کد خبر : 126304

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت: در هفته تامین اجتماعی پروژه هایی برای افتتاح و بهره برداری ها اغاز می شود.

به گزارش خبرشهر، دکتر بابک عدلی در مصاحبه اختصاصی با اشاره به هفته تامین اجتماعی و ۲۵ تیر – روز تامین اجتماعی افزود: بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور ما بیمه شده تامین اجتماعی هستند که این روز را به همه بیمه شدگان، شرکای تامین اجتماعی و کانون های بازنشستگی و کارفرمایی تبریک عرض می کنم.
وی گفت: به همین مناسبت سازمان تامین اجتماعی در استان تهران پروژه هایی را برای افتتاح دارد که هفته جاری انجام می شود.
مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران ادامه داد: پروژه نخست که فردا افتتاح خواهد شد طرح توسعه اورژانس بیمارستان شهریار است که بیمارستانی ۱۲۵ تخت خوابی و مرکز درمانی اصلی شهر است که به مردم خدمت رسانی می کند و اورژانس این بیمارستان نیز با ۲۵ تخت آماده بهره برداری است.
وی گفت : ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.
عدلی افزود : پروژه دوم ساخت و افتتاح اورژانس بیمارستان اسلامشهر است که این بیمارستان نیز تنها بیمارستان این شهر بوده و اورژانس این بیمارستان نیز آماده بهره برداری است که ۲۴ تخت بستری در بخش اورژانس دارد و با بودجه معادل ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تجهیز و تکمیل شده است.
وی گفت : همین طور در طی هفته افتتاح پلی کلینیک شهرستان پیشوا را خواهیم داشت که مرکز درمانی جدید این سازمان در آن شهر افتتاح خواهد شد و برای ساخت و تجهیز این مرکز درمانی نیز اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران افزود: پروژه دیگری که در دست اقدام داریم بیمارستان شهید فیاض بخش است که در واقع بیمارستان جدیدش با ۵۰۰ تخت در حال ساخت است که امیدواریم با تلاش و پشتیبانی اعتباری آن تا نیمه دوم سال ۹۸ افتتاح شود که عملا یک مرکز ارجاع جنوب غرب تهران خواهد بود که شامل همه بخش های تخصصی و فوق تخصصی می شود.
وی گفت: پروژه دوم که در حال ساخت است و امیدواریم تا نیمه دوم سال ۹۸ افتتاح شود ، بیمارستان هدایت است که یک بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی و عمدتا مرکز درمانی زنان در شهر تهران است.
عدلی درباره برنامه های دیگر این سازمان در سال ۹۷ نیز افزود: یکی از این برنامه ها شروع به ساخت مرکز درمانی جدید شهرستان قرچک ورامین است که در آنجا یک مرکز درمانی داریم و از نظر ساختمانی فرسوده است و ان شاء الله بتوانیم شروع به ساخت این مرکز کنیم که آماده سازی این پروژه نیز دو تا دو و نیم سال زمان می برد.
وی در ادامه به ارائه خدمات مرکز درمانی بیمارستان شهریار اشاره کرد و گفت : این بیمارستان در سال گذشته ۱۴ هزار و ۳۶۰ بیمار بستری داشته و حدود ۶ هزار و ۲۰۰ عمل جراحی در آنجا انجام شده و حدود ۴۰۰ هزار ویزیت طی یک سال در این بیمارستان انجام شده که فردا قرار است اورژانس جدید آن به بهره برداری برسد و به ارتقا کمی و کیفی اورژانس بیمارستان شهریار کمک کند.
مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران افزود: در بیمارستان اسلامشهر نیز که در حال خدمات رسانی است و بیمارستانی ۱۲۴ تخت خوابی است در سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۰۰ بیمار بستری در آنجا داشتیم و ۶ هزار و ۳۰۰ عمل جراحی در این بیمارستان انجام شده است.
عدلی گفت: بیمارستان جدید ۵۰۰ تخت خوابی فیاض بخش که در همان محوطه در حال تکمیل شدن است و ۵۰ درصد پروژه پیشرفت فیزیکی دارد ، معیارهای بیمارستان جدید در غالب این ساختمان دیده شده است.

 

منبع:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.