پیامبر اکرم(ص):
آنچه بيش از هر چيز بر امتم بعد از خود مى ترسم، درآمدهاى حرام، هواپرستى پنهان و رباست.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزشی
  • شناسه : 162818
  • ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • منبع : سایت فدراسیون کاراته
ایران بهترین تیم جهان در کومیته مردان و زنان شد
ایران بهترین تیم جهان در کومیته مردان و زنان شد
بررسی جداول توزیع مدال‌ها در کاراته وان سال ۲۰۱۹؛

ایران بهترین تیم جهان در کومیته مردان و زنان شد

بررسی مدال‌های مجموع کومیته مردان و زنان جهان در لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که ایران بهترین عملکرد را در میان تمام تیم‌های جهان داشته است.

بررسی عملکرد کومیته مردان ایران در ۷ مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ نشان داد که مردان ایران با کسب ۷ طلا، ۱۰ نقره، ۱۳ برنز و مجموع ۳۰ ، بهترین تیم سال ۲۰۱۹ در مسیر کسب سهمیه المپیک بودند.

پس از ایران نیز قزاقستان با ۶ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۸ مدال در رده دوم ایستاد. ژاپن قدرت سنتی کاراته جهان نیز در این بخش با ۵ طلا، ۳ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۵ مدال در رده سوم قرار گرفت.

پس از بررسی وضعیت کومیته مردان، نگاهی به جدول رده بندی کومیته بانوان نیز نشان دهنده عملکرد تیم‌ها در این بخش است. ایران در کومیته بانوان در ۷ مرحله حضور در لیگ برتر کاراته وان، موفق به کسب ۳ طلا (۲ طلا سارا بهمنیار و یک طلا رزیتا علیپور) ، ۷ برنز و مجموع ۱۰ مدال شده است.

با ۱۰ مدالی که بانوان کاراته کای کشورمان در این رقابت‌ها کسب کردند، ایران در رده هفتم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت. در این بخش اوکراین با ۵ طلا، ۳ نقره ، یک برنز و مجموع ۹ مدال در صدر جدول ایستاده است. پس از این تیم، ترکیه با ۵ طلا، ۲ نقره، ۳ برنز و مجموع ۱۰ مدال در رده دوم قرار گرفت و فرانسه با ۴ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۶ مدال، رده سوم جدول رده بندی را از آن خود کرده است.

اما بررسی مدال‌های مجموع کومیته مردان و زنان جهان نشان می‌دهد که در این بخش نیز ایران بهترین عملکرد را در میان تمام تیم‌های جهان داشته است به طوری که کاراته کاها کشورمان در ۷ مرحله لیگ برتر کاراته وان، موفق به کسب ۱۰ طلا، ۱۰ نقره، ۲۰ برنز و مجموع ۴۰ مدال شدند.

کاراته کاها دختر و پسر ایران در این رقابت‌ها بیشترین طلا، بیشترین نقره و بیشترین برنز را کسب کردند.

پس از ایران، ترکیه با ۹ طلا، ۸ نقره، ۸ برنز و مجموع ۲۵ مدال در رده دوم ایستاده و جایگاه سوم نیز به قزاقستان اختصاص دارد که توانسته در دو بخش آقایان و بانوان ۸ طلا، ۵ نقره، ۸ برنز و مجموع ۲۱ مدال کسب کند.

ذکر این نکته ضروری است که در ۷ مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹، ۸۹ کشور حضور داشتند که از این تعداد ۳۸ کشور صاحب مدال شدند و ۵۱ کشور حتی نتوانستند یک مدال برنز کسب کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.