کد خبر : 116447

یک نماینده مجلس با تاکید بر اینکه بخشی نگری آفت خصوصی سازی بوده و دامن تولید را هم گرفته است، گفت: فرار از اختصاصی سازی به جای خصوصی سازی متفاضیان و سرمایه‌گذاران را خسته می کند و این موضوع کاملا با اهداف اصل ۴۴ مغایر است.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی شاه‌نشین طی سخنانی در راستای اجرای گزارش نظارتی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از نحوه اجرای این قانون گفت: براساس گزارش ارائه شده در حوزه‌های مختلفی از جمله سلامت، آموزش، تحقیقات و فرهنگ نقص کلی وجود دارد. درواقع تغییر مکرر قوانین، ایین نامه ها، ضوابط و مقررات و همچنین تغییر در فرآیند واگذاری از مهمترین عوامل عدم توفیق در این بخش است.

وی افزود: فرار از اختصاصی سازی به جای خصوصی سازی، متقاضیان و سرمایه‌گذاران را خسته می کند و متاسفانه بعد از مدتها همان می شود که از آن می ترسیم و این موضوع با اهداف اصل ۴۴ کاملا مغایر است.

این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: ناتوانی مدیران بخش عمومی غیردولتی و سیاسی کردن شرکت های بخش عمومی همه به فرآیند ورشکستگی در این بخش کمک می کند. در واقع بخشی نگری آفت دیگر خصوصی سازی است همان آفتی که دامن تولید را هم گرفته و دولت هم از حل آن ناتوان است.

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس ادامه داد: متاسفانه عدالت در ارائه اطلاعات برای رقبا و متقاضیان رعایت نمی شود و در نتیجه اراده ملی و اجماع ملی باید برای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ وجود داشته باشد اما تا زمانی که روند موجود همین باشد هرگز در این بخش موفق نخواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه ضرورت دارد نگاهمان را به بخش خصوص تغییر دهیم، گفت: امیدواریم با تغییر روشها بتوانیم اصل ۴۴ را به معنای واقعی پیاده کنیم.

 

منبع: ایسنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.