کد خبر : 130786

شورای فرهنگ عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهریار با حضور مدیر آموزش و پرورش شهریار، دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر ،‌ جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار و مسئولین روابط عمومی کلیه ادارات شهرستان شهریار در سالن شورا آموزش و پرورش تشکیل شد.

به گزارش خبرشهر،  شورای فرهنگ عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهریار با حضور مجید پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار، دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر ،‌ جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شهریار و مسئولین روابط عمومی کلیه ادارات شهرستان شهریار در سالن شورا آموزش و پرورش تشکیل شد.

 

 

مدیر آموزش و پرورش شهریار با محوریت قرار دادن برنامه های مصادف با ایام محرم اظهار داشت: سه رویداد مهم از قبیل محرم حسینی، آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس را پیش رو خواهیم داشت و به همین منظور تمام آحاد جامعه به ویژه حوزه آموزش و پرورش درگیر برنامه های این ایام خواهند بود.

 

 

مجید پارسا با توجه به هماهنگی که با ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حوزه آموزش و پرورش و در بحث نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، با محوریت موضوع تبلیغات بیان کرد: تبلیغات محیطی این ایام باید به نحوه شایسته ای انجام شود هم در خصوص محرم و هم به نوعی شروع سال تحصیلی، ولیکن دغدغه همه افراد صرفا عزاداری است و چه بسا فراموش می کنیم که در این ایام باید به این نکات توجه کنیم که رسالت و چگونگی و چرایی حوادث عاشورا بپردازیم.

 

 

وی در ادامه افزود:زمانی که ما به عنوان رکن آموزشی جامعه بتوانیم موضوعات را برای دانش آموزان القا کنیم و ایشان را آگاه سازیم، میتوانیم  از این ایام سوگواری استفاده بهینه کنیم و فرهنگ حسینی و عاشورایی را سر لوحه کار خود و شروع مدارس قرار دهیم.

 

 

این مسئول در خصوص تاثیر فرهنگ سازی  بیان کرد: فرهنگ سازی در این حوزه میتواند موثر باشد و نمایشگاه ها و همایش هایی در این راستا می تواند موثر واقع شود که شهرداری ها در این موضوع ورود پیدا کردند و امید است امسال هم این چنین برنامه هایی با کیفیت، غنی تر و موثر تر به وقوع بپیوندد.

 

 

پارسا با اشاره به بازخورد فرهنگ سازی تصرح کرد: نصب بنرهای تبلیغاتی باید عاری از هرگونه جملات منفی و بازدانده باشد و در مقابل باید محتوای فرهنگ سازی جملات مثبت و اثر گذار باشد و در آخر امید است که ما نیز بتوانیم از رهروان واقعی ائمه اطهار قرار بگیریم.

 

 

منبع: آموزش و پرورش شهریار

 

 

مطالب مرتبط:

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار در سال ۹۷ برگزار شد

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار در سال ۹۷ برگزار شد

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.