....... رسول خدا(ص)
مقام حسین بن علی(ع) در آسمان بالاتر از مقام او در زمین است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار شهرستان قدس
  • شناسه : 157103
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین خبرشهر
  • منبع : فرمانداری قدس
پیگیری طرح های بومگردی در روستاهای بخش مرکزی قدس
پیگیری طرح های بومگردی در روستاهای بخش مرکزی قدس

پیگیری طرح های بومگردی در روستاهای بخش مرکزی قدس

بخشدار مرکزی قدس گفت: با توجه به افزایش مهاجرت روستاییان به شهر و کمبود امکانات، بخشداری قدس درصدد احیا و ایجاد ظرفیت های جدید گردشگری روستاها با همکاری ادارات مربوطه است.

جلسه برنامه ریزی جهت جلب مشارکت های مردمی، توسعه و ترویج گردشگری و بومگردی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان قدس با حضور بخشدار مرکزی، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری، مسئول اداره شهری و روستایی فرمانداری، دهیاران بخش مرکزی، رئیس شورای بخش و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی در سالن جلسات بخشداری مرکزی پیش از ظهر امروز برگزار شد.
ماریا سادات رضوی، بخشدار مرکزی قدس با اشاره به اهمیت احیا روستاها اظهار داشت: با توجه به افزایش مهاجرت روستاییان به شهر و کمبود امکانات، بخشداری قدس درصدد است تا جاذبه های گردشگری را با ساخت و ایجاد ظرفیت های جدید در روستاها احیا کند.
رضوی افزود: به عنوان نمونه، در روستای زرنان، خانه نمادین امام خمینی(ره) پتانسیل گردشگری بالایی دارد. تلاش بر این است با همکاری ادارات مربوطه بسترهای لازم برای گردشگری از جاذبه های طبیعی روستاهای بخش مرکزی ایجاد شود.
وی در ارتباط با ایجاد اشتغال در روستاها خاطر نشان کرد: در زمینه توسعه گردشگری و ایجاد شرایط لازم برای اشتغالزایی، محدودیت هایی وجود دارد که با رفع این محدودیت ها می توان در رونق بخشی تولیدات، محصولات و دست بافت های روستایی علاوه بر توسعه اقتصادی در روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرد.
در این جلسه مقرر شد، دهیاری های بخش مرکزی شهرستان قدس مکان هایی را مشخص و در اختیار اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان جهت برگزاری کلاس های آموزشی مانند گلیم بافی، چرم دوزی، معرق کاری و نقاشی روی شیشه به صورت رایگان برای متقاضیان قرار دهند.
همچنین اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اعلام داشت درصورت ارائه درخواست تسهیلات اهالی روستاها جهت اخذ مجوزهای مربوطه در حوزه گردشگری، حداکثر تعامل و همکاری قانونی لازم را داشته باشد. به علاوه این اداره اجرای طرح گردشگری و بومگردی روستای زرنان را پیگیری کرده و در جهت معرفی جاذبه های گردشگری بروشورهایی تهیه و تنظیم نموده و در سطح شهرستان قدس و روستاهای بخش مرکزی توزیع نماید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.