کد خبر : 150958

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا پس از خروج از برجام هر ابزار تحریمی را که داشت علیه ایران بکار برد گفت: پایداری و ایستادگی مردم به تدریج علائم بروز رونق اقتصادی را نوید می‌دهد.

به گزارش خبرشهر، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان با اشاره به فضای اقتصادی امروز کشور اظهار داشت: آمریکایی‌ها تمام تلاش خود را به‌کار بستند تا در سال ۹۶ ایران را در انزوای اقتصادی قرار دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین تلاش آمریکا در راستای ایجاد نارضایتی در جامعه بود و امیدوار بودند که تلاش‌های آنها به فروپاشی نظام منجر شود افزود: هر جا که اختلافاتی در درون نظام ایجاد شود آنها ورود کرده و به آن دامن می‌زنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال ۹۶ آغاز حرکت آمریکا برای فروپاشی اقتصادی ایران بود یادآور شد: در سال ۹۷ نیز آمریکا تمام تلاش خود را نه پنهانی که به طور علنی انجام داد تا انقلاب اسلامی ما چهل سالگی خود را نبیند.

وی با بیان اینکه یک دهم شک ارزی که به ایران وارد شد می‌توانست هر نظامی را نابود کند گفت: لطف خدا شامل حال ما شد و مردم ما این شرایط سخت اقتصادی را تحمل کردند و با یک کلام مقام معظم رهبری پای انقلاب ایستادند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه آمریکا پس از خروج از برجام هر ابزار تحریمی را که داشت علیه ایران به‌کار برد افزود: این پایان تمام تیرها و ترکش‌های تحریمی آمریکا بود و آمریکا در جنگ اقتصادی با ایران دیگر چیزی در دست ندارد.

وی با بیان اینکه مردم ما ثابت کردند که با وجود همه تحریم‌ها و سختی‌ها پای انقلاب، نظام و رهبرشان ایستاده‌اند گفت: امروز کارشناسان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر هیچ تحریمی علیه ایران کارساز نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز عده‌ای حرف از مذاکره با آمریکا می‌زنند گفت: چطور می‌شود به کسی که در طول ۲۴ ساعت چندین مرتبه حرف خود را عوض می‌کند اعتماد و مذاکره کرد؛ مگر مذاکرت قبلی به کجا رسیده و چه نتیجه‌ای داشته است؟

وی با بیان اینکه پایداری و ایستادگی مردم به تدریج علائم بروز رونق اقتصادی را نوید می‌دهد افزود: امروز چینی‌ها در مسیر حرکت در جنگ اقتصادی علیه آمریکا با ما هماهنگ شده‌اند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه آمریکا تلاش می‌کند که مسیر ایران در حوزه مراودات بانکی و تجارت بین‌الملل هموار نشود گفت: آمریکا به خوبی می‌داند که کشور ما با ظرفیت‌های اقتصادی که داریم می‌توانیم به ابرقدرت اقتصادی تبدیل شویم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی امروز با دست خالی در حال پیشرفت است افزود: اگر این فشارهای اقتصادی کمتر شود ایران می‌تواند حداکثر ظرف مدت ۵ سال به قدرت اقتصادی اول منطقه تبدیل شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا در حوزه نظامی هیچ توانی برای جنگ با ایران ندارد گفت: کوچکترین اقدام آمریکا باعث می‌شود که بازنده اصلی خودشان باشند همان طور که در عراق و سوریه متوقف شدند.

 

منبع: تسنیم

 

مطالب مرتبط:

وزیر کشور: دشمنان از اقدام نظامی علیه ایران هراس دارند/جنگ، اقتصادی دنیا را متأثر می‌کند/ مقابله به مثل حق ماست

پیشنهادهای دو وزارتخانه برای رونق تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های صنعتی و تجاری تصویب شد

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.