امام حسن عسگری (ع)
چه زشت است برای مؤمن دلبستگی به چیزی که او را خوار می کند

  • شناسه : 154782
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین
  • منبع : فرمانداری قدس
واثقی تاکید کرد؛ ضرورت کنترل وکاهش پدیده طلاق
واثقی تاکید کرد؛ ضرورت کنترل وکاهش پدیده طلاق

واثقی تاکید کرد؛ ضرورت کنترل وکاهش پدیده طلاق

سرپرست فرمانداری شهرستان قدس دراولین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده گفت: بررسی آسیب های اجتماعی طلاق، ازاهم ضرورت ها است و باید به دنبال کاهش و کنترل معظل طلاق و ازهم گسستگی خانواده ها باشیم.

اولین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده شهرستان قدس به ریاست دکترلیلا واثقی سرپرست فرمانداری شهرستان قدس، سید علی اینانلو معاون سیاسی، اجتماعی وامنیتی فرمانداری ودیگر اعضای این کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزارودکترواثقی، بررسی آسیب های اجتماعی و دلایل بروز طلاق و راه های جلوگیری از آن را مهم ارزیابی کرد.
لیلا واثقی در این جلسه با بیان اینکه کنترل وکاهش طلاق در شهرستان قدس ازنقطه نظر وجود آسیب های اجتماعی و نیز وضعیت فرهنگی وقومیتی حائز اهمیت است، اظهار داشت: در جهت کاهش طلاق، ابزارهایی چون مشارکت های مردمی، فعالیت سمن ها، آموزش و مهارت آموزی می توانند کارگشا باشند.
وی با مهم ارزیابی کردن خروجی چنین جلساتی، برعملیاتی شدن مصوبات جلسات نیز تاکید کرد و افزود: حضور کارگروه‌ها در این جلسات صرفا گزارش کار نیست واین ضرورت احساس می شود تا برای شهرستان‌، ساختارو الگویی برای ارائه شاخص‌ها تعریف گردد و بر اساس آن؛ اهداف مورد نظر را برای نتیجه گیری مطلوب  پیش برد.
این مسوول بررسی مشکلات در جلسات را ارائه راهکار برای رفع مشکلات و تصمیم‌گیری راهبردی بیان کرد وگفت: شاخص‌های عملکرد هر اداره باید بهبود یابد و پایین بودن شاخص‌ها، نتیجه عملکرد مسئولانی است که نسبت به وظایف و مصوبات جلسات کوتاهی می کنند.
وی تصریح کرد: ما اگر درحوزه های فرهنگی، اجتماعی و دیگر بخش ها، با کاستی ها و آسیب هایی مواجه هستیم، بخشی از آن ها به اجرای ناقص و اهمال کاری در مصوبات و وظایف قانونی مان بر می گردد که متوجه من فرماندارنیز می شود.
سرپرست فرمانداری شهرستان قدس اذعان داشت: بیان مشکلات و حقایق جامعه روز به این معنا نیست که خدمات خوبی صورت نگرفته است بلکه هدف ارائه راهکارهای سازنده برای مرتفع شدن مشکلات است.

گفتنی است در این جلسه؛ همچنین بررسی مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی ازروان آب ها و فاضلاب سطح شهر وتعیین تکلیف پساب خروجی تصفیه خانه قدس،  پیگیری و نصب و راه اندازی دستگاه مانیتورینگ هوا(سنجش آلودگی) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.