ انتشار: 30 دی 1395 - 14:11

اخبار انتظامی غرب استان تهران در 30 دی ماه 1395

کشف کالای قاچاق ۵۰۰ میلیونی توسط پلیس غرب استان تهران به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرگرد “شاهین ناصح” در گفت و گو با خبرنگار، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد استان حین گشت زنی در عوارضی”تهران-ساوه “به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف […]کشف کالای قاچاق ۵۰۰ میلیونی توسط پلیس غرب استان تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرگرد “شاهین ناصح” در گفت و گو با خبرنگار، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد استان حین گشت زنی در عوارضی”تهران-ساوه “به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد۶۰حلقه لاستیک خارجی قاچاق را کشف کردند، افزود: با توجه به فقدان مدارک گمرکی در این خصوص، متهم بلافاصله دستگیر و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

سرگرد ” شاهین ناصح” در پایان با بیان اینکه نیروی انتظامی طبق قانون با جدیت با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد خواهد کرد از شهروندان خواست:تا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک موضوع را با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

کشف ۲۰ تن برنج قاچاق توسط پلیس غرب استان تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سردار “محسن خانچرلی” در گفت و گو با خبرنگار، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در جاده قدیم رباط کریم به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی ۲۰ تن برنج قاچاق کشف کردند، افزود: با توجه به فقدان مدارک گمرکی در این خصوص، متهم بلافاصله دستگیر و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده توسط کارشناسان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان با بیان اینکه قاچاق از عوامل مهمی است که ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند، گفت: نیروی انتظامی با اقتدار با قاچاقچیان و متخلفان برخورد خواهد کرد

عملیاتی نمودن بیش از ۳۷ هزار گزارش فوریتهای پلیسی در شهرستان قدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرهنگ “شاهپور فلاحی” در گفت و گو با خبرنگار گفت: شهروندان شهرستان قدس از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲ هزار و ۵۱۲ بار با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و از این طریق خواستار رسیدگی به مسائل و مشکلاتشان شدند .

وی افزود: از تعداد تماسهایی که با مرکز فوریتهای پلیسی شهرستان قدس گرفته شده ۳۷ هزار و ۸۳۶ تماس عملیاتی شده و از مجموع مراجعات صورت گرفته ۴ هزار و ۳۷۸ نفر از شهروندان پس از رسیدگی مقدماتی جهت سیر مراحل اداری به کلانتری های تابعه هدایت شدند.

سرهنگ “فلاحی” در ادامه با اشاره به اینکه تعامل تنگاتنگ پلیس با مردم به عنوان مصداق اعتماد مردم است گفت: تعداد تماسهای تلفنی شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ نشان از اعتماد مردم به پلیس دارد، که این اعتماد از تلاشهای شبانه روزی ماموران انتظامی در حفظ امنیت و آسایش شهروندان به دست آمده است .

این مقام انتظامی در ادامه به معرفی سامانه پیام کوتاه ۱۱۰ پرداخت و گفت: این سامانه یکی دیگر از ابزارهای مشارکت اجتماعی با پلیس است که شهروندان می توانند از این طریق هرگونه موارد غیر فوریتی شامل خرده فروشی مواد مخدر، قاچاق کالا و … را به سامانه ۱۱۰ پیامک کرده و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در پایان از شهروندان خواست تا هرگونه موارد اعم از (مزاحمت ،تصادفات و…) را از طریق شماره تماس ۱۱۰ به این مرکز اعلام تا پلیس در کمترین زمان در صحنه حاضر و به موضوع رسیدگی شود و قطعا حضور به موقع پلیس در صحنه جرم موجب ارتقاء احساس امنیت در جامعه خواهد شد و شهروندان محترم می توانند هرگونه پیشنهاد و یا شکایت از عملکرد ماموران را با شماره ۱۹۷ در میان گذارند .

دستگیری سارق اینترنتی ۷۰ میلیونی توسط پلیس شهرستان قدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرهنگ”شاهپور فلاحی”در تشریح این خبر گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت ۷۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش،موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات این شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان پلیس فتا از طریق تصاویر دوربین های مداربسته موفق شدند چهره سارق که یکی از بستگان شاکی بود را شناسایی و دستگیری وی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ”فلاحی” افزود:مأموران پلیس فتا با کسب مجوز قضائی و حفظ شئونات اسلامی و موازین شرعی وارد مخفیگاه متهم شده و در یک عملیات ویژه وی را دستگیر و جهت ادامه بررسی به پلیس فتای شهرستان دلالت دادند.

این مقام انتظامی بیان داشت:متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی بود اما در مواجهه با ادله و مستندات موجود و در بازجویی فنی و پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد از اعتماد شاکی سوء استفاده و در یک زمان مناسب کارت بانکی وی را سرقت و از آنجایی که رمز کارت را نیز می دانستم، در یک فرصت مناسب اقدام به انتقال کل موجودی کارت به حساب خودم کردم.

وی ادامه داد:متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ”فلاحی”در پایان خطاب به شهروندان توصیه کرد:تحت هیچ شرایطی اطلاعات بانکی خود را در اختیار کسی قرار نداده و در استفاده از دستگاه های پوز حتما هشدارهای پلیسی را جدی گرفته وبرای پیشگیری از سرقت حتما رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید .

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ؛ دستگیری ۴۲ نفر معتاد متجاهر توسط پلیس شهرستان رباط کریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرهنگ “عبدالله زاده پاشاکی” در گفت و گو با خبرنگار گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در راستای مبارزه قاطع با پدیده شوم اعتیاد توسط مأموران کلانتری ۱۵منجیل آباد در شهرستان رباط کریم اجرا شد.

وی افزود: مأموران پلیس با اجرای این طرح در چند عملیات انجام شده تعداد ۴۲ نفر معتاد متجاهر و تعداد ۴ نفر فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر را دستگیر و پس از تشکیل پرونده،جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی دادند.

“پاشاکی” تصریح کرد:در اجرای این طرح، مأموران موفق به کشف مقادیری مواد مخدر و روان گردان شده و در این خصوص تعداد شش دستگاه خودرو و موتورسیکلت که در امر توزیع موادمخدر استفاده می شدند را توقیف کردند.

رئیس پلیس شهرستان رباط کریم در پایان از شهروندان خواست: درصورت مشاهده و برخورد با هرگونه جرم و ناهنجاری و موارد مشکوک، مراتب را از طریق تلفن فوریت های پلیسی۱۱۰ اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

توقیف یک دستگاه خودروی سواری سمند با بیش از ۳۰ میلیون ریال خلافی توسط پلیس شهرستان قدس
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر، سرهنگ “شاهپور فلاحی” در گفت و گو با خبرنگار گفت: ماموران پلیس راهور حین کنترل تردد عبور و مرور خودرو ها در معابر شهری، یک دستگاه خودروی سمند را به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و انجام حرکات نمایشی ،که موجبات سلب آسایش شهروندان را فراهم نموده بود،را متوقف کردند.

سرهنگ فلاحی افزود:مأموران با استعلام از مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا دریافتند خودرو دارای ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال خلافی معوقه پرداخت نشده می باشد.

این مقام انتظامی با اشاره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، گفت:با عنایت به اینکه خودروی متوقف شده دارای خلافی پرداخت نشده بالای ۱۰ میلیون ریال می باشد طبق قانون خودرو تا پرداخت کامل بدهی های معوقه، توقیف و روانه پارکینگ گردید.

سرهنگ”فلاحی در پایان خطاب به شهروندان تصریح کرد:معابر شهری جای انجام حرکات نمایشی و جولان دادن با خودرو ها نیست و کسی که بخواهد به هر نحوی حقوق شهروندان را نادیده بگیرید،پلیس بدون هیچ گونه مسامحه و طبق قانون با این افراد برخورد خواهد نمود.

منبع خبر «» است و خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 101775 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت باخبـرشـوید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :