کد خبر : 137623

رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار با اشاره به افزایش سالانه ۲ هزار دانش‌آموز در این شهرستان گفت: برآوردهای انجام شده در استانداری تهران نشان می‌دهد که احداث ۲۸۰ کلاس درس تا پایان برنامه ششم توسعه در تعهد شهرستان شهریار است.

به گزارش خبرشهر، مجید پارسا با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش شهرستان شهریار اظهار داشت: آموزش و پرورش شهریار با ۱۶۰ هزار دانش‌آموز و حدود ۷ هزار پرسنل فرهنگی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آموزشی کشور است که با وجود پراکندگی‌های جغرافیایی و دغدغه‌های بسیار دارای ظرفیتی بسیار است.
وی با اشاره به کمبود سرانه فضای آموزشی در شهریار بیان کرد: مدرسه شهرک صدف بعد از ۲ سال بی‌توجهی تکمیل شده و پروژه مدرسه ۱۵ کلاسه فرارت بعد از ۱۰ سال که به فراموشی سپرده شده بود اکنون آماده بهره‌برداری است و علاوه بر این با حضور خیرین در کمتر از ۶ ماه مدرسه‌ای در منطقه رامین احداث شد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار با بیان اینکه رویکرد مسئولان به آموزش و پرورش نیاز به اصلاح دارد افزود:  اگر این تغییر نگرش به وجود بیاید به طور حتم جامعه متعالی‌تر و وضعیت معیشت، رفاه و شرایط اجتماعی معلمان نیز بهبود و بسیاری از دغدغه‌های حاشیه‌ای آن‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند.
پارسا تصریح کرد: مشارکت حداکثری خانواده‌ها در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش و نگاه فرادستی به چالش‌هایی که در حوزه‌های زیرساختی وجود دارد قطعاً شرایط را برای بهبود وضعیت کنونی آموزش و پرورش فراهم می‌کند.
وی با اشاره به افزایش سالانه ۲ هزار دانش‌آموز در شهرستان شهریار ادامه داد: برآوردهای انجام شده در استانداری تهران نشان می‌دهد که احداث ۲۸۰ کلاس درس تا پایان برنامه ششم توسعه در تعهد شهرستان شهریار است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار خاطرنشان کرد: با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی در شهریار احداث این تعداد کلاس درس در کنار ترمیم و بازسازی‌هایی که باید انجام شود امری ضروری است تا در آینده با مشکل کمبود فضای آموزشی و ازدحام دانش‌آموزان در کلاس‌ها روبه‌رو نشود.

 

منبع: تسنیم

 

مطالب مرتبط:

تعداد ۸ باب مدرسه با هدف کمک به تامین سرانه آموزشی در شهریار توسط شهرداری شهریار احداث می شود

کلاس خالی از معلم در شهرستان شهریار نداریم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.