کد خبر : 125653

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به لزوم تقویت نهاد خانواده گفت: ۳۲۰ میلیون تومان در قالب تبصره ابلاغیه مقام معظم رهبری برای تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان در استان تهران در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرشهر، نوربخش عسگری امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران، با اشاره به طرح کنترل آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: ۴۵۰ میلیارد در قانون برای طرح جامع کنترل و تأمین آسیب‌های اجتماعی پیش‌بینی شده که ۲۵۰ میلیارد آن هزینه‌ای و ۲۰۰ میلیارد برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در نظر گرفته شده که باید برش استانی آن مشخص شود.

 وی بیان کرد: یکی از مشکلات شهرستان‌های استان تهران استقرار ادارات در شهرستان‌هاست که به دلیل کمبود منابع مالی با مشکل مواجه بود و اکنون ظرفیت قانونی برای این امر لحاظ شده است.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه‌ریزی استان تهران سپس با اشاره به لزوم تقویت نهاد خانواده افزود: ۳۲۰ میلیون تومان در قالب تبصره ابلاغیه مقام معظم رهبری برای تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان در استان تهران در نظر گرفته شده است.

سهم استان تهران در مبارزه با بیماری‌های واگیر بسیار ناچیز است

عسگریان در مورد سهم کل استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات در زمینه مبارزه با بیماری‌های واگیر تصریح کرد: در مورد بیماری‌های واگیر دامی ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ماده ۱۰ در نظر گرفته شده که سهم استان تهران بسیار کم است و باید سازمان دامپزشکی این امر را پیگیری کند.

 وی ادامه داد: بازسازی و نوسازی صنایع تکمیلی، حمایت از خوشه‌های صنعتی و غیره نیز در تبصره ۱۸ لحاظ شده که دولت منابع مختلفی را در این تبصره پیشنهاد کرده و ۹۸ میلیارد برای استان تهران مشخص شده است.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه‌ریزی استان تهران در پایان با اشاره به بودجه‌ریزی براساس عملکرد نیز گفت: تبصره ۲۰ بودجه‌ریزی براساس عملکرد را مدنظر قرار داده است، ضمن اینکه ماده ۸، یک درصد برای مدیریت سبز در نظر گرفته است.

 

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.