کد خبر : 146514

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اعتقاد دارد نمی توان همه کشور را بر اساس صدور یک بخشنامه مدیریت کرد زیرا هر استان دارای ظرفیت های مختلفی است از این رو نیاز به تفویض اختیار به استانها حس می شود.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی شاه نشین  با اشاره به ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت:امروزه مهمترین بحث در مدیریت تمام کشورهای پیشرفته اعتماد بیشتر به مسئولان استانی و همچنین تفویض اختیار به این افراد است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه تمرکزگرایی در کشورمان موجب شده وزارتخانه ها برای تصمیم گیری در کوچکترین مسائل درگیر شوند، اظهار کرد: این مهم مشکلات زیادی را برای مردم در تمام نقاط کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه مدیران ستادی از مشکلات و نیازهای مدیران صف در استانها به خوبی مطلع نیستند از این رو تمرکزگرایی می تواند در تصمیم گیری ها خدشه هایی را وارد کند، ادامه داد: بنابراین تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف راهبرد خوبی برای رهایی از مشکلات است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نمی توان برای تمام استانها بر اساس یک دیدگاه تصمیم گیری کرد زیرا هر بخش از کشورمان دارای ظرفیت های مختلفی است، تصریح کرد: هر استان دارای اقلیم، ظرفیت، توانمندی و غیره است اما مشاهده می شود که مسئولان مستقر در تهران با ابلاغ یک بخشنامه می خواهند کشور را مدیریت کنند که قطع مشکلاتی را به همراه دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر بخشی از اختیارات وزیران و معاونان وزراء به استانها تفویض شود حتما بسیاری از امور به نتیجه مطلوب می رسد، افزود: البته نباید فراموش کرد تمرکززدایی باید همواره با نظارت خوب همراه باشد تا در حوزه های مختلف مانند هزینه ای و غیره مشکلاتی بوجود نیاید.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد تغییر روش مدیران باشیم و بر این اساس کشور با شتاب بیشتری رو به پیشرفت گام بردارد./

 

منبع: خانه ملت

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.