کد خبر : 151419

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس با اشاره به برخورد قطعی با مسوول و باشگاه خاطی برگزارکننده مسابقه زیرزمینی MMA بانوان در شهرقدس توسط دستگاه‌های امنیتی و نظارتی گفت: بالغ بر ۵۰ باشگاه ورزشی فاقد مجوز بهره‌برداری در شهرقدس در حال فعالیت هستند که بایستی جهت ساماندهی آنها اقدام شود.

به گزارش خبرشهر، هفته گذشته خبری مبنی بر برگزاری مسابقات زیرزمینی رزمی و آزاد بانوان در یکی از باشگاه‌های شهر قدس در بعضی رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

سید محسن حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهر قدس اظهار داشت: یکی از اقدامات اولیه انجام‌شده از بدو آغاز دوران خدمت در شهرستان قدس، ساماندهی باشگاه‌های ورزشی بدون مجوز بهره‌برداری بود و حوزه مسؤولیت ما این است که اخطار لازم به باشگاه مربوطه ارسال و سپس پرونده جهت انجام مراحل قانونی و برخورد قضایی به پلیس امنیت منتقل خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع برگزاری مسابقه رزمی زیرزمینی بانوان گفت: اخطار پلمب به باشگاه خاطی نیز قبل از برگزاری مسابقه مربوطه ارسال‌شده بود و مسؤول باشگاه مربوطه نیز با توجه با سابقه قبلی در برگزاری مسابقات زیرزمینی، تعهد محضری به عدم برگزاری مسابقات و صرفاً انجام کار تمرینی داد که بعد از برگزاری مسابقات اخیر گزارش آن جهت انجام مراحل قانونی به نهادهای نظارتی ارسال شد و قطعاً برخورد لازم با مسئول خاطی برگزارکننده و باشگاه مربوطه انجام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس بیان کرد: بالغ‌بر ۵۰ باشگاه ورزشی فاقد مجوز در شهر قدس در حال فعالیت هستند و گزارشات مربوطه نیز برای برخورد قانونی و مدیریت باشگاه‌ها ارسال شد و که تا به امروز ۲۵ باشگاه پلمب و اخطار برای اخذ مجوز صادرشده است.

حسینی گفت: باشگاه‌های بدون مجوز باید به سمت اخذ مجوز حرکت کنند و اخذ مجوز به این معناست که مسئول باشگاه با قواعد و ضوابط قانونی و اداری باشگاه‌داری آشنا شود و طی جلسات برگزارشده با باشگاه‌داران به این نکته اشاره شد که باشگاه‌ها حق تجویز دارو و مکمل‌ برای ورزشکاران را ندارند.

وی با اشاره به عوارض داروهای غیرمجاز ادامه داد: برخی داروها و مکمل‌های ورزشی عوارض نامناسبی بر وضعیت سلامتی افراد دارد و مربیان و باشگاه‌داران نباید نسبت به تجویز و فروش این داروها در باشگاه خود اقدام کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس خاطرنشان کرد: باشگاه‌های بدون مجوز تنها ۲ راه اخذ مجوز و یا پلمب را پیش روی خود دارند و متأسفانه باشگاه‌های ورزشی برخلاف سایر صنوف ابتدا به تأسیس و تجهیز اقدام می‌کنند و سپس در صورت وجود مشکل یا صدور اخطار نسبت به اخذ مجوز بهره‌برداری اقدام می‌کنند و پلیس امنیت نیز باید با این موارد برخورد کند.

 

منبع:  فارس

 

مطالب مرتبط:

پروژه احداث مجموعه شهربازی شهر قدس منتظر حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی

بهسازی زیست محیطی رودخانه کرج در شهرقدس

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.