کد خبر : 121650

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از موافقت دولت با افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی شاه نشین در ملارد گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در بررسی های خود با طرح بازنگری درتعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی براساس جمعیت  موافقت  کرده است.
وی افزود: در وضعیت فعلی در استانهایی مانند تهران به ازای هر ۴۵۰ تا ۴۶۰ هزار نفر یک نماینده دارد و یا شهرستانهای شهریار ، قدس و ملارد با جمعیتی بالع بر یک و نیم میلیون نفر تنها یک نماینده دارند در حالیکه در برخی از استانهای کشور  با یک میلیون و دویست هزار  نفر جمعیت ۵، نماینده دارد و توزیع عادلانه ای نسبت به جمعیت وجود ندارد .
نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در این خصوص نظرات مجمع نمایندگان استان ها ، نمایندگان ، دستگاههای امنیتی و دولتی ، شورای عالی استانها، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور در این طرح مورد بررسی قرار گرفته است و دولت و وزیر کشور هم رسما در نامه ای با اینگونه توزیع نمایندگان موافقت کرده است و کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی هم کاملا موافق این طرح است.
وی با اشاره به اینکه براساس این طرح ۵ نماینده به مجموع نمایندگان استان تهران افزوده خواهد شد، گفت: از این تعداد  در نقاطی مانند اسلامشهر که جزء شهر تهران است و هویت مستقل هم دارد یک نماینده تعلق خواهد گرفت و  یک نماینده به ورامین و قرچک، یک نماینده به رباط کریم و بهارستان و دو نماینده برای شهرستانهای ملارد، شهریار و شهرقدس تعلق خواهد گرفت و در مجموع در کشور ۴۰ نماینده اضافه خواهد شد تا نسبت ۲۵۰ هزار نفر یک نماینده مجلس محقق شود.
محمودی افزود: با موافقت دولت و کمیسیون شوراها ، این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ، مطرح و مصوب خواهد شد.

 

منبع: صدا و سیما

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.