کد خبر : 115491

محمد محمودی شاه‌نشین عضو کمیسیون شوراها در خصوص اصلاح قانون انتخابات، گفت: لایحه جامع انتخابات همچنان در دولت و در دستور کارگروه‌های تخصصی است، دولت در جریان اصلاحات باید تدبیری بیندیشد تا در بخش انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اصلاحاتی پیرامون حضور اقلیت‌ها در شوراها انجام گیرد.

به گزارش خبرشهر، نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شورای شهرهایی دارای اقلیت‌های قابل توجه، می‌توانند کرسی را به این گروه از افراد اختصاص دهند به نوعی که این کرسی توسط هم کیشان اقلیت‌ها انتخاب شود.

وی افزود: اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و تعبیه کرسی‌ای برای اقلیت‌ها سبب رعایت حقوق این افراد از طریق سهمیه قانونی در نظر گرفته، خواهد شد، در حقیقت نباید حقوق این افراد به واسطه اینکه جز اقلیت هستند، نادید گرفته شود.

محمودی شاه‌نشین با اشاره به عدم تمرکز اقلیت‌ها در شهرهای کشور، گفت: اقلیت‌ها به صورت پراکنده در شهرهای مختلف وجود دارند و تنها استان یزد از بخش قابل توجهی زرتشتی برخوردار است لذا می‌توان کرسی را به این گروه از افراد در شورای شهر یزد اختصاص دهند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقلیت‌ها در سایر استان‌ها پراکنده هستند، گفت: با این حال دولت می‌تواند تدابیری برای سایر اقلیت‌ها هم بیندیشد لذا بعد از ارایه لایحه جامع انتخابات به مجلس تمام پیشنهادات را ارزیابی و بررسی خواهیم کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خانه ملت یادآور شد: این ابهام پس از عضویت و تعلیق عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد پیش آمد، در هر حال امیدواریم تمام ابهامات قانونی در لایحه جامع انتخابات دیده و رفع گردد.

 

منبع: ایلنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.