کد خبر : 124692

به همت کمیسیون اجتماعی و امور ایثارگران شورای اسلامی شهر قدس همایش تخصصی و آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش خبرشهر، رییس کمیسیون اجتماعی و امور ایثارگران شورای اسلامی شهر قدس گفت: این همایش با هدف آگاهی بخشی به خانواده ها و قشر آسیب پذیر جامعه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شده است.

ابوطالب آذربرا افزود: مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی و بلای خانمان سوزی است که وقتی گریبانگیر فرد یا خانواده ای شد، باعث نابودی آنها می شود.

وی با بیان اینکه یکی از روش‌های اصلی پیشگیری از سوء‌مصرف مواد، ارتقای فرهنگی اجتماعی است، اظهار داشت:‌ اعتیاد با هر نامی به هر شکلی در هر جایی و به دست هر کسی احتمال دارد که عرضه شود؛ از اینرو توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی هر منطقه نقش تعیین‌کننده‌ای در این زمینه دارد.

آذربرا ادامه‌ داد: در سالهای اخیر آمار رسمی نشان از افزایش مصرف مواد بین بانوان و کاهش سن مصرف خبر می دهد که آمار تاسف برانگیزی است.

رییس کمیسیون اجتماعی و امور ایثارگران شورای اسلامی شهر قدس گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از عوامل اصلی طلاق و ریشه اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از این دست می‌تواند نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا نماید.

وی خاطرنشان کرد: آگاه سازی خانواده ها در خصوص خطرات و آسیب های مصرف مواد مخدر می تواند از بروز اعتیاد در نسل جوان و قشر فعال و پویای جامعه جلوگیری نماید.

در ادامه رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: قرن جدید قرن دگرگونی های پیچیده است و نوجوانان و جوانان بدون آگاهی لازم باید با ترافیک فزاینده و طیف وسیعی از شوک های فرهنگی و اجتماعی مواجه شوند.

عذیری افزود: مواد مخدر یکی از این شوک هاست که تبدیل به یکی از مهمترین بحران های اجتماعی در دنیا شده است.

وی اظهار داشت: همجواری با افغانستان، تهاجم فرهنگی و هجوم نرم و خاموش، عوامل ساختاری معیوب مانند فقر، بیکاری و مهاجرت، عوامل سیاسی، روانشناسی، خانوادگی و فرهنگی، ضعف کنترل و مدیریت فرزندان و… از مهمترین عوامل افزایش اعتیاد در کشور ماست که باید با آگاهی سازی سعی در کنترل این شرایط داشته باشیم.

 

منبع: شهرداری قدس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.