کد خبر : 110489

مراسم تجلیل از خبرنگاران به ریاست سید مهدی محمدی فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان بعد از ظهر روز شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری حضرت باقرالعلوم(ع) برگزار شد. به گزارش خبرشهر،  مراسم تجلیل از خبرنگاران به ریاست سید مهدی محمدی فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولین  شهرستان […]

مراسم تجلیل از خبرنگاران به ریاست سید مهدی محمدی فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان بعد از ظهر روز شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری حضرت باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرشهر،  مراسم تجلیل از خبرنگاران به ریاست سید مهدی محمدی فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولین  شهرستان بعد از ظهر روز شنبه ۲۱مرداد ۹۶  در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری حضرت باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

فرماندار شهرستان قدس در این مراسم اظهار کرد :تلاش ما برای حفظ جامعه فرهنگی باید بیش از این باشد،  خبرنگاران کار سخت و زیان آوری دارند، رنج های سیاسی بر این عزیزان مترتب می شوند.

محمدی افزود:اگر ما مبارزه با فساد می خواهیم نباید مطبوعات را محدود کنیم  و اگر نقش نظارتی مطبوعات نافذ باشد فساد در جامعه کم می شود.

باید در تمام امور مواظب باشیم منافع ملی را فدای منافع جناحی نکنیم و برای تامین منافع ملی باید تلاش مضاغف و در انعکاس خبر دقت لازم را داشته باشیم .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی افزود: وظیفه ما در تجلیل از خبرنگاران بسیار سنگین است، اعتقاد راسخ دارم که تلاش و آثار قلم خبرنگاران پشتوانه سلامت جامعه است، عزیزانی که قلم در دست دارند، قدر این قلم را باید بدانند و یقینا نیز همین طور است، این عزیزان در انتشار اخبار واقعی به دور از حب و بغض دقت دارند، در قرآن از قلم به عنوان سمبل آگاهی یاد شده و به قلم و آن چه می نویسد، سوگند می خورد، باید شان قلم در انعکاس خبر و تهیه یادداشت، ذکر شود.

محمدی همچنین بر ایجاد محیط امن در جامعه تاکید کرد و  ادامه داد: در فضای امن است که خبرنگار می تواند فعالیت کرده و به آگاهی رسانی بپردازد و محیط کنش اجتماعی بر اساس آگاهی با فعالیت خبرنگار رقم می خورد، اگر خود خبرنگاران باور و ایمان به اصول حرفه ای خبر و دوری از حب و بغض داشته باشند، جامعه به سوی سلامت پیش می رود.

فرماندار شهرستان قدس بر نقش نظارتی خبرنگاران در جامعه تاکید کرد و گفت:در حوزه مدیریتی انعکاس خبر اصحاب رسانه  می تواند بسیار موثر واقع شود ، قطعا زمانی که مسئولین بدانند توسط خبرنگاران مورد مطالبه قرار دارند، در اعمال خود دقت بیشتری می کنند و تخطی نمی کنند، اگر این نظارت وجود نداشته باشد در انجام وظایف قانونی با مشکلات بیشتری مواجه هستیم.

محمدی ضمن انتقاد به نبود یک انجمن صنفی مطبوعات در کشور، افزود: محدود کردن مطبوعات، به نوعی نقض غرض است، باید قدردان نقش نظارتی مطبوعات در جامعه بود و برای تحقق آن برنامه ریزی کرد.

وی بر اهمیت فعالیت بدون دغدغه خبرنگاران تاکید کرد و گفت: ما آمادگی داریم تا بستر فعالیت اهل قلم و رسانه را در شهرستان قدس فراهم کنیم، با استفاده از رسانه می توانیم خود را در حوزه های فرهنگی، ورزشی و دیگر حوزه ها به کشور و استان بشناسانیم، ما در شهر قدس با کثرت جمعیت و فقدان زیر ساخت هایی مواجه هستیم که آسیب های جبران ناپذیری را سبب خواهد شد.سید مهدی محمدی فرماندار شهرستان قدس گفت: ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار و ارزش نهادن به مقام والای این عزیزان گفت : بنده اعتقاد دارم عزیزانی که قلم در دست دارند،شان قلم را می دانند و در انعکاس خبر شان و منزلت آن را حفظ می کنند و در قرآن از قلم به عنوان سمبل توانایی یاد شده است .
محمدی افزود: باید بتوانیم شان قلم را حفظ کنیم و امانتدار خوبی باشیم .نگارش ماندنی است و تاثیرات خود را نشان می دهد و این یک بخشی از وظیفه خبرنگاری  و روزنامه نگاری است. در حوزه سیاسی نقش خبرنگار بسیار موثر است زیرا او میتواند یک محیط امن و قانون مدار ایجاد کند و یکی از عمده ترین وظایف آن آگاهی رسانی است که آگاهی جمعی و اجتماعی را ایجاد کند.


منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.