جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱ /
دختر ۱۷ساله قهر کرد و به خانه مادربزگش رفت؛ پدرش قلب او را با تفنگ نشانه رفت ۲۷۰۰۰ داوطلب رقابت خود را آغاز کردند/۷۰ درصد داوطلبان کنکور در اردبیل زن هستند درگذشت کامبیز تشیعی در سکوت خبری حمله مرگبار سگ های ولگرد به کودک ۴ ساله تکرار روز صفر کرونایی برای بار دیگر در ایران تمرکز شهرداری اندیشه بر رفع نواقص شهری و ایمن سازی معابر و انتقال تیرهای برق مزاحم آغاز ثبت‌نام کتاب درسی کلاس اولی‌ها ساعت ۱۲ امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور سراسری ۱۴۰۱ ایمن‌سازی مدارس پرخطر تهران در دستورکار | ایراد آتش‌نشانی به ۹۲۴ مدرسه استان تهران قتل دردناک یک جوان ۲۱ ساله در قم / قاتل متواری شد / عکس قاتل کشف ۱۶۰۰ کیلو تریاک در بار ماهی در هرمزگان کشف ‌۴۰۰ هزار لیتر‌ سوخت قاچاق در ‌بندرعباس/ محموله در ۲۰ کانتینر “‌روغن پایه” جاساز شده ‌بود امکان تنظیم سند بدون حضور در دفتر اسناد رسمی فراهم شد مراکز بازپروری معتادان در رباط کریم راه اندازی می شود شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان آخرین وضعیت پروازهای حج اعلام شد اطلاعیه آموزش و پرورش تهران درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت افزایش مبتلایانِ تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر/ ۲ نفر جان باختند نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی/ دریافت وجه بیش از شهریه مصوب را گزارش دهید
کد خبر: 136775
تاریخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
نویسنده خبر:
۰
1

آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از ممنوعیت تغییر سن در شناسنامه بر اساس قانون ثبت‌احوال خبر داد و گفت: تنها در صورت ارائه مدرک مستدل، این درخواست در کمیسیون تشخیص سن بررسی می‌شود.

هلدینگ رسانه ای خبر شهر

به گزارش خبرشهر، سیف الله ابوترابی با بیان اینکه افزایش و کاهش سن افراد در شناسنامه بنابر قانون ثبت‌احوال ممنوع است، اظهار کرد: با این وجود اگر فردی برای تغییر سن خود( بیش از ۵ سال) مراجعه کرده و مدارک مستدل نیز داشت، این مدارک در کمیسیون تشخیص سن بررسی می شود.

وی این کمیسیون را متشکل از فرماندار، رییس سازمان ثبت‌ احوال، رییس دادگستری، رییس پزشکی قانونی و شورای شهر دانست و ادامه داد: مثلا فردی به ثبت احوال برای تغییر سن خود مراجعه می‌کند و مدعی می شود که اختلاف بین تاریخ تولد و صدور شناسنامه‌اش بیش از ۵ سال است که در نتیجه بررسی می شود و از آموزش و پرورش نیز استعلام تحصیلی فرد گرفته می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اضافه کرد: گاهی نیز فردی مدعی می شود شناسنامه‌ای که دارد برای خواهر یا برادر متوفی‌اش است. در این صورت نیز فرد به دادگاه می‌رود و اگر در دادگاه ثابت کند که محق بوده پس از تایید نهایی در تجدید نظر، ثبت احوال مکلف به اجرای آن خواهد بود.

 

 

منبع: ایسنا

 

منبع خبر «» است و پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 136775 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09351515083  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی خبرشهر مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید