کد خبر : 118064

یک عضو کمیسیون شوراها امور داخلی مجلس گفت: متاسفانه اپلیکیشن‌های داخلی به خوبی معرفی نشده‌اند. خیلی از این اپلیکیشن‌ها توانمند هستند و می‌توانند جایگزین اپلیکیشن‌های خارجی باشند. اگر این اپلیکشن‌ها بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند، جایگاه واقعی خود را به دست می‌آورند.

محمد محمودی شاه نشینبه گزارش خبرشهر، در خصوص میزان تمایل مردم به استفاده از اپلیکیشن های داخلی، بیان کرد: متاسفانه در فضای عمومی و رسانه‌ها توانمندی اپلیکیشن ها به خوبی معرفی نشده است. این نرم افزارهای داخلی باید به مردم معرفی شوند. با توجه به اینکه این نرم افزارها یک فناوری جدید در ایران هستند، باید خدمات آن ها همراه با تشویق و شرکت دادن افراد در قرعه کشی همراه باشد تا مردم را تشویق به استفاده از آن ها کند.

وی در ادامه گفت: اپلیکیشن‌های داخلی باید به دنبال حل دغدغه های عمومی باشند. در حال حاضر چند اپلیکیشن در زمینه پیش بینی مسابقات مختلف فعالیت دارند و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته‌اند. مردم از  اپلیکیشن‌هایی که در زمینه امور بانکی نیز خدمات ارائه می‌دهند، استفاده می کنند. نرم افزارهای داخلی باید توانمندی‌های خود را ثابت کنند و هم چنین اعتماد مردم را جلب کنند تا بتوانند جایگاه واقعی خود را به دست آورند.

نماینده مردم شهریار در مجلس گفت: به منظور معرفی اپلیکیشن های داخلی و تشویق مردم به استفاده از آنها صدا و سیما باید ورود پیدا کند و با گرفتن حداقل هزینه، آن‌ها را تبلیغ کند. این نرم افزارها باید به عنوان یک جنس ایرانی معرفی شوند. مدیران اپلیکیشن‌های داخلی باید اطمینان را بدهند که نرم افزارشان توانمندی‌های لازم را دارد و همچنین اطلاعات شخصی افراد محفوظ است و کسی توانایی دسترسی به آنها را ندارد. هکرها نیز توانایی ورود به این اپلیکیشن‌ها را نباید داشته باشند. جاافتادن این اپلیکیشن‌ها در میان مردم زمان بر است و باید تلاش کنند تا رضایت مردم را کسب کنند.

 

منبع: ایسنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.