تاریخ : جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹ 13 ذو القعدة 1441 Friday, 3 July , 2020
1

افزایش ۴.۵ برابری قیمت مسکن در دو دولت روحانی

  • کد خبر : 168238
  • 29 می 2020 - 11:15
افزایش ۴.۵ برابری قیمت مسکن در دو دولت روحانی

در حالی متوسط قیمت مسکن طی مرداد ۹۲ حدود ۳.۸ میلیون تومان بود که با رشد حدود ۴.۵ برابری در اردیبهشت ۹۹ به ۱۷ میلیون و ۶ هزار تومان افزایش یافته است.

مطابق آمار دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مردادماه سال ۹۲ که وزیر مستعفی راه و شهرسازی از مجلس رای اعتماد گرفت، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان بود. در ماه مورد اشاره ۵۵۵۰ فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شد و بیشترین قیمت نیز مربوط به منطقه یک با ۸ میلیون و ۵۶۷ هزار تومان بود.

در اسفندماه سال ۹۲ متوسط قیمت مسکن در تهران ۳ میلیون و ۸۳۴ تومان بود که نسبت به ماه اول فعایت دولت یازدهم تغییری نکرد. اسفندماه سال ۹۳ متوسط قیمت مسکن در مقایسه با ماه مشابه سال قبل  (۹۲) با رشد حدود ۱۱ درصدی به ۴ میلیون و ۲۵۴ هزار تومان افزایش یافت.

در اسفند ماه سال ۹۴ نیز متوسط قیمت مسکن روند افزایشی خود را طی کرد. در آخرین ماه سال ۹۴ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطظق ۲۲ گانه تهران با رشد ۱٫۳۸ درصدی نسبت به اسفند ۹۳ رقم ۴ میلیون و ۳۱۲ هزار تومان را ثبت کرد.

متوسط قیمت مسکن در تهران همچنان روند صعودی خود را در سال بعد طی کرد. در اسفندماه سال ۹۵ متوسط قیمت مسکن با رشد ۵٫۲۴ درصدی به ۴ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان رسید.

در اسفند ماه ۹۶ که حدود ۷ ماه از عمر دولت دوم روحانی گذشته بود، متوسط قیمت مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۶٫۱۲ درصد افزایش یافته و ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان را ثبت کرد. روند افزایش قیمت مسکن از اواخر سال ۹۶ آغاز و سال ۹۷ نیز ادامه داشت.

به اعتقاد کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد مسکن، اصرار وزیر مستعفی راه و شهرسازی بر تحریک تقاضا و نبود برنامه‌ای مشخص برای بازار مسکن باعث شد تا متوسط قیمت مسکن در اسفندماه سال ۷ با رشد ۱۲۸٫۵۸ درصدی به ۱۱ میلیون تومان افزایش یافت.

اسفند سال گذشته نیز متوسط قیمت مسکن به ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان افزایش یافت، یعنی ۴۲٫۲۳ درصد رشد نسبت به اسفندماه ۹۷٫ گرچه روند افزایش متوسط قیمت مسکن در فروردین ماه امسال کُند شد، اما طی اردیبهشت ماه متوسط قیمت مسکن با رشد ۸٫۶۱ درصدی نسبت به اسفند ۹۸ رقم ۱۷ میلیون و ۶ هزار و ۶۰۰ تومان را در سامانه املاک و مستغلات  ثبت کرد.

در مجموع متوسط قیمت مسکن از مردادماه ۹۲ تا اردیبهشت ماه امسال ۳۴۳٫۵۵ درصد افزایش یافته است.

لینک کوتاه : http://khabareshahr.ir/?p=168238
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • ارسال توسط :
  • منبع : تسنیم
  • 42 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای افزایش ۴.۵ برابری قیمت مسکن در دو دولت روحانی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.