تاریخ : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹ 5 صفر 1442 Tuesday, 22 September , 2020
1

بازدید نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از پروژه بررسی شیوع بیماری هپاتیت B و C در جمعیت اتباع کشور افغانستان در شهرستان شهریار

  • کد خبر : 170731
  • 11 آگوست 2020 - 11:11
بازدید نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از پروژه بررسی شیوع بیماری هپاتیت B و C  در جمعیت اتباع کشور افغانستان در شهرستان شهریار

این بازدید با حضور نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ، کارشناسان پروژه سلامت سازمان Relief International ، نماینده وزرات بهداشت در امور پناهندگان، رئیس و کارشناس اداره هپاتیت وزارت بهداشت، رئیس گروه وکارشناس پیشگیری از بیماری های واگیر معاونت بهداشتی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار و کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت درمان، برگزار شد.

پروژه بررسی شیوع بیماری های هپاتیت B و C در جمعیت اتباع کشور افغانستان و درمان رایگان آنها به صورت پایلوت در شهرستان شهریار در حال انجام می باشد .
در اجرای این پروژه با اطلاع رسانی به مراکز خدمات جامع سلامت و پزشکان شاغل درمطب های پزشکی دربخش خصوصی ، برنامه ریزی فراخوان اتباع کشور افغانستان به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب انجام شده است. در این مراکز نمونه گیری و آزمایش از افراد مشکوک به بیماری به صورت رایگان انجام می شود و در صورت ابتلا نیز مراحل درمان این بیماری به صورت رایگان انجام می شود.
از ابتدای اجرای این پروژه تاکنون بیش از ۲۲۰ مورد نمونه مورد بررسی قرار گرفته و تعداد ۶۶ مورد هپاتیت B و ۳ مورد ابتلا به هپاتیت C شناسایی شده است.
لازم به ذکر است بیماری هپاتیت یک بیماری ویروسی است که از طریق خون و ترشحات آلوده از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و موجب آسیب به بافت کبد می شود. به منظور پیشگیری از انتقال بیماری به سایر افراد جامعه این طرح با حمایت مالی سازمان Relief International و نظارت وزارت بهداشت برنامه ریزی و اجرا می شود.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و تیم همراه ضمن قدردانی از اقدامات موثر شبکه بهداشت و درمان شهریار که به عنوان اولین مرکز مجری این پروژه با اهمیت در کشور اقدام نموده است اظهار امیدواری کردند تا سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز با استفاده از الگوی اجرایی شهرستان شهریار برنامه را به مرحله اجرا درآورند..

لینک کوتاه : https://khabareshahr.ir/?p=170731
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • ارسال توسط :
  • 26 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای بازدید نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از پروژه بررسی شیوع بیماری هپاتیت B و C در جمعیت اتباع کشور افغانستان در شهرستان شهریار بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.