پیامبر اکرم(ص):
آنچه بيش از هر چيز بر امتم بعد از خود مى ترسم، درآمدهاى حرام، هواپرستى پنهان و رباست.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار شهرستان شهریار » اختصاصی خبرشهر
  • شناسه : 162606
  • ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • منبع : خبرشهر
نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها مشکلات را حل می کند
نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها مشکلات را حل می کند
اختصاصی خبرشهر

نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها مشکلات را حل می کند

صاحبان کسب و کار قیمتها را خودسرانه افزایش ندهند

به گزارش خبرنگار خبرشهر ، رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان شهریار گفت: نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها خیلی از مشکلات را حل می کند که باید این مهم بین صاحبان صنوف و کسب و کار نهادینه شود، این حق مشتری و ارباب رجوع است که قیمت کالا را به صورت دقیق بداند.
به گزارش خبرنگار خبر شهر، رضا مصلحی در جمع مسئولان اتحادیه های شهرستان، بر رصد و پایش مستمر قیمت کالاها و خدماتی که از سوی گروه های هدف ارائه می شود، تاکید کرد و اظهار داشت: مسئولان اتحادیه ها باید از هرگونه سو استفاده و کمبود در این حوزه جلوگیری کنند.
وی افزود: اگر هرگونه کمبود وجود داشت، باید به همراه پیشنهاد کارشناسی به ما اعلام شود تا بتوان به درستی بررسی و راهکار اساسی ارائه داد.
این مسئول بر افزایش هماهنگی از سوی اتحادیه ها تاکید و عنوان کرد: اتحادیه ها نباید بگذارند که گرانی قیمت سوخت، بر قیمت کالاها تاثیر بگذارد و صاحبان صنوف خودسرانه قیمت را افزایش دهند.
مصلحی با اشاره به اینکه در تعیین قیمت یک کالا آیتم های مختلفی وجود دارد، ادامه داد: دغدغه اصلی ما در بحث گران فروشی و رصد بازار، سود قانونی و متعارف صاحبان کسب و کار است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان شهریار گفت: به منظور رصد قیمت ها و رسیدگی به شکایات مردمی، در یکی از پرتردد ترین نقاط شهری، کانکسی تعبیه شده که کارشناسان حضور دارند و به شکایات مردمی رسیدگی می کنند.
وی یادآور شد: طبق ماده ۲۸ قانون نظام صنفی، هر اتحادیه این اختیار را دارد که در حوزه نظارت بر واحدهای زیرمجموعه و گروه های هدف، گشت نظارتی را فعال و آنها نظارت کند.
این مسئول بر نظارت و خودکنترلی اصناف برای جلوگیری از گران فروشی و احتکار
در بحث کالاهای مورد نیاز اساسی تاکید کرد و گفت: نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها خیلی از مشکلات را حل می کند که باید این مهم بین صاحبان صنوف و کسب و کار نهادینه شود، این حق مشتری و ارباب رجوع است که قیمت کالا را به صورت دقیق بداند.
مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود بر نظارت دقیق بر انبارها تاکید کرد و اظهار داشت: این مهم از سوی ریاست جمهوری در حال پیگیری است و به تمامی دستگاه های دولتی ابلاغ شده که از انباری در سطح شهرستان در سامانه مربوطه ثبت و اعلام موجودیت نکند، قاچاق محسوب شده و با آن برخورد قانونی صورت می گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.