امام حسن عسگری (ع)
چه زشت است برای مؤمن دلبستگی به چیزی که او را خوار می کند

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران » بین الملل » سیاسی
  • شناسه : 154689
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ادمین
  • منبع : به گزارش مشرق
40 میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی به خزانه بازگشت
40 میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی به خزانه بازگشت

40 میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی به خزانه بازگشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد: حدود ۴۰ میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی بازپس گرفته و به خزانه دولت بازگشت داده شده است.

محمد جواد جمالی نوبندگانی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درباره باحقوق‌های نجومی من فکر می‌کنم که یک سری افراد هستند که چون خود ذینفع‌اند نمی‌خواهند پرونده این قضیه بسته شود.

بیشتر بخوانید:

مدیر انقلابی و غیرانقلابی

حقوق ۵۰ میلیونی برخی مدیران صندوق بازنشستگی

وی افزود: ذی‌نفعان متاسفانه کاری می‌کنند که بیشتر دریافتی‌ها ـ یعنی چند برابر حقوقی که اعلام می‌شود ـ در قالب قانون به صورت مسائل دیگری که خودشان وارد هستند را پرداخت می‌کنند و این از دیگر دلایل دریافت حقوق نجومی است.

جمالی نوبندگانی بر همین اساس اضافه کرد: به نظر من اقدام قبلی برای جلوگیری از دریافت‌های نجومی بازدارنده نبوده است؛ صرف این که فقط پول‌های نجومی را پس بگیریم کافی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده حقوق‌های نجومی اعلام کرد: مردم بدانند که حدود ۴۰ میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی گرفته و به خزانه دولت بازگشت داده شده است که این اقدام خوبی بود اما به نظر من باید این بار اسامی اعلام شود.

وی همچنین یادآور شد: باید اسامی نجومی‌بگیران اعلام شود آنهم هم نه با حروف مقطعه و هم زندان برای آن‌ها در نظر بگیرند و همچنین انفصال از خدمت داشته باشند. اگر این کار صورت گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

جمالی خاطرنشان کرد: اما اگر به شیوه قبل برای جلوگیری از حقوق‌های نجومی پیش برویم نجومی بگیران می‌گویند، این کار را انجام دادیم و در حالت کلی برنده‌ایم و اگر هم نگرفتند که هیچ و نهایتا آن را را پس می‌دهیم؛ یعنی این بازی برای آنها یک سر برد و یک سر هم مساوی است و باختی در آن وجود ندارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.